Ark: Survival Evolved Genişliyor

Studio Wildcard’ın Dinozorlu Hayatta Kalma yapımı Ark: Survival Evolved, PC Gaming Show’da yaptıkları sunum ile gösterdikleri yeni içerikler ile genişliyor.

E3 2016 kapsamında PC Gaming Show’da sahne alan oyun yapımcılarından birisi olan Studio Wildcard’dan Jesse Rapczak ve Forest Rapczak, katıldıkları sunumda oldukça popüler olan Ark: Survival Evolved hakkında son gelişmeleri gün yüzüne çıkarttılar. Fragmanlarda çabası!

İlk olarak oyuna sağladıkları mod desteğinin yapımcılar olarak kendilerine ve yapımlarına oldukça pozitif bir geri dönüş sağladığını belirten yapımcılar, mod yarışmaları gerçekleştirdiklerini ve başarılı olan modları oyuna resmi güncellemeler ile aktaracaklarını ve bazı mod yapımcılarını da şirkette çalıştırmaya başladıklarını da söylediler.

Bunun yanı sıra, yapımcılar oyuna bu ay içerisinde için büyük bir güncelleme getireceklerini söylediler. Bu büyük güncelleme de oyuna eklenen en büyük dinozor olacak olan Titanasour’u tanıttılar. Dinozor o kadar büyük ki oyuncular dinozorun üstüne bir üs inşa bile edebiliyorlar. Ancak bu dinozoru öncelikle evcilleştirilmesi gerekli ve oyundaki diğer dinozorlardan daha zor evcilleşeceği de aşikar. Dinozorun yanı sıra oyuna yeni bir de bitki örtüsü ekleneceği belirtildi.

Oyuna eklenecek modlardan bir tanesi Primitive+. Oyundaki rol yapma unsurlarını öne çıkaracak olan bu modu şirkete geçiş yapan bir mod yapımcısı geliştirmiş. Oyundaki teknolojiyi basit seviyede tutan bu oyun modunda inşaat, balıkçılık, tarım, ekonomi ve hatta aşçılık gibi sistemlerin oldukça basit bir hale getirilip oyuncuların rol yapmasına olanak sağlayacak. Primitive+, 27 Temmuz’da Ark için çıkışını gerçekleştirecek.

Üzerinde çalışılan bir diğer Ark modu ise Primal Survival. Primal Survival’da oyuncular insan kılığından çıkıp çok çeşitli sayıdaki hayvanları oynamaya başlayabiliyor. Bu oyun modu ile köpek balıkları, ayılar, primatlar, kurtlar ve hatta karıncalar olarak oynayabiliyoruz. Yaratıkların doğumlarından ölümlerine kadar olan süreci oynayacak olan oyuncuların hedefi ise bir hayvan sürüsü kurabilmek. Bu hayvanlardan herhangi biri ile avlanabilir, keşfe çıkabilir, sürü için yeni üyeler bulabilir ve hatta çiftleşebilirsiniz de. Başka hayvanları oynayan oyuncular ile karşılaşabilirken sadece kendi türünüz ile iletişime geçebiliyorsunuz.

Yapımcılar oyunları için henüz yapım aşamasında olan iki yeni modu da ortaya çıkarttılar. Ark Moon Survival ve Ark Tribe Wars. İlki isminden de anlaşılacağı üzere değişik atmosferlerde Ark oynanışını oyunculara sunacak iken, Tribe Wars ise multiplayer yönünü daha rekabetçi bir hale getirecek bir yapım. Bunlar ile ilgili fazla bilgi verilmedi.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Mehmet Arda Gündüz

Okan Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık öğrencisi, TaleWorlds destekçisi, Valve çevirmeni ve çeviri tutkunu.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir