American McGee Yeni Alice Oyunu Yapmak İstiyor!

Alice Harikalar Diyarında masalını oyun dünyasında farklı bir konuma getiren American McGee ve Spicy Horse firması yeni bir Alice oyunu yapmak istiyor. Ama bağımsız olarak!

Bildiğiniz üzere içerisinde bulunduğumuz hafta Game Developers Conference’a ev sahipliği yapıyor. Konferanslar kapsamında Battlefield 4 ve The Phantom Pain gibi şaheser tadında oyunlar bir bir ortaya çıkarken, bir yandan da ilginç röportajlara imza atılıyor. GDC sırasında Joystiq‘e bir röportaj veren American McGee, Spicy Horse firmasıyla birlikte yeni bir Alice oyunu yapmak istediklerini, ancak bu defa daha önceki oyunlarda olduğu gibi AAA seviyesinde bir oyun yerine Kickstarter’da yer edinecek, tamamen bağımsız bir proje olmasını istediklerini dile getirdi.

Yeni planladıkları oyunun çevrim içi kooperatif bir yapıya sahip olmasını dilediklerini ve kullanıcı tasarımı içerikler ile zenginleşen, platformlar arası oynanışa izin veren bir oyun tasarladıklarını belirten McGee, bunun için öncelikle Electronic Arts’ı ikna etmeleri gerektiğinin de altını çizdi.

EA yetkililerinin de yeni bir AAA seviye Alice oyununa sıcak bakmadıklarını bildiklerini söyleyen American McGee, akıllarındaki oyunun nasıl bir hikayeye sahip olacağını da anlattı.

“Alice in Otherland” düşüncesinden yola çıkılarak tasarlanan yeni oyunda Londra sokaklarında dolaşan Alice’in, kalabalıklar arasında dilediği insanın zihnine girerek, her birinin kendine has “harikalar diyarına” ziyaretlerde bulunabileceğini ve böylece insanların hayal dünyalarından öğrendikleri vasıtasıyla onları iyileştirme veya zarar verme imkanı bulabileceğini söylüyor.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Sertuğ Bakırcı

Her şeyden önce bir oyuncu olan yazarımız RPG ve korku oyunlarının yanında bilim kurgu türünün de hayranıdır. Bu alanlara olan ilgisini ve bilgisini birkaç kitap denemesiyle halka açmayı deneyen yazarımız, sahip olduğu yazım sanatının bir müddet daha gelişmesi gerektiğini düşündüğünden kendini haber editörlüğüne vermiştir. Konsol Üssü'nde başlayan editörlük macerasına Oyun Fest'te inceleme yazarlığını da ekleyen yazar, 3 aylık aradan sonra bir kez daha Oyun Fest bünyesinde yazılarıyla sevenlerini buluşturmaya başlamıştır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir