AMD PC Gaming Show’da Yeni Donanımlarını Tanıttı

PC Gaming Show kapsamında yeni ürünlerini tanıtan AMD, RX serisi yeni ekran kartlarını ve bir sanal gerçeklik çantasını tanıttı.

PC Gaming Show aracılığyıla E3 2016’ya katılan AMD, bu yıl piyasaya sürecekleri bazı ürünleri tanıttı. Sahneye çıkan şirket CEO’su Lisa Su, ilk olarak donanımların fiyatlarına değindi. Ardından AMD Polaris mimarisine sahip olacak Radeon RX 470 ve 460’ı tanıtıp, geçtiğimiz aylarda piyasaya sürülen Doom adlı oyunun; Polaris teknolojisi kullanan sistemde nasıl çalıştığını gösterdi. Lisa Su’nun açıklamasına göre RX 470 daha çok grafik delisi oyunculara uygunken, RX 460; E-spor kategorisi için uygun fiyatı ve performansıyla ön plana çıkıyor. Bu ekran kartlarının 100 ve 200 Dolar aralığında bir fiyata sahip olması bekleniyor.

Tanıtılan bir diğer yeni donanım ise sanal gerçeklik kullanıcılarına hitap ediyor. Sanal gerçeklik meraklılarına özel olarak üretilen bilgisayar işlevli sırt çantasında; Polaris mimarisini taşıyan Radeon RX 480 isimli ekran kartı, HTC Vive sanal gerçeklik cihazı bulunuyor. Alienware VR Backpack ismine sahip sırt çantası 200 Dolar civarlarında bir fiyata sahip olacak.

Ayrıca AMD, Serious Sam hayranları için bir güzel haber verdi. Serinin yapımcısı Croteam ile anlaşan firma, Serious Sam VR: The Last Hope isimli sanal gerçeklik oyununu tanıttı. Sergilenen son proje ise Zen oldu. AM4 olarak da bilinen Summit Ridge platformuna sahip olacak işlemciler sayesinde, şirket tekrardan işlemci piyasasına katılacak. Zen kapsamında 8 ayrı modelde 16 farklı işlemci piyasaya sürülecek.

Ekran kartlarının ve Alienware VR Sırt Çantası’nın tanıtıldığı AMD konferansını, aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz…

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Gökhan Uçar

Yazılım Mühendisliği öğrencisi, kendi çapında okur, video oyun ve havacılık sevdalısı bir özgür insan.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir