ALMIYORUZ VE ALDIRMIYORUZ: Insurgency: Sandstorm

Insurgency serisinin önümüzdeki ay çıkacak oyunu Insurgency: Sandstorm akıl almaz şekilde terör örgütlerini özgürlük savaşçıları olarak lanse ediyor.

Gerçekçi yapısı ve taktiksel oynanışıyla öne çıkan Insurgency serisinin yeni oyunu Insurgency: Sandstorm önümüzdeki ay oyuncuların karşısına çıkacak. Geliştirici koltuğunda oturan New World Interactive, oyunun yayın hakları için de Focus Home Interactive ile anlaşmaya vardı. Taktiksel FPS türündeki oyun iki hafta önce dört günlük bir beta sürecine girmişti. Insurgency: Sandstorm için bu ayın 30’unda ikinci beta süreci başlayacak ve oyunun resmi çıkış tarihi olan 18 Eylül’e kadar devam edecek. Oyun ilk çıkışında co-op ve multiplayer modlarını bulunduracak. Aslında bir hikaye modu da tasarlanıyordu ancak yapımcılar zaman kısıtlaması nedeniyle askıya alındığını ve oyunun ilk çıkışında hikaye modunun bulunmayacağını belirttiler. Ancak çıkıştan sonra ilerleyen aylarda hikaye modunun muhtemelen yeniden gündeme geleceği bildiriliyor.

Insurgency: Sandstorm ilk duyurulduğu zaman en dikkat çeken yanlarından biri de hikaye modu oldu. Her ne kadar ilk çıkışında bu mod bulunmayacak olsa da hikaye içeriğini kesinlikle atlamamak gerek. Hikaye modundaki ana karakter Devletimizin aktif olarak mücadele ettiği terör örgütü YPG’ye bağlı bir kadın örgüt üyesi seçilmiş ve hatta bu örgüt mensubu ‘özgürlük savaşçısı’ olarak gösterilmişti. YPG hepinizin bildiği üzere ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğüne karşı eylemler gerçekleştiren pek çok terör örgütünden sadece biri. Uzunca bir süredir de Türk Silahlı Kuvvetleri başta olmak üzere tüm kolluk kuvvetlerimiz, ülkemize yöneltilen bu tehditleri bertaraf etmek için kahramanca bir mücadele sergilemekte. Böylesine hassas bir ortamda, PYD-YPG’nin amacı özgürlük olan bir topluluk olarak sergileneceği Insurgency: Sandstorm’a karşı tek yürek olma ve tavrımızı koyma ihtiyacı hissetmekteyiz.

Bu oyunu almayın ve aldırmayın.

Aşağıdaki görseller oyuna ait sanatsal çizimler, görseller askerlerimize saldıran, masum sivilleri öldüren terörist güruhundan direkt referans alınarak çizilmiş.

 

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Talha Turhal

Tarih ve tarih konulu oyunların aşığı. Bu devrin adamı değil. Teknolojiyi hem seviyor hem nefret ediyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir