Adil Kullanım Noktası Uygulamasına Düzenleme!

DSL hizmetlerinde karşımıza çıkan ve internet kullanıcılarını bir hayli rahatsız eden Adil Kullanım Noktası uygulamasına BTK’dan düzenleme geldi! Bundan böyle Adil Kullanım Noktası’nı aşmanız halinde hızınız 1Mbps’ye düşürülmeyecek!

Adil erişim politikası vb adlarla başta Amerika ve Avrupa ülkeleri olmak üzere dünyanın farklı bölgelerinde de kullanılan Adil Kullanım Noktası uygulamasına Bilgi Teknolojileri Kurumu (BTK)’ndan yeni bir düzenleme geldi. Buna göre özellikle fiyat avantajı nedeniyle ülkemizde çoğunlukla tercih edilen 8Mbps’e kadar sınırsız internet gibi bazı tarifelerde karşımıza çıkan “50 GB’lık veri transferi sonrasında veri erişim hızı 1Mbps’e indirilir” maddesi değişiyor!

Bilgi Teknolojileri Kurumu tarafından yapılan iyileştirme çalışmaları sonucunda AKN’sını aşan kullanıcıların kullanabilecekleri hız limiti 3 kat arttırılıyor. Bundan böyle 50 GB’lık Adil Kullanım Noktası’nı aşmanız halinde hızınız 1Mbps yerine 3Mbps’ye indirilecek.

Hepimize hayırlı olsun…

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Sertuğ Bakırcı

Her şeyden önce bir oyuncu olan yazarımız RPG ve korku oyunlarının yanında bilim kurgu türünün de hayranıdır. Bu alanlara olan ilgisini ve bilgisini birkaç kitap denemesiyle halka açmayı deneyen yazarımız, sahip olduğu yazım sanatının bir müddet daha gelişmesi gerektiğini düşündüğünden kendini haber editörlüğüne vermiştir. Konsol Üssü'nde başlayan editörlük macerasına Oyun Fest'te inceleme yazarlığını da ekleyen yazar, 3 aylık aradan sonra bir kez daha Oyun Fest bünyesinde yazılarıyla sevenlerini buluşturmaya başlamıştır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir