4A Games Ukrayna’dan Kaçıyor Mu?

Metro serisinin geliştiricisi 4A Games, Ukrayna stüdyosu çalışmaya devam ederken, yeni Malta stüdyosunu şirketin merkezi haline getireceklerini duyurdu.

Geliştirici, bir Avrupa Birliği devleti olan Malta‘nın şirketin uluslararası düzeyde rekabetine yardımcı olacağını düşünüyor. İş geliştirme başkanı Dean Sharpe, “Malta oyun geliştirme için harika teşvikler sunuyor ve 4A Games‘e gelecek yeni yetenekleri Malta’ya çekmek daha kolay olacaktır.” açıklamasında bulundu.

Ayrıca kuruculardan Andrew Prokhorov, “Bu 4A Games için yeni bir bölümün başlangıcına işaret. Biz genç bir stüdyo olarak başarılarımızdan gurur duyuyoruz. Şimdiye kadar bize karşı olan kötü tepkilerden boyunları bükük ekibi, yeni maceralar bekliyor.” eklemesinde bulundu.

Ayrıca stüdyo’nun, Metro evreni ve, açıklanmamış projeler üzerinde çalışmaya devam edeceği de doğruladı.

Doğu Avrupa geliştiriciler Blog’u Red Buzz raporunda Ukrayna’nın başkenti Kiev’deki “her geliştiricinin” işlerin kötüye gitmesi durumunda bir çeşit kaçış planının olduğunu, olası bir siyasi kargaşa karşısında Ukraynalı geliştiricilerin Batı’ya taşınacağı söyleniyor.

Bu yılın başlarında, yayıncı Deep Silver, stüdyonun Metro Redux adı altında yeni konsollara Metro Franchise getireceğini duyurdu. Metro 2033, Metro: Last Light ve DLC’lerin yenilenmiş sürümlerinin bulunacağını da ekleyelim.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir