Yeni Yerli Yapım: GRIM – Mystery of Wasules

Yeni Yerli Yapım: GRIM – Mystery of Wasules

Yerli oyun GRIM – Mystery of Wasules, Oyun Fest için ayrı bir öneme sahip.

Bir dönem yazar kadromuzda yer almış olan Kaan Tekin’in de içerisinde bulunduğu Backstage oyun stüdyosu ilk oyunları GRIM – Mystery of Wasules için sessizliğini bozdu. Bizim dahi haberimiz yoktu, Kaan’ın verdiği bilgiler sıkı çalıştıklarının bir delili benim için. Oyun bitmeden göstermek ve duyurmak istemedik istemdiklerini bundan gizli kaldığını yakın bir süre sonra da Steam’de de oyunun sayfasının yer alacağı bilgisini edindim.

2005’ten bu yana oyun sektöründe “geliştirici” olmak dışında oyunlar ile alakalı her işe el attım. Bunca zaman yaptığım işlerde üyesi olduğum yahud bizzat benim kurduğum ekiplerdeki insanların da üretici konuma geçmesi, güzel yerlere gelmesi beni çok mutlu ediyor. Umarım başarılı olursunuz Backstage… Oyuna dönelim yeniden :)

Önce stüdyoyu bir tanıyalım. “Studio Backstage ne derseniz yaklaşık bir yıl önce Eskişehir’de beş kişiyle kurduğumuz oyun geliştirme stüdyosu. Aslında siz bizi daha önce Backstage Mods olarak da biliyordunuz”

Peki ya oyun?

GRIM – Mystery of Wasules adını verdiğimiz oyunumuz hikaye odaklı, birinci şahıs perspektifinden oynanan bir macera – gizem çözme oyunu. Fantastik bir evrende geçen oyunumuzun hikayesini ise şöyle özetleyebiliriz.

“Bundan 15 yıl önceki savaşa kadar Dunia’ya 5 krallık hükmediyordu. Wasules’in düşmesinin ardından Glimor Krallığı ortadan kalktı ve savaşın ardından Ağabey’im komutan Owen GRIM, Dreaborg Krallığı’nın hükümdarı oldu.

Genç Krala gelen haberler hiç de iyi değildi. Söylenenlere göre, fethedilen şehir Wasules’de bilinmeyen ölümler başlamıştı. Halk arasında dedikodular artıyor, insanlar her gün daha çok korkuyorlardı. Kral da bu ölümlerin gerçekliğini araştırmak ve ardındaki gizemi ortaya çıkarmak için beni görevlendirdi, uzun yıllardır kütüphanede aldığım eğitimin bu konuda işimize yarayacağını düşünüyordu.

Ben Oswald GRIM, Wasules diyarına geçmişin ve bugünün gizemini çözmeye gidiyorum.”

Oyun hakkında daha detaylı bilgi edinebilmeniz için aşağıya web sitemizi, sosyal ağlarımızı ve basın kitimizin linklerini koyuyoruz. Basın kitimizin içinde oyun hakkında detaylı bir dizayn dökümanı, logolarımızı ve oyun içi görüntülerimizi bulabileceksiniz. Desteğiniz için şimdiden teşekkür eder, iyi çalışmalar dileriz.

Oyun hakkında faydalı linkler:

Website: http://grim-mow.com

Oyun Fragmanı: https://youtu.be/xc20WwYnLIs

Twitter: https://twitter.com/GRIM_MoW

Facebook: https://fb.me/grimmow

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
434
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

Total War: Three Kingdoms Oyuncuları Antik Çin’e Götürüyor

Total War: Three Kingdoms Oyuncuları Antik Çin'e Götürüyor


Total War: Three Kingdoms Oyuncuları Antik Çin'e Götürüyor

Total War serisinin yeni üyesi Three Kingdoms bizleri milattan sonra 190 yılına, kaos içerisindeki Antik Çin'e götürüyor. Gerçek zamanlı strateji oyunlarının en önde gelen, en sevilenlerinden Total War serisinin yeni oyunu kısa süre önce duyuruldu. Serinin bu yeni halkasında Antik Çin'e gidip...

Assassin’s Creed Rogue Remastered Duyuruldu!

Assassin's Creed Rogue Remastered Duyuruldu!


Assassin's Creed Rogue Remastered Duyuruldu!

Shay Cormac'ın trajik hikayesinin anlatıldığı Assassin's Creed Rogue, Remastered olarak PlayStation 4 ve Xbox One'a geliyor! İlk olarak 2014 yılının Kasım ayında  PlayStation 3 ve Xbox 360 konsollarına çıkarılan Assassin's Creed Rogue, ilgi çekici hikayesi ile oyuncuların beğenisini...

Mount&Blade: Warband 2017 Steam Ödülleri İçin Aday Oldu

Mount&Blade: Warband 2017 Steam Ödülleri İçin Aday Oldu


Mount&Blade: Warband 2017 Steam Ödülleri İçin Aday Oldu

İkincisi düzenlenecek olan Steam Ödülleri'nin finalistleri kısa süre önce belli oldu. Finalistler arasında Mount&Blade: Warband de kendine yer buldu. Bu sene ikincisi düzenlenen Steam Ödüllerinin finalistleri geçtiğimiz hafta açıklanmıştı. Dünya çapındaki milyonlarca oyuncunun oyları ile...

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz