Yeni Yerli Yapım: GRIM – Mystery of Wasules

Yeni Yerli Yapım: GRIM – Mystery of Wasules

Yerli oyun GRIM – Mystery of Wasules, Oyun Fest için ayrı bir öneme sahip.

Bir dönem yazar kadromuzda yer almış olan Kaan Tekin’in de içerisinde bulunduğu Backstage oyun stüdyosu ilk oyunları GRIM – Mystery of Wasules için sessizliğini bozdu. Bizim dahi haberimiz yoktu, Kaan’ın verdiği bilgiler sıkı çalıştıklarının bir delili benim için. Oyun bitmeden göstermek ve duyurmak istemedik istemdiklerini bundan gizli kaldığını yakın bir süre sonra da Steam’de de oyunun sayfasının yer alacağı bilgisini edindim.

2005’ten bu yana oyun sektöründe “geliştirici” olmak dışında oyunlar ile alakalı her işe el attım. Bunca zaman yaptığım işlerde üyesi olduğum yahud bizzat benim kurduğum ekiplerdeki insanların da üretici konuma geçmesi, güzel yerlere gelmesi beni çok mutlu ediyor. Umarım başarılı olursunuz Backstage… Oyuna dönelim yeniden :)

Önce stüdyoyu bir tanıyalım. “Studio Backstage ne derseniz yaklaşık bir yıl önce Eskişehir’de beş kişiyle kurduğumuz oyun geliştirme stüdyosu. Aslında siz bizi daha önce Backstage Mods olarak da biliyordunuz”

Peki ya oyun?

GRIM – Mystery of Wasules adını verdiğimiz oyunumuz hikaye odaklı, birinci şahıs perspektifinden oynanan bir macera – gizem çözme oyunu. Fantastik bir evrende geçen oyunumuzun hikayesini ise şöyle özetleyebiliriz.

“Bundan 15 yıl önceki savaşa kadar Dunia’ya 5 krallık hükmediyordu. Wasules’in düşmesinin ardından Glimor Krallığı ortadan kalktı ve savaşın ardından Ağabey’im komutan Owen GRIM, Dreaborg Krallığı’nın hükümdarı oldu.

Genç Krala gelen haberler hiç de iyi değildi. Söylenenlere göre, fethedilen şehir Wasules’de bilinmeyen ölümler başlamıştı. Halk arasında dedikodular artıyor, insanlar her gün daha çok korkuyorlardı. Kral da bu ölümlerin gerçekliğini araştırmak ve ardındaki gizemi ortaya çıkarmak için beni görevlendirdi, uzun yıllardır kütüphanede aldığım eğitimin bu konuda işimize yarayacağını düşünüyordu.

Ben Oswald GRIM, Wasules diyarına geçmişin ve bugünün gizemini çözmeye gidiyorum.”

Oyun hakkında daha detaylı bilgi edinebilmeniz için aşağıya web sitemizi, sosyal ağlarımızı ve basın kitimizin linklerini koyuyoruz. Basın kitimizin içinde oyun hakkında detaylı bir dizayn dökümanı, logolarımızı ve oyun içi görüntülerimizi bulabileceksiniz. Desteğiniz için şimdiden teşekkür eder, iyi çalışmalar dileriz.

Oyun hakkında faydalı linkler:

Website: http://grim-mow.com

Oyun Fragmanı: https://youtu.be/xc20WwYnLIs

Twitter: https://twitter.com/GRIM_MoW

Facebook: https://fb.me/grimmow

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
414
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

NBA 2K18 İçin Yeni Bir Oynanış Fragmanı Yayınlandı

NBA 2K18 İçin Yeni Bir Oynanış Fragmanı Yayınlandı


NBA 2K18 İçin Yeni Bir Oynanış Fragmanı Yayınlandı

Başta basketbol severler olmak üzere pek çok kişinin merakla beklediği NBA 2K18 için oyun içi görüntülerden oluşan yeni bir fragman yayınlandı. FIFA ve PES kadar çekişmeli bir hal almasa da basketbol oyunları piyasası, birkaç yıl öncesine kadar 2K ve Live serileri arasındaki rekabete sahne...

THQ Nordic, Yeni Black Mirror Oyununu Duyurdu!

THQ Nordic, Yeni Black Mirror Oyununu Duyurdu!


THQ Nordic, Yeni Black Mirror Oyununu Duyurdu!

Gothik tarzdaki point&click türündeki gerilim ve aksiyon oyunu Black Mirror yeniden bizlerle olacak! THQ'nün oyun endüstrisinde çok büyük saygı duyduğum bir ekip olduğunu daha önce de ifade etmiştim. Firma ne yazık ki maddi sıkıntıları ile baş edip kepenk indirince ne kadar üzüldüğümü...

Ubisof Skull & Bones’un Özel Bir Oyun Olmasını İstiyor

Ubisof Skull & Bones'un Özel Bir Oyun Olmasını İstiyor


Ubisof Skull & Bones'un Özel Bir Oyun Olmasını İstiyor

Ubisoft'un merakla beklenen yapımı Skull & Bones için gerçekleştirilen röportaj sayesinde merak edilen pek çok soru yanıt buldu. Ubisoft'un güzel anlar yaşattığı E3 2017 konferansında en dikkat çeken oyunlarından birisi de Skull & Bones olmuştu. Assassin's Creed IV: Black Flag ile...

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz