Yeni Yerli Yapım: GRIM – Mystery of Wasules

Yeni Yerli Yapım: GRIM – Mystery of Wasules

Yerli oyun GRIM – Mystery of Wasules, Oyun Fest için ayrı bir öneme sahip.

Bir dönem yazar kadromuzda yer almış olan Kaan Tekin’in de içerisinde bulunduğu Backstage oyun stüdyosu ilk oyunları GRIM – Mystery of Wasules için sessizliğini bozdu. Bizim dahi haberimiz yoktu, Kaan’ın verdiği bilgiler sıkı çalıştıklarının bir delili benim için. Oyun bitmeden göstermek ve duyurmak istemedik istemdiklerini bundan gizli kaldığını yakın bir süre sonra da Steam’de de oyunun sayfasının yer alacağı bilgisini edindim.

2005’ten bu yana oyun sektöründe “geliştirici” olmak dışında oyunlar ile alakalı her işe el attım. Bunca zaman yaptığım işlerde üyesi olduğum yahud bizzat benim kurduğum ekiplerdeki insanların da üretici konuma geçmesi, güzel yerlere gelmesi beni çok mutlu ediyor. Umarım başarılı olursunuz Backstage… Oyuna dönelim yeniden :)

Önce stüdyoyu bir tanıyalım. “Studio Backstage ne derseniz yaklaşık bir yıl önce Eskişehir’de beş kişiyle kurduğumuz oyun geliştirme stüdyosu. Aslında siz bizi daha önce Backstage Mods olarak da biliyordunuz”

Peki ya oyun?

GRIM – Mystery of Wasules adını verdiğimiz oyunumuz hikaye odaklı, birinci şahıs perspektifinden oynanan bir macera – gizem çözme oyunu. Fantastik bir evrende geçen oyunumuzun hikayesini ise şöyle özetleyebiliriz.

“Bundan 15 yıl önceki savaşa kadar Dunia’ya 5 krallık hükmediyordu. Wasules’in düşmesinin ardından Glimor Krallığı ortadan kalktı ve savaşın ardından Ağabey’im komutan Owen GRIM, Dreaborg Krallığı’nın hükümdarı oldu.

Genç Krala gelen haberler hiç de iyi değildi. Söylenenlere göre, fethedilen şehir Wasules’de bilinmeyen ölümler başlamıştı. Halk arasında dedikodular artıyor, insanlar her gün daha çok korkuyorlardı. Kral da bu ölümlerin gerçekliğini araştırmak ve ardındaki gizemi ortaya çıkarmak için beni görevlendirdi, uzun yıllardır kütüphanede aldığım eğitimin bu konuda işimize yarayacağını düşünüyordu.

Ben Oswald GRIM, Wasules diyarına geçmişin ve bugünün gizemini çözmeye gidiyorum.”

Oyun hakkında daha detaylı bilgi edinebilmeniz için aşağıya web sitemizi, sosyal ağlarımızı ve basın kitimizin linklerini koyuyoruz. Basın kitimizin içinde oyun hakkında detaylı bir dizayn dökümanı, logolarımızı ve oyun içi görüntülerimizi bulabileceksiniz. Desteğiniz için şimdiden teşekkür eder, iyi çalışmalar dileriz.

Oyun hakkında faydalı linkler:

Website: http://grim-mow.com

Oyun Fragmanı: https://youtu.be/xc20WwYnLIs

Twitter: https://twitter.com/GRIM_MoW

Facebook: https://fb.me/grimmow

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
434
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

Yono and the Celestial Elephants İnceleme

Yono and the Celestial Elephants İnceleme


OFD: 77.0%

Yono and the Celestial Elephants İnceleme

OFD: 77.0%

Fil zelda ve arkadaşları (Link’in Zelda olmadığını biliyorum, taşlamayın hemen) “Dünya birbirinden olabildiğine farklı medeniyetlere ev sahipliği yapan bir gezegendi. Farklı medeniyetler farklı kültürleri, kültür farklılıkları ise çatışmayı doğurdu. Her bin yılda bir, tam çatışmanın en yoğun ve...

Assassin’s Creed Origins’in Çıkış Fragmanı Yayınlandı

Assassin's Creed Origins'in Çıkış Fragmanı Yayınlandı


Assassin's Creed Origins'in Çıkış Fragmanı Yayınlandı

Cuma günü çıkacak olan Assassin's Creed Origins'in çıkış öncesi son fragmanı YouTube üzerinden paylaşıldı. Merakla beklenen Assassin’s Creed Origins bu cuma günü çıkışını gerçekleştirecek. Oyun hakkında son bilgiler ve detaylar paylaşılmaya devam ederken YouTube üzerinden oyunun çıkış...

Merakla Beklenen Gran Turismo Sport Çıkışını Gerçekleştirdi

Merakla Beklenen Gran Turismo Sport Çıkışını Gerçekleştirdi


Merakla Beklenen Gran Turismo Sport Çıkışını Gerçekleştirdi

PlayStation 4’e özel olarak geliştirilen ve merakla beklediğimiz Gran Turismo Sport nihayet çıkışını gerçekleştirdi. Polyphony Digital şirketinin Kazunori Yamauchi önderliğinde geliştirdiği Gran Turismo Sport artık piyasayadaki yerini aldı ve oyuncular için hazır durumda. PlayStation 4'ün ilk...

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz