Yeni Yerli Yapım: GRIM – Mystery of Wasules

Yeni Yerli Yapım: GRIM – Mystery of Wasules

Yerli oyun GRIM – Mystery of Wasules, Oyun Fest için ayrı bir öneme sahip.

Bir dönem yazar kadromuzda yer almış olan Kaan Tekin’in de içerisinde bulunduğu Backstage oyun stüdyosu ilk oyunları GRIM – Mystery of Wasules için sessizliğini bozdu. Bizim dahi haberimiz yoktu, Kaan’ın verdiği bilgiler sıkı çalıştıklarının bir delili benim için. Oyun bitmeden göstermek ve duyurmak istemedik istemdiklerini bundan gizli kaldığını yakın bir süre sonra da Steam’de de oyunun sayfasının yer alacağı bilgisini edindim.

2005’ten bu yana oyun sektöründe “geliştirici” olmak dışında oyunlar ile alakalı her işe el attım. Bunca zaman yaptığım işlerde üyesi olduğum yahud bizzat benim kurduğum ekiplerdeki insanların da üretici konuma geçmesi, güzel yerlere gelmesi beni çok mutlu ediyor. Umarım başarılı olursunuz Backstage… Oyuna dönelim yeniden :)

Önce stüdyoyu bir tanıyalım. “Studio Backstage ne derseniz yaklaşık bir yıl önce Eskişehir’de beş kişiyle kurduğumuz oyun geliştirme stüdyosu. Aslında siz bizi daha önce Backstage Mods olarak da biliyordunuz”

Peki ya oyun?

GRIM – Mystery of Wasules adını verdiğimiz oyunumuz hikaye odaklı, birinci şahıs perspektifinden oynanan bir macera – gizem çözme oyunu. Fantastik bir evrende geçen oyunumuzun hikayesini ise şöyle özetleyebiliriz.

“Bundan 15 yıl önceki savaşa kadar Dunia’ya 5 krallık hükmediyordu. Wasules’in düşmesinin ardından Glimor Krallığı ortadan kalktı ve savaşın ardından Ağabey’im komutan Owen GRIM, Dreaborg Krallığı’nın hükümdarı oldu.

Genç Krala gelen haberler hiç de iyi değildi. Söylenenlere göre, fethedilen şehir Wasules’de bilinmeyen ölümler başlamıştı. Halk arasında dedikodular artıyor, insanlar her gün daha çok korkuyorlardı. Kral da bu ölümlerin gerçekliğini araştırmak ve ardındaki gizemi ortaya çıkarmak için beni görevlendirdi, uzun yıllardır kütüphanede aldığım eğitimin bu konuda işimize yarayacağını düşünüyordu.

Ben Oswald GRIM, Wasules diyarına geçmişin ve bugünün gizemini çözmeye gidiyorum.”

Oyun hakkında daha detaylı bilgi edinebilmeniz için aşağıya web sitemizi, sosyal ağlarımızı ve basın kitimizin linklerini koyuyoruz. Basın kitimizin içinde oyun hakkında detaylı bir dizayn dökümanı, logolarımızı ve oyun içi görüntülerimizi bulabileceksiniz. Desteğiniz için şimdiden teşekkür eder, iyi çalışmalar dileriz.

Oyun hakkında faydalı linkler:

Website: http://grim-mow.com

Oyun Fragmanı: https://youtu.be/xc20WwYnLIs

Twitter: https://twitter.com/GRIM_MoW

Facebook: https://fb.me/grimmow

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
434
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

Battlefield V Resmen Tanıtıldı – İlk Bilgiler Elimize Geçti

Battlefield V Resmen Tanıtıldı - İlk Bilgiler Elimize Geçti


Battlefield V Resmen Tanıtıldı - İlk Bilgiler Elimize Geçti

Battlefield V bugün gerçekleştirilen bir yayınla resmi olarak tanıtıldı. İkinci Dünya Savaşı'nı işleyecek oyun için çıkış tarihi de verildi. Bir süredir yeni Battlefield oyunun ne olacağı, neyi konu alacağı gibi sorular etrafta dolanıyor, çeşitli iddialar ortaya atılıyordu. Geliştirici firma...

Sony’ye Göre PlayStation 4 Ömrünü Tamamlamaya Çok Yakın

Sony'ye Göre PlayStation 4 Ömrünü Tamamlamaya Çok Yakın


Sony'ye Göre PlayStation 4 Ömrünü Tamamlamaya Çok Yakın

Sony Yatırımcılar Toplantısı'nda söz alan Sony CEO'su John Kodera, PlayStation 4'ün yaşam döngüsünün son aşamasında olduğunu söyledi. Son birkaç aydır olası bir PlayStation 5 çıkışına dair pek çok haber ve iddia ortalıkta dönüyor. Kimi kesimler bunun için daha çok erken olduğunu belirtirken...

Battlefield V İçin İlk Tanıtım Videosu Yayımlandı!

Battlefield V İçin İlk Tanıtım Videosu Yayımlandı!


Battlefield V İçin İlk Tanıtım Videosu Yayımlandı!

İkinci dünya savaşının ayak sesleri gümbür gümbür Malumunuz bir müddettir Battlefield serisi yeni oyunu olan Battlefield V ile gündemde. Bilgi kırıntıları, kaçak görseller derken, geliştirici DICE'da dayanamayıp sonunda oyunun geldiğini ve 23 Mayıs'ta gerçek anlamda bir duyuru yapacaklarını...

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
  Subscribe  
Bildir