Yeni Unity Sürümleri Haziran Ayında Çıkıyor

Yeni Unity Sürümleri Haziran Ayında Çıkıyor

Bağımsız oyun geliştiricilerinin gözdesi Unity yepyeni seçeneklerle geliyor.

Kendi çapında oyun yapmak isteyenlerin ilk ve en gözde tercihi olan Unity oyun motoru için yeni abonelikler duyuruldu. Unite Europe konferansında yer alan Unity görevlileri, merak edilen yeni ürünlerini ilk kez gösterime sundu. Oyun pazarının gittikçe büyüdüğü bir dönemde olduğumuzu belirten çalışanlar, bu pazarda başarılı olmanın her zamankinden daha zor olduğuna, ancak Unity’nin basit ve yenilikçi kullanımının bu zorlukları aşmakta kolaylık sağlayacağını iddia ediyorlar. İsterseniz yeni ürünlere hep birlikte bir bakalım…

  • Unity Personal: Kendi oyununuzu geliştirmeyi kafanıza koyduysanız ve bu işte acemi iseniz klasikleşmiş Unity Personal sizin için doğru seçim olacak. Ücretsiz ve tam donanımlı bu sürüm ile oyununuzu geliştirmeye başlayabilirsiniz.
  • Unity Plus: Unity ve oyun geliştirme üzerine deneyimleri olan şahıs ve ekipler için tasarlanan bu sürüm Unity Personal’a kıyasla daha detaycı araçlar içeriyor. 12 aylık planda ay başı 35$, aylık planda ise ay başı 45$ ödeyerek bu sürüme sahip olabilirsiniz.
  • Unity Pro: Oyun ve etkileşimli içerik geliştirmekte sınırsız esneklik ve imkan isteyen ekipler için tasarlanan bu sürüm, Personal ve Plus sürümlerinden farklı olarak elde edeceğiniz gelir için bir kısıtlama içermiyor. 1 yıllık söz verdiğiniz takdirde ayda 125$ olarak Pro sürümüne sahip olabilirsiniz.
  • Unity Enterprise: Para ile satışa açık olmayan bu sürüme sahip olmak için Unity geliştiricileri ile iletişime geçerek özel izin sağlamanız gerekiyor. Bu sürümün en büyük farkları ise geliştiricilerden kaynak kodu alabilme imkanı ve teşebbüs desteği.

 

Farklı sürümler ve fiyatlar olsa da tüm sürümlerde bulunacak yeni özellikler de mevcut. iOS ve Android platformları için projeler geliştirmek istiyorsanız herhangi bir ek ücret ödemeniz veya eklentiye sahip olmanız gerekmiyor. Yeni sürümler sayesinde doğrudan bu platformlara yönelik projeler geliştirebilirsiniz. Ayrıca ilave ücret içermeyen pek çok güncelleme ile Unity deneyimi genişlemeye ve gelişmeye devam edecek.

Unity’nin önceki sürümlerine sahip olanlar Haziran 2018’e kadar mevcut sürümlerini kullanmaya devam edebilecekler. Unity 5 için kalıcı lisansa sahip olan kullanıcılar istedikleri kadar bu sürümü kullanabilirler. Ancak Unity 5 için sağlanan destek 3 Mart 2017 tarihinde son bulacak.

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

E3 2019 Konferanslarında Neler Yaşandı?

E3 2019 Konferanslarında Neler Yaşandı?


E3 2019 Konferanslarında Neler Yaşandı?

E3 2019'da büyük isimlerin konferansları nasıldı, hangi oyunlar duyuruldu ve ne düşünüyoruz? Duyurulan oyunlar hakkında detaylar, yeni duyurulanlar ve canlı yayını izlerken yaptığımız yorumlar aşağıdaki yönlendirme içeren başlıklarda mevcut. Ubisoft E3 2019 Konferansıyla Hayal Kırıklığı...

Dauntless Mercek Altında

Dauntless Mercek Altında


Dauntless Mercek Altında

Fakir adamın Monster Hunter’ı. Böyle yazınca bir kendimden tiksinmedim desem yalan olur. F2P oyunlara “fakir adamın şusu” yakıştırmasını yapmaktan hoşlanmam, lakin bu başlığın bir nedeni var. Dauntless, gerçekten, Monster Hunter World’e para vermek istemeyen oyuncuları çekmek için yapılmış...

Team Sonic Racing İnceleme

Team Sonic Racing İnceleme


Team Sonic Racing İnceleme

Hepimizin özlediği Kirpi Sonic yeni macerasında pistlerin en hızlısı olmak için mücadele veriyor. Sumo Digital’ın geliştirdiği Sonic & All-Stars Racing Transformed isimli kart yarış oyunu piyasaya sürüldüğü 2012 yılında oldukça olumlu yorumlar elde etti. Öyle ki oyunun Steam sayfasındaki...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir