Yeni Prey Oyunu İçin Gamescom’da Bir Oynanış Videosu Gösterildi

Yeni Prey Oyunu İçin Gamescom’da Bir Oynanış Videosu Gösterildi

Arkane Studios tarafından geliştirilen Prey 2 için Gamescom 2016’da bir oynanış videosu gösterildi.

E3 2016’da yeni Prey oyunu için yayınlanan fragman gerilim dolu havası ve aksiyon anlamında vaat ettikleri ile oyuncuların dikkatini çekmeyi başarıp beğeni toplamıştı. Şimdi de bir diğer büyük oyun fuarı Gamescom’dan gelen video ile oyunun oynanış dinamiklerini yakından inceleyebiliyoruz.

Oynanış videosu, ana karakterimiz Morgan Yu’nun Talos-1 isimli uzay istasyonunda çeşitli Typhoon birimlerini öldürmesi ile başlıyor. Ardından donanım laboratuvarına girmek isteyen karakterimiz kapının kilitli olması üzerine ilginç bir yola başvuruyor. Envanterindeki ‘Mimic Matter’ isimli maddeyi kullanarak bir kulplu bardağa dönüşüyor ve bu sayede içeri girebiliyor. Ayrıca bu yöntemi düşmanlardan gizlenme amacıyla da kullanabilecek olmamız olası.

Videonun ikinci kısmında ise uzay istasyonun dış yüzeyine geçiş yaparak mikro yer çekimi koşullarında etrafımızı gözlemliyoruz. Bu sırada ekranın sol tarafında yörüngesinde bulunduğumuz biricik uydumuz Ay’ı görebiliyoruz. Ayrıca bu gezintimiz sırasında tamamen özgür olmadığımızı ekranın sağında bulunan Oksijen göstergesi ile anlayabiliyoruz. Kısa bir süre sonra da video sona eriyor.

Yayınlanan bu oynanış videosunun ardından YouTube üzerinden bazı kullanıcılar memnuniyetsizliklerini belirttiler. Silah kullanımının yeterince keyifli olmadığı, oynanışın genel olarak sıkıcı göründüğü gibi eleştiriler yapıldı. Ayrıca kulplu bardağa dönüşme imkanı da oldukça gülünç bulunmuş. Hatta bazı kullanıcılar yeni oyunun 2006 yılında yayınlanan Prey’e hakaret niteliğinde olduğunu düşünüyorlar.

Şimdilik gelen yorumlar pek olumlu görünmese de Prey öyle ya da böyle 2017 yılında çıkışını gerçekleştirecek. Tabi bir önceki projenin iptal edildiğini ve şimdi yapılan olumsuz yorumları düşününce erteleme veya yeni bir iptal vakası olabilir mi diye düşünmeden edemiyoruz.

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

Sunless Skies İncelemesi

Sunless Skies İncelemesi


OFD: 89.0%

Sunless Skies İncelemesi

OFD: 89.0%

Güneşsiz göğün zifiri karanlık ufkuna Onun altında yaşamaya gayret eden insanlara Ve hiçliğin bağrından kopup gelmiş toprakların, Çıplak gözle görülmeyen güzelliğine dair… Failbetter Games oyun dünyasında, hususen günümüzde, eşine benzerine az rastlanan firmalardan biri. Sonuna kadar...

Peak Games Geçtiğimiz Geceye Damgasını Vurdu, Ama…

Peak Games Geçtiğimiz Geceye Damgasını Vurdu, Ama...


Peak Games Geçtiğimiz Geceye Damgasını Vurdu, Ama...

Yayınlanan reklam filmi büyük dikkat çekti, ancak kısa süre sonra özgün olmadığı ortaya çıktı. Peak şimdi ise süreci yargıya taşımaya hazırlanıyor. 2010 yılında İstanbul'da kurulan ve mobil uygulama alanında dünya çapında bir üne kavuşan Peak, yeni dönem hedeflerini anlatmak üzere geçtiğimiz...

Bir Başarı Hikayesi: Önce Mod Yaptılar Sonra Kendi Stüdyolarını Kurdular

Bir Başarı Hikayesi: Önce Mod Yaptılar Sonra Kendi Stüdyolarını Kurdular


Bir Başarı Hikayesi: Önce Mod Yaptılar Sonra Kendi Stüdyolarını Kurdular

Mount & Blade: Warband için mod geliştirerek yola çıkan yedi kişilik ekip, en nihayetinde kendi oyun stüdyosunu açmayı başardı. PC Gamer'dan Tom Bedford, bizim de yerli oyun geliştiricilere ısrarla ilettiğimiz "mod yapın, sonra oyununuzu yaparsınız" söylemini destekleyen bir gerçeği...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir