Yeni Prey İptal Edilen Oyundan Farklı Olacak

E3 2017’de gösterilen Prey, seneler önce Prey 2 adı altında bekleniyordu. Yapılan açıklamalara göre iptal edilen Prey 2 ile tamamiyle farklı olacak.

Bildiğiniz üzere iptal edilen Prey 2 Human Head Studios tarafından geliştiriliyordu. Yeni Prey’in geliştirmesini ise Arkane Studios üstlenmiş. Bethesda’nın pazarlama müdürü Pete Hines’ın E3’te GameSpot’a yaptığı açıklamaya bakılırsa, yeni Prey ile iptal edilen Prey 2 oyunları birbirinden farklı:

“Prey’de uzaylılar ve uzaylılar tarafından avlanmayı saymazsak, Prey 2’ye sahip hiçbir element bulunmayacak.”

Açıklamaya bakılırsa yeni oyunla bir seri şansı ortadan kalkıyor. Oyunun bir korku oyunu olup olmadığı sorulduğunda Hines, olmayacağını fakat psikolojik korku elementlerine sahip olacağını söyledi. Hines aynı zamanda birçok şeyin oyuncunun kararına bağlı kalacağını, fakat oyunun tamamen bir açık dünya oyunu olmayacağını da ekledi. Tıpkı Dishonored’da olduğu gibi geniş mekanlarda olaylara farklı açılardan yaklaşacağız.

Prey’e çıkış tarihi olarak 2017 verildi. Önümüzdeki Quakecon’da hem Prey hem de Quake Champions hakkında daha fazla fikir sahibi olacağımızı ekleyelim.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Zafer Coruh

Herkes gibi küçücükken oyun oynamaya başlamış tamamen pozitif bir yazar, bassist, yazılımcı.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir