Yeni Nesil Mirror’s Edge Açık Dünyaya Mı Sahip Olacak?

Hayranları tarafından uzun zamandır sabırla beklenen ve E3 konferansları kapsamında resmen duyurulan yeni nesil Mirror’s Edge “open world” bir oyun olarak mı karşımıza çıkacak?

EA Markalar Başkanı Frank Gibeau E3 2013 kapsamında verdiği bir röportajda, firma olarak geçtiğimiz birkaç yılda “daha az sayıda, daha büyük, daha iyi oyunlar” prensibini benimsediklerini, ama yeni nesille birlikte gelecek “Gen 4” teknolojisi sayesinde oyunları genişletmeye ve büyütmeye devam edeceklerini söyledi.

Bu da akıllara E3 kapsamında devam oyunu olarak karşımıza çıkması beklenirken bir “reboot” projesi olarak bizlere “merhaba” diyen yeni nesil Mirror’s Edge’in de açık dünyaya sahip bir oyun olabileceği düşüncesini getirdi.

Gibeau’nun sözleri her ne kadar bir kesinlik vaat etmese de, yine E3 kapsamında CVG’ye özel bir röportaj veren EA Games Genel Müdür Yardımcısı Patrick Söderlund’un açıklamaları da hemen hemen aynı yönde olunca ihtimaller güçlenmiş oluyor.

“DICE’da en az Mirror’s Edge hayranları kadar yeni bir oyun hazırlamayı istiyordu. Ancak günümüz konsolları yapmak istediklerimizi karşılamaya yetmiyordu. Mirror’s Edge ile bazı ilklere imza atılmış olabilir, ancak birtakım aksaklıklar ve eksiklikler de vardı ve aynı oyunu yeniden sunmanın bir faydası olmayacağını biliyorduk. Bu yüzden yeni nesil konsolları beklemek zorunda kaldık.” şeklinde konuşan Söderlund, ayrıca yeni nesil Mirror’s Edge’de daha fazla “aksiyon macera” olacağını belirtti.

Tüm bu açıklamalarla yetinmeyen Söderlund, yeni nesille birlikte gelecek inovasyon imkanları sayesinde Mirror’s Edge içerisinde başkaca sürprizlerin de bizleri beklediğinin altını çizdi.

Şimdiden heyecanla beklediğimiz Mirror’s Edge PC, PS4 ve Xbox One platformlarında bizlerle buluşacak.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Sertuğ Bakırcı

Her şeyden önce bir oyuncu olan yazarımız RPG ve korku oyunlarının yanında bilim kurgu türünün de hayranıdır. Bu alanlara olan ilgisini ve bilgisini birkaç kitap denemesiyle halka açmayı deneyen yazarımız, sahip olduğu yazım sanatının bir müddet daha gelişmesi gerektiğini düşündüğünden kendini haber editörlüğüne vermiştir. Konsol Üssü'nde başlayan editörlük macerasına Oyun Fest'te inceleme yazarlığını da ekleyen yazar, 3 aylık aradan sonra bir kez daha Oyun Fest bünyesinde yazılarıyla sevenlerini buluşturmaya başlamıştır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir