Yeni Hitman Erken Erişim Oyunu Değil’Miş!

Square Enix ve IO Interactive yeni Hitman oyunu hakkında açıklamalarda bulundu.

Yeni Hitman oyununun 8 Aralık 2015’te PC, Xbox One ve PlayStation 4 için dijital ortamda satışa sunulacağını belirtmiştik. Ancak Square Enix ve IO Interactive, bugün bir Soru-Cevap uygulamasıyla bazı şeyleri netleştirdi.

Öncelikle 8 Aralık, yeni Hitman deneyiminin “başlayacağı” gün olarak nitelendirildi. 8 Aralık’ta oyunun tamamı değil, sadece “bir kısmı” oyunculara sunulacak. Sonrasında, 2016 boyunca, oyunun hikayesi “tamamlana dek” yeni görevler ve mekanlar yayınlanacak. Fiyat ise 60 dolar olacak.

Square Enix ayrıyeten Hitman’in bir erken erişimi oyunu olmadığını vurguladı:

“Erken erişim genellikle yarım yamalak sunulmuş veya tamamlanmamış anlamına gelir. Yani bizim yaklaşımımız bu değil. Oyunculara sunacağımız tüm içerikler, hem 8 Aralıkta sunacaklarımız hem de 2016’da sunacaklarımız yarım yamalak olmayacak ve tamamlanmış olacak. Hep tam bir Hitman deneyimi olacak.”

Yani Hitman bölüm bölüm yayınlanan bir oyun mu olacak? Eh, hem öyle, hem de değil.

“Bölüm bölüm kelimesi daha çok ayrı ayrı para kazanmak için ayrı ayrı içerikler sunacakmışız anlamına geliyor, ki biz böyle bir şey planlamıyoruz. Yani, hikayenin parça parça sunulması bölüm unsurlarına yer verecek, bu da hikayenin bölüm bölüm tecrübe edileceği havası oluşturuyor. Aynı zamanda hikayeyle alakası olmayan bir sürü canlı etkinlik olacak. Sizler oyunu oynarken bizde oyunu geliştirecek ve değiştireceğiz. Amacımız hikaye boyunca 8 Aralıkta başlayacak bir içerik akışına sahip olmak.

Square Enix’in açıklamalarına göre yeni Hitman, zamanla gelişecek ve büyüyecek. Ancak oyunun tamamı için direkt olarak sadece 60 dolar ödenmesi gerekecek.

“Bu 60 doların içerisinde 8 Aralık ile başlayıp 2016 boyunca oyuna eklenecek her şey yer alacak. Hiçbir mikro işlem ve gizli ödeme olmayacak. Veya ekstra ödemelerle sahip olacağınız ek paketler olmayacak. Tek bir paket, hepsi 60 dolar. Her şeyin basit ve temiz bir şekilde gerçekleşmesini istiyoruz ki bizim için önemli olan da bu.”

Yeni Hitman ilk kez yayınlandığında sadece dijital ortamlara sunulacak ancak 2016’da bir noktadan sonra disk olarak da çıkışını yapacak.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Serhat Çavunt

Strateji, simülasyon ve RYO oyunlarını seven; haritacılık, yabancı diziler ve tarihe ilgi duyan bir genç...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir