Yeni Harry Potter Oyununun İlk Videosu Sızdırıldı!

Yeni Harry Potter Oyununun İlk Videosu Sızdırıldı!

Yıllardır beklediğimiz Harry Potter oyunu geliştiriliyor olabilir.

Geçtiğimiz gün hem Harry Potter hem de oyun hayranlarını sevince boğan beklenmedik bir haber gündeme düştü. Dünya çapında milyonlarca hayranı bulunan bu fantastik evren için büyük bütçeli bir oyun geliştirildiği söylentisi jet hızıyla yayıldı. Söylentiye eşlik eden ve oyun içinden alındığı söylenen bir video hepimizi fazlasıyla heyecanlandırdı.

Kitap ve film bazında markanın elde ettiği başarı ortada olmasına rağmen video oyun sektöründe kayda değer bir yapıma sahip değiliz. Fakat sızdırılan görüntüler gerçek bir Harry Potter projesine aitse yıllardır beklediğimiz yapım gerçekleşmek üzere. Açık dünya oynanışa sahip ve rol yapma türünde olduğu söylenen oyun hakkında sızdırılan video haricinde henüz hiçbir bilgi bulunmuyor. Videoda ise karakter yaratma ekranı ve büyüler gibi oyun mekaniklerini görebiliyoruz.

Eurogamer sitesi de sızıntı hakkında bazı kaynaklardan bilgi edindiklerini ve projenin gerçek olduğunu belirttiler. Ayrıca Harry Potter hayranlığıyla bilinen BBC Haber Muhabiri Lizo Mzimba da durum hakkında bir tweet attı. Henüz duyurulmamış bu projenin şu an için Harry Potter Magic Awakened olarak isimlendirildiğini ve başka oyunlar da görebileceğimizi belirtti.

Oyunun geliştiricisi veya yayıncısı şu an için bilinmese de akıllarda bir tahmin bulunuyor. Geçmişte Disney Infinity serisini geliştiren Amerika, Utah merkezli Avalanche Software’i yapımcı koltuğunda görebiliriz. Stüdyo, 2016’da iptal edilen Disney İnfinity’nin ardından büyük oranda faaliyetlerini durdurmuş ve ardından Warner Bros. Interactive tarafından satın alınmıştı. Bilindiği üzere Warner Bros, Harry Potter’ın filmlerin yayıncılığını üstlenmiş durumda. Diğer dikkat çeken nokta da yukarıdaki videonun YouTube’a yüklenen ilk versiyonunun kısa süre sonra “Warner Bros telif hakkı ihlali” nedeniyle kaldırılmış olması. Ayrıca Avalanche Software’in 2017 başında verdiği bir iş ilanında ‘RPG oyun türüne hakim ve İngiliz kültürü ile dil bilgisi hakkında uzman çalışanlar’ arandığı belirtilmişti. Yani Avalanche Software tahmini hiç de mantıksız değil.

Dünyanın en ünlü fantastik evrenlerinden biri olan Harry Potter için şimdiye kadar kaliteli bir oyun görmemiş olmamız gerçekten garip bir durumdu. Fakat doğru çıkma ihtimali yüksek olan bu söylentiler sayesinde bekleyiş sona eriyor diyebiliriz. Kaynakların iddialarına göre Harry Potter Magic Awakened isimli bu oyunu 2019 yılı içerisinde görmemiz mümkün.

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
1
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

Metro 2033 İçin Çıkarılması Planlanan Film İptal Edildi

Metro 2033 İçin Çıkarılması Planlanan Film İptal Edildi


Metro 2033 İçin Çıkarılması Planlanan Film İptal Edildi

2016 yılında duyurulan Metro 2033 filmi, senaryo konusunda yaşanan anlaşmazlıklar nedeniyle iptal edildi. Hem kitaplarıyla hem de oyunlarıyla kendine güzel bir hayran kitlesi oluşturan Metro için 2016 yılında bir sinema filmi çekileceği duyurulmuştu. Kitap serisinin yazarı Dmitry...

Witcher Serisinin Crossover’ları Durdurak Bilmeden Devam Ediyor!

Witcher Serisinin Crossover'ları Durdurak Bilmeden Devam Ediyor!


Witcher Serisinin Crossover'ları Durdurak Bilmeden Devam Ediyor!

Geralt'ın bu sefer hangi oyuna misafir olduğuna inanamayacaksınız Tamam tamam, aslında inanması zor değil, sadece şaşırtıcı. Zira Geralt'ın bu seferki durağı, Soulcalibur VI'nın aksine, kendi mesleğine inanılmaz yakın bir oyun serisi. Böyle en bol canavarlısından, bol aksiyonlu bir...

Gerçek Zamanlı Strateji Oyunu Conan Unconquered Duyuruldu!

Gerçek Zamanlı Strateji Oyunu Conan Unconquered Duyuruldu!


Gerçek Zamanlı Strateji Oyunu Conan Unconquered Duyuruldu!

Petroglyph Games tarafından geliştirilen gerçek zamanlı strateji oyunu Conan Unconquered sinematik fragman eşliğinde duyuruldu. Funcom tarafından geliştirilen ve 2018'in ikinci çeyreğinde oyunculara sunulan Conan Exiles'ın ardından Barbar Conan fırtınası hız kesmeden devam ediyor. Adlarını...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir