Yeni Harry Potter Oyununun İlk Videosu Sızdırıldı!

Yeni Harry Potter Oyununun İlk Videosu Sızdırıldı!

Yıllardır beklediğimiz Harry Potter oyunu geliştiriliyor olabilir.

Geçtiğimiz gün hem Harry Potter hem de oyun hayranlarını sevince boğan beklenmedik bir haber gündeme düştü. Dünya çapında milyonlarca hayranı bulunan bu fantastik evren için büyük bütçeli bir oyun geliştirildiği söylentisi jet hızıyla yayıldı. Söylentiye eşlik eden ve oyun içinden alındığı söylenen bir video hepimizi fazlasıyla heyecanlandırdı.

Kitap ve film bazında markanın elde ettiği başarı ortada olmasına rağmen video oyun sektöründe kayda değer bir yapıma sahip değiliz. Fakat sızdırılan görüntüler gerçek bir Harry Potter projesine aitse yıllardır beklediğimiz yapım gerçekleşmek üzere. Açık dünya oynanışa sahip ve rol yapma türünde olduğu söylenen oyun hakkında sızdırılan video haricinde henüz hiçbir bilgi bulunmuyor. Videoda ise karakter yaratma ekranı ve büyüler gibi oyun mekaniklerini görebiliyoruz.

Eurogamer sitesi de sızıntı hakkında bazı kaynaklardan bilgi edindiklerini ve projenin gerçek olduğunu belirttiler. Ayrıca Harry Potter hayranlığıyla bilinen BBC Haber Muhabiri Lizo Mzimba da durum hakkında bir tweet attı. Henüz duyurulmamış bu projenin şu an için Harry Potter Magic Awakened olarak isimlendirildiğini ve başka oyunlar da görebileceğimizi belirtti.

Oyunun geliştiricisi veya yayıncısı şu an için bilinmese de akıllarda bir tahmin bulunuyor. Geçmişte Disney Infinity serisini geliştiren Amerika, Utah merkezli Avalanche Software’i yapımcı koltuğunda görebiliriz. Stüdyo, 2016’da iptal edilen Disney İnfinity’nin ardından büyük oranda faaliyetlerini durdurmuş ve ardından Warner Bros. Interactive tarafından satın alınmıştı. Bilindiği üzere Warner Bros, Harry Potter’ın filmlerin yayıncılığını üstlenmiş durumda. Diğer dikkat çeken nokta da yukarıdaki videonun YouTube’a yüklenen ilk versiyonunun kısa süre sonra “Warner Bros telif hakkı ihlali” nedeniyle kaldırılmış olması. Ayrıca Avalanche Software’in 2017 başında verdiği bir iş ilanında ‘RPG oyun türüne hakim ve İngiliz kültürü ile dil bilgisi hakkında uzman çalışanlar’ arandığı belirtilmişti. Yani Avalanche Software tahmini hiç de mantıksız değil.

Dünyanın en ünlü fantastik evrenlerinden biri olan Harry Potter için şimdiye kadar kaliteli bir oyun görmemiş olmamız gerçekten garip bir durumdu. Fakat doğru çıkma ihtimali yüksek olan bu söylentiler sayesinde bekleyiş sona eriyor diyebiliriz. Kaynakların iddialarına göre Harry Potter Magic Awakened isimli bu oyunu 2019 yılı içerisinde görmemiz mümkün.

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
1
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

E3 2019 Konferanslarında Neler Yaşandı?

E3 2019 Konferanslarında Neler Yaşandı?


E3 2019 Konferanslarında Neler Yaşandı?

E3 2019'da büyük isimlerin konferansları nasıldı, hangi oyunlar duyuruldu ve ne düşünüyoruz? Duyurulan oyunlar hakkında detaylar, yeni duyurulanlar ve canlı yayını izlerken yaptığımız yorumlar aşağıdaki yönlendirme içeren başlıklarda mevcut. Ubisoft E3 2019 Konferansıyla Hayal Kırıklığı...

Dauntless Mercek Altında

Dauntless Mercek Altında


Dauntless Mercek Altında

Fakir adamın Monster Hunter’ı. Böyle yazınca bir kendimden tiksinmedim desem yalan olur. F2P oyunlara “fakir adamın şusu” yakıştırmasını yapmaktan hoşlanmam, lakin bu başlığın bir nedeni var. Dauntless, gerçekten, Monster Hunter World’e para vermek istemeyen oyuncuları çekmek için yapılmış...

Team Sonic Racing İnceleme

Team Sonic Racing İnceleme


Team Sonic Racing İnceleme

Hepimizin özlediği Kirpi Sonic yeni macerasında pistlerin en hızlısı olmak için mücadele veriyor. Sumo Digital’ın geliştirdiği Sonic & All-Stars Racing Transformed isimli kart yarış oyunu piyasaya sürüldüğü 2012 yılında oldukça olumlu yorumlar elde etti. Öyle ki oyunun Steam sayfasındaki...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir