Yeni God of War Oynanış Anlamında Dopdolu Olacak

Yeni God of War Oynanış Anlamında Dopdolu Olacak

Seri hayranlarının ve PlayStation 4 sahiplerinin merakla beklediği yeni God of War oyunu; elimize geçen son bilgilere göre dopdolu bir oynanış sunacak.

E3 2016’ya damga vuran Sony’nin gösterdiği oyunlar arasında en büyük ilgiyi God of War’un çektiğini söylemek pek de yanlış olmaz. Oyunun yönetmenlerinden Cory Barlog; duyurunun gerçekleştirildiği günden beri serinin yeni halkası hakkında pek çok bilgi veriyordu. Bu sefer de Twitter üzerinden bazı kullanıcıların sorularını yanıtlayan Barlog; oyunun uzunluğundan esin kaynaklarına kadar pek çok şeye değindi.

God of War’un klasikleşen sandık açma sistemi tekrardan karşımıza çıkacak. Oyun boyunca çok sayıda sandık açılabilecek ve bu sandıklar sayesinde İskandinav mitolojisine özgü güçler kazanabileceğiz. Ancak Cory Barlog; sandık açmanın pek çok oynanış unsuru arasından sadece bir tanesi olduğunu hatırlatarak zengin bir tecrübe bekleyebileceğimizin sinyalini verdi. Ayrıca oyunda New Game Plus modu da bulunacak. Bu sayede oyunu bitirdikten sonra özel içeriklerle tekrardan başlama şansımız olacak.

Twitter kullanıcılarından birisinin oyunun yüz saat kadar süreceğini iddia etmesine üzerine Barlog “Ah, öyle bir şey mi söyledim? Muhtemelen söylememişimdir. Harika ve devasa bir tecrübe oluşturma niyetindeyim, ancak bunun yüz saat edeceğini sanmam. Üzgünüm…” şeklinde cevap verdi.

Bir başka kullanıcının oyunun tasarımında The Last of Us’dan esinlenilip esinlenilmediğini sorması üzerine “Pek çok şey bizim için esin kaynağı oldu. Resident Evil 4, The Last of Us, The Road, Neverending Story, Road to Perdition, Tree of Life ve daha pek çok şey…” şeklinde bir cevap verilmiş. Örnek olarak gösterilen yapımların çoğunun dramatik baba oğul ilişkilerini konu aldığını da belirtmeden geçmeyelim. Serinin hayranlarından birinin, şimdiye kadar yayınlanan kesitlerden memnun olmadığını dile getirmesi üzerine Barlog “Umuyorum ki bizden ayrılmazsın. Şu ana kadar gösterdiğimiz şeyler oyunun %1’i bile değildi. Evet biraz farklı, ama bence hiç şüphesiz muhteşem olacak.” diyerek bu küçük çaplı soru cevap etkinliğine son noktayı koydu.

PlayStation 4’e Sony tarafından özel olarak geliştirilen God of War’un; 2017 yılında raflardaki yerini almasını bekliyoruz.

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
23
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

Orta & Doğu Avrupa Oyun Ödülleri İçin Adaylıklar Belli Oldu

Orta & Doğu Avrupa Oyun Ödülleri İçin Adaylıklar Belli Oldu


Orta & Doğu Avrupa Oyun Ödülleri İçin Adaylıklar Belli Oldu

15 ülkenin katılımıyla düzenlenen Orta & Doğu Avrupa Oyun Ödülleri'nde aday olmaya hak kazanan yapımlar belli oldu. Orta ve Doğu Avrupa ülkelerindeki oyun geliştiricilerinin ödüllendirilmesini ve firmalar arasındaki iletişimin güçlendirilmesini amaçlayan Orta & Doğu Avrupa Oyun...

Alan Wake Dizi Oluyor!

Alan Wake Dizi Oluyor!


Alan Wake Dizi Oluyor!

Sevilen aksiyon/korku oyunu Alan Wake televizyon dizisi olarak karşımıza çıkacak.  İlk olarak 2010 yılında Xbox 360, ardından da 2012 yılında PC için yayınlanan aksiyon/korku oyunu Alan Wake oldukça sevilen bir yapım olmayı başarmıştı. Alan Wake ismindeki popüler korku yazarının ilham arayışı...

Call of Duty: Black Ops 4 – Blackout Ön İnceleme

Call of Duty: Black Ops 4 - Blackout Ön İnceleme


Call of Duty: Black Ops 4 - Blackout Ön İnceleme

Call of Duty: Black Ops 4'ün Battle Royale modu olan Blackout'u PlayStation 4 üzerinde test ettik. Bilindiği üzere geçtiğimiz ay Call of Duty: Black Ops 4'ün multiplayer betası oyunculara sunulmuştu. Biz de bu betaya katılıp düşüncelerimizi Call of Duty: Black Ops 4 Multiplayer Ön İnceleme...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir