Yeni God of War Oynanış Anlamında Dopdolu Olacak

Yeni God of War Oynanış Anlamında Dopdolu Olacak

Seri hayranlarının ve PlayStation 4 sahiplerinin merakla beklediği yeni God of War oyunu; elimize geçen son bilgilere göre dopdolu bir oynanış sunacak.

E3 2016’ya damga vuran Sony’nin gösterdiği oyunlar arasında en büyük ilgiyi God of War’un çektiğini söylemek pek de yanlış olmaz. Oyunun yönetmenlerinden Cory Barlog; duyurunun gerçekleştirildiği günden beri serinin yeni halkası hakkında pek çok bilgi veriyordu. Bu sefer de Twitter üzerinden bazı kullanıcıların sorularını yanıtlayan Barlog; oyunun uzunluğundan esin kaynaklarına kadar pek çok şeye değindi.

God of War’un klasikleşen sandık açma sistemi tekrardan karşımıza çıkacak. Oyun boyunca çok sayıda sandık açılabilecek ve bu sandıklar sayesinde İskandinav mitolojisine özgü güçler kazanabileceğiz. Ancak Cory Barlog; sandık açmanın pek çok oynanış unsuru arasından sadece bir tanesi olduğunu hatırlatarak zengin bir tecrübe bekleyebileceğimizin sinyalini verdi. Ayrıca oyunda New Game Plus modu da bulunacak. Bu sayede oyunu bitirdikten sonra özel içeriklerle tekrardan başlama şansımız olacak.

Twitter kullanıcılarından birisinin oyunun yüz saat kadar süreceğini iddia etmesine üzerine Barlog “Ah, öyle bir şey mi söyledim? Muhtemelen söylememişimdir. Harika ve devasa bir tecrübe oluşturma niyetindeyim, ancak bunun yüz saat edeceğini sanmam. Üzgünüm…” şeklinde cevap verdi.

Bir başka kullanıcının oyunun tasarımında The Last of Us’dan esinlenilip esinlenilmediğini sorması üzerine “Pek çok şey bizim için esin kaynağı oldu. Resident Evil 4, The Last of Us, The Road, Neverending Story, Road to Perdition, Tree of Life ve daha pek çok şey…” şeklinde bir cevap verilmiş. Örnek olarak gösterilen yapımların çoğunun dramatik baba oğul ilişkilerini konu aldığını da belirtmeden geçmeyelim. Serinin hayranlarından birinin, şimdiye kadar yayınlanan kesitlerden memnun olmadığını dile getirmesi üzerine Barlog “Umuyorum ki bizden ayrılmazsın. Şu ana kadar gösterdiğimiz şeyler oyunun %1’i bile değildi. Evet biraz farklı, ama bence hiç şüphesiz muhteşem olacak.” diyerek bu küçük çaplı soru cevap etkinliğine son noktayı koydu.

PlayStation 4’e Sony tarafından özel olarak geliştirilen God of War’un; 2017 yılında raflardaki yerini almasını bekliyoruz.

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
23
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

Peak Games Geçtiğimiz Geceye Damgasını Vurdu, Ama…

Peak Games Geçtiğimiz Geceye Damgasını Vurdu, Ama...


Peak Games Geçtiğimiz Geceye Damgasını Vurdu, Ama...

Yayınlanan reklam filmi büyük dikkat çekti, ancak kısa süre sonra özgün olmadığı ortaya çıktı. Peak şimdi ise süreci yargıya taşımaya hazırlanıyor. 2010 yılında İstanbul'da kurulan ve mobil uygulama alanında dünya çapında bir üne kavuşan Peak, yeni dönem hedeflerini anlatmak üzere geçtiğimiz...

Bir Başarı Hikayesi: Önce Mod Yaptılar Sonra Kendi Stüdyolarını Kurdular

Bir Başarı Hikayesi: Önce Mod Yaptılar Sonra Kendi Stüdyolarını Kurdular


Bir Başarı Hikayesi: Önce Mod Yaptılar Sonra Kendi Stüdyolarını Kurdular

Mount & Blade: Warband için mod geliştirerek yola çıkan yedi kişilik ekip, en nihayetinde kendi oyun stüdyosunu açmayı başardı. PC Gamer'dan Tom Bedford, bizim de yerli oyun geliştiricilere ısrarla ilettiğimiz "mod yapın, sonra oyununuzu yaparsınız" söylemini destekleyen bir gerçeği...

Oyunfest Haftalık Oyun Gündemi

Oyunfest Haftalık Oyun Gündemi


Oyunfest Haftalık Oyun Gündemi

Oyun dünyasında olup bitenler, bu hafta çıkışını gerçekleştiren oyunlar ve çok daha fazlası Oyun dünyasının nabzını cumadan cumaya tuttuğumuz haftalık gündemimize hoşgeldiniz Metro Exodus’un ön yükleme seçeneği Steam’e gelirken, Epic Store’u pas geçti Malumunuz, Metro Exodus'un...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir