Yeni God of War Oynanış Anlamında Dopdolu Olacak

Yeni God of War Oynanış Anlamında Dopdolu Olacak

Seri hayranlarının ve PlayStation 4 sahiplerinin merakla beklediği yeni God of War oyunu; elimize geçen son bilgilere göre dopdolu bir oynanış sunacak.

E3 2016’ya damga vuran Sony’nin gösterdiği oyunlar arasında en büyük ilgiyi God of War’un çektiğini söylemek pek de yanlış olmaz. Oyunun yönetmenlerinden Cory Barlog; duyurunun gerçekleştirildiği günden beri serinin yeni halkası hakkında pek çok bilgi veriyordu. Bu sefer de Twitter üzerinden bazı kullanıcıların sorularını yanıtlayan Barlog; oyunun uzunluğundan esin kaynaklarına kadar pek çok şeye değindi.

God of War’un klasikleşen sandık açma sistemi tekrardan karşımıza çıkacak. Oyun boyunca çok sayıda sandık açılabilecek ve bu sandıklar sayesinde İskandinav mitolojisine özgü güçler kazanabileceğiz. Ancak Cory Barlog; sandık açmanın pek çok oynanış unsuru arasından sadece bir tanesi olduğunu hatırlatarak zengin bir tecrübe bekleyebileceğimizin sinyalini verdi. Ayrıca oyunda New Game Plus modu da bulunacak. Bu sayede oyunu bitirdikten sonra özel içeriklerle tekrardan başlama şansımız olacak.

Twitter kullanıcılarından birisinin oyunun yüz saat kadar süreceğini iddia etmesine üzerine Barlog “Ah, öyle bir şey mi söyledim? Muhtemelen söylememişimdir. Harika ve devasa bir tecrübe oluşturma niyetindeyim, ancak bunun yüz saat edeceğini sanmam. Üzgünüm…” şeklinde cevap verdi.

Bir başka kullanıcının oyunun tasarımında The Last of Us’dan esinlenilip esinlenilmediğini sorması üzerine “Pek çok şey bizim için esin kaynağı oldu. Resident Evil 4, The Last of Us, The Road, Neverending Story, Road to Perdition, Tree of Life ve daha pek çok şey…” şeklinde bir cevap verilmiş. Örnek olarak gösterilen yapımların çoğunun dramatik baba oğul ilişkilerini konu aldığını da belirtmeden geçmeyelim. Serinin hayranlarından birinin, şimdiye kadar yayınlanan kesitlerden memnun olmadığını dile getirmesi üzerine Barlog “Umuyorum ki bizden ayrılmazsın. Şu ana kadar gösterdiğimiz şeyler oyunun %1’i bile değildi. Evet biraz farklı, ama bence hiç şüphesiz muhteşem olacak.” diyerek bu küçük çaplı soru cevap etkinliğine son noktayı koydu.

PlayStation 4’e Sony tarafından özel olarak geliştirilen God of War’un; 2017 yılında raflardaki yerini almasını bekliyoruz.

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
23
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

Almanya’dan Çıkış Tarihi Belirsiz Oyunlara Ön Sipariş Yasağı

Almanya'dan Çıkış Tarihi Belirsiz Oyunlara Ön Sipariş Yasağı


Almanya'dan Çıkış Tarihi Belirsiz Oyunlara Ön Sipariş Yasağı

Alman yetkililer çıkış tarihi belli olmayan çevrimiçi ürün satışlarına ön sipariş yasağı getirdi. 2016 yılında Media Markt isimli elektronik satış şirketi, Almanya'da Samsung Galaxy S6'yı ön siparişe açmış ancak herhangi bir çıkış tarihi belirtmemişti. Telefon dünya çapında çıkış yapmasına...

No Man’s Sky’ın Next İsimli Yeni Güncellemesi Detaylandırıldı

No Man's Sky'ın Next İsimli Yeni Güncellemesi Detaylandırıldı


No Man's Sky'ın Next İsimli Yeni Güncellemesi Detaylandırıldı

No Man's Sky'ın şimdiye kadarki en büyük güncellemesi olacak 'Next', içerdiği özellikler sayesinde oyunu baştan aşağı yenileyecek. 2016 yılının en merakla beklenen, en çok konuşulan ve belki de en çok hayal kırıklığına sebep olan yapımlarından biriydi No Man's Sky. Sahip olduğu kentilyonlarca...

Visceral Games Kapanmasaydı Dead Space Serisi Nasıl Devam Edecekti?

Visceral Games Kapanmasaydı Dead Space Serisi Nasıl Devam Edecekti?


Visceral Games Kapanmasaydı Dead Space Serisi Nasıl Devam Edecekti?

Dead Space'in Yaratıcı Yönetmeni Ben Wanat, Visceral Games'in kapanması sonucu vazgeçtikleri Dead Space 4 hakkında bilgiler verdi. Geçtiğimiz yılın Ekim ayı içerisinde, Electronic Arts oldukça şaşırtıcı bir karar alarak Dead Space serisinin de aralarında bulunduğu pek çok yapımı geliştiren...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir