Yeni God of War Çalkantılı Bir Baba Oğul İlişkisine Sahne Olacak

Yeni God of War’un yönetmenlerinden Cory Barlog, Atreus’un tasarlanışına ve hikaye sırasında nasıl bir baba oğul ilişkisi göreceğimize değindi.

Sony’nin E3 2017 konferansında sergilediği oyunlar arasında en dikkat çekenlerden biri de hiç şüphesiz God of War oldu. Oyun için şimdiye kadar gelen videolar ve bilgiler pek çok açıdan farklı bir deneyimin bizleri beklediğini işaret ediyordu. Yunan Mitolojisi’nden sıyrılıp İskandinav Mitolojisi’ne geçiş yapmamız ve Kratos’u bir baba olarak görecek olmamız en büyük değişiklikler arasında. Oyun yönetmenlerinden Cory Barlog da Baba Kratos’un nasıl bir kişiliğe sahip olacağından oğlu Atreus’un tasarlanma hikayesine kadar pek çok konuya açıklık getirdi.

Resmi Sony Blog sitesine konuşan Cory Barlog, Atreus’un görünüşüne karar vermenin zor bir süreç olduğunu belirterek sözlerine başlıyor. “…Bir noktada durup kendi kendimize ‘Kratos 10 yaşında olsa nasıl görünürdü?’ diye sorduk ve ‘Bunun bir çizimini yapalım ve üzerine çalışabilir miyiz görelim.’ dedik. Ancak işe yaradığını söyleyemem.” diyen Barlog, Atreus’u seslendiren Sunny Suljic ile tanışınca her şeyin yoluna girdiğini anlatıyor. Sunny’nin tam da hayal ettiği Atreus’a benzediğini vurgulayan Barlog nihayetinde Sunny’nin yüzünün muhteşem bir uyum yakaladığını belirtiyor.

E3 2017’de yayınlanan videoda görüleceği üzere baba oğul ilişkisi inişli çıkışlı bir seyirde olacak. Videonun başında Atreus’un bir nevi babasına sitem edişini görürken ilerleyen kesimlerde ise Kratos’u oğluna gerçek bir savaşçı olabilmesi için öğüt verirken buluyoruz. Cory Barlog da Kratos’un taş kalpli bir baba olmadığını ancak duygularını hemen olduğu gibi dışa vurmaktan da hoşlanmadığını belirtiyor. Ayrıca oyun boyunca Kratos’un Atreus için bir nevi akıl hocası olacağını, geçmişte yaptığı hataları oğlunun yapmaması için çabalayacağını vurgulamadan da geçmiyor.

Kratos’un akıl hocası olacağını belirttik. Peki oğlundan öğreneceği şeyler yok mu? Elbette ki var! Cory Barlog’a göre Atreus de babasına nasıl insan olunacağını öğretmekle yükümlü. “Kratos’un insaniyeti içinde bir mahzende kilitli ve buna ulaşmak için gereken yol uzun ve zorlu. Ancak Kratos oraya ulaştıktan sonra oğluyla anlaşmak bisiklete binmek gibi olacak.

Ezber bozmaya hazırlanan God of War’un 2018’in ilk çeyreğinde raflardaki yerini alması bekleniyor. Oyun için E3 2017’de yayınlanan videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz + Oyun Fest künyesinden tanıdığınız Talha ve Ahmet’in E3 2017 Sony PlayStation konferans değerlendirmesini de ekleyelim tam olsun.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Gökhan Uçar

Yazılım Mühendisliği öğrencisi, kendi çapında okur, video oyun ve havacılık sevdalısı bir özgür insan.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir