Fallout 4 DLC’si Elder Scrolls 6’yı Geciktirebilir

Son günlerde ufaktan haberini almaya başladığımız Fallout 4’ün ikinci DLC dalgası Elder Scrolls 6’nın çıkışını erteler mi?

Bethesda, geçtiğimiz günlerde çıkan Far Harbor DLC’si ile önceden planladığı ilk üç DLC’nin tamamını piyasaya sürmüştü. Fakat firmanın önceden de belirttiği gibi genişleme paketleri sadece bu üç başlıkla kısıtlı kalmayacaktı. Bazı meraklı oyuncular bu sürede boş durmadı ve oyun dosyalarında ‘Nuka World’ ismini taşıyan bir DLC bölgesinin saklı olduğunu keşfetti. Git gide yayılan ve birçok Fallout hayranı tarafından kabul görülen teoriye göre ise ‘Nuka World’ bizzat sıradaki Fallout 4 genişleme paketinin ismi.

Eğer bu görüşü kabul edersek -ki doğru olma şansı çok yüksek bir görüş- bu duruma bir de farklı açıdan bakmak isteyebiliriz, yahut istemeyebiliriz ama bakmak zorundayız sevgili Elder Scrolls severler. Geçmişteki bazı örneklerden de bilindiği üzere Bethesda, tek bir yapım üzerinde yoğun çalışan bir oyun şirketi. Önce elindeki oyunu tamamıyle bitirip sonrasında yeni bir proje üzerinde çalışmaya başlıyorlar. Yani bu durumda Fallout 4 için tasarlanan genişleme paketleri Elder Scrolls 6’nın çıkış tarihini geciktiriyor olabilir. Her ne kadar, Fallout ve Elder Scrolls gibi dev oyunların bizzat yapımında yer alan Tedd Howard üç büyük proje üzerinde çalışıyor olduklarını söylese de, iş gücünün büyük bir kısmının 2016 içerisinde çıkarılması planlanan Fallout 4 genişleme paketlerine odaklanmış olması kuvvetle muhtemel. Bu da özlemle beklenen Elder Scrolls serisinin 6. oyununun daha geç çıkması anlamına geliyor olabilir.

Her iki seriyi de seven bir oyuncu olsam da artık Elder Scrolls’un yeni oyununun gelmesini çok daha iştahla bekliyorum. Umalım ki Bethesda ışık kadar hızlı, arı kadar verimli çalışsın ve çoğumuzun göz bebeği olan bu serileri en iyi ve de en hızlı şekilde bizlere sunsun!

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Emre Yaşamış

dil ve edebiyat öğrencisi, fantastik roman sever, tarihe meraklı. bir oyunda en önem verdiği şeyler atmosfer, hikaye ve karakter gelişimi.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir