Yeni Dota 2 Güncellemesi 6.82 Sonunda Geldi!

Yeni Dota 2 Güncellemesi 6.82 Sonunda Geldi!

Techies ile gelmeyen 6.82 sonunda gözüktü! Techies sonrası oyunu bıraktıysanız, Dota 2’ye geri dönmeye hazır olun!


Dota 2, The International All-Star maçında şaşalı bir şekilde gösterilen Techies’e geçtiğimiz ay kavuşmuştu. Topluluk Techies hakkında her ne kadar karışık görüşler bildirse de bütün oyuncular tek bir yerde ortak bir görüş sergilemişlerdi. O da 6.82’nin Techies ile birlikte gelmeyişiydi. Valve, geçtiğimiz hafta Dota 2 web sitesine girilen en son haberin tarihini “682” olarak değiştirip bağlantı koymasıyla yeni bir güncellemenin geleceği kesinleşti. Koyulan bağlantıda gelecek güncellemeyle alakalı ufak bir teaser görevi sunan resim kullanılmış olsa da, asıl değişiklikleri iki gün sonra görüyorduk. Genel olarak oyun yapısını şu ana kadar en çok değiştiren güncelleme olan 6.82 ile başta kahramanların nerf’lenmesi ve harita değişiklikleri en çok göze çarpanlar oldu.

Yapılan en büyük değişikliklerin başında Roshan Mağarası’nın bulunduğu bölgenin yeniden düzenlenmesiydi. Artık farklı bir açıdan giriş yapıyoruz Roshan’a. Dire böglesinde bulunan ve Ancient Jungle Creep’in olduğu bölgeye kaydırılan Roshan, bakalım daha “adil” bir dövüş sunabilecek mi bizlere. Haritadaki tek değişiklik Roshan’ın olduğu bölge değil. Dire ve Radiant Tier 1 ve Tier 2 kulelerinin olduğu bölgelerdeki ağaçlık alanlar tekrar düzenlenirken, Kahramanlarımızın doğduğu Fountain kısmı da biraz yükseltildi.

Bunun dışında Phantom Lancer ve Bloodseeker kahramanları yeniden düzenlendi. Yetenekleri değiştirilen kahramanlar yalnız değil çünkü Riki, Enigma, Razor, Faceless Void gibi TI4’te iş yapan karakterlere de nerf geldi. Bunlar arasında en dikkat çekeni Riki oldu. Çünkü eskiden 6. seviyede görünmez olabilen arkadaşımız şimdi daha ilk seviyeden görünmez olabilirken ultisi olan Permanent Invisibility ile Blink Strike yer değiştirildi. 

Geçtiğimiz sezon oynadığımız New Bloom’da gördüğümüz Crimson Guard eşyası da oyuna eklendi. Bize ve yanımızdaki kahramanlara fazladan zırh ve hasar engelleme sağlayan bu eşya 3850 altın değerinde.

6.82 ile oyundaki rün sisteminde de değişiklikler yaşandı. Artık her iki dakikada bir, birisi her zaman yeni eklenen Bounty Rune olmak üzere her iki rün noktasında da rün çıkacak. Yeni eklenen Bounty Rün, aktive edildiğinde +50 XP ve +50 altın kazandırıyor. Her geçen dakika ile Bounty Rune +5 XP ve +2 altın daha fazla kazandırıyor. Artık bu rün değişikliği ile birlikte takımdaki iyi bir destek oyuncusu ile çok iyi bir destek oyuncusu arasındaki farkı çok rahat görebileceğiz.

Gelen yüzlerce değişikliğin arasında biraz karmaşık dursa da oldukça önemli bir özellik daha var. Valve, oyundaki hasar türlerini de değiştirdi. Fiziksel, Büyüsel ve Saf. Fiziksel hasar türü Fiziksel Zırh’ı etkilerken, Büyüsel hasar türü Büyü Hasar Direncini etkiliyor. Saf hasa ise her ikisinden de etkilenmiyor.

Valve’in yaptığı değişikliklerin tamamını okumak için Dota 2 web sitesini inceleyebilirsiniz.

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

Battlefield V İçin Yeni Bir Fragman Yayınlandı – Battle Royale Modu Göründü!

Battlefield V İçin Yeni Bir Fragman Yayınlandı - Battle Royale Modu Göründü!


Battlefield V İçin Yeni Bir Fragman Yayınlandı - Battle Royale Modu Göründü!

Battlefield V için yayınlanan Gamescom 2018 fragmanında oyunun Battle Royale modundan ilk görüntüler karşımıza çıktı. 21-25 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek Gamescom 2018'e artık sayılı günler kaldı. Fuara katılacak oyun firmaları da gösterecekleri yapımlar için çeşitli içerikler...

Crystal Dynamics The Avengers Oyunu İçin Yeni Bir Stüdyo Açtı

Crystal Dynamics The Avengers Oyunu İçin Yeni Bir Stüdyo Açtı


Crystal Dynamics The Avengers Oyunu İçin Yeni Bir Stüdyo Açtı

Çizgi roman ve sinema dünyasının en popüler yapımlarından olan The Avengers'ı geliştirmesi için Crystal Dynamics yeni bir stüdyo açıyor. Hem ülkemizde hem de dünyada The Avengers (Yenilmezler) popülaritesi günden güne katlanarak büyüyor. Çizgi roman severlerin favori süper kahraman...

Red Dead Redemption 2’nin Beklenen Oynanış Videosu Geldi!

Red Dead Redemption 2'nin Beklenen Oynanış Videosu Geldi!


Red Dead Redemption 2'nin Beklenen Oynanış Videosu Geldi!

Merakla beklediğimiz oyunlar arasında yer alan Red Dead Redemption 2 için yayınlanan oynanış videosu oyunun kalitesini gözler önüne seriyor. Rockstar Games tarafından geliştirilen ve oyun dünyasının şu aralar en çok beklenen oyunlarından olan Red Dead Redemption 2'nin bugün ilk oynanış...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir