Yeni Bir Quake Oyunu İhtimali Sislerin Arasından Göz Kırpıyor

Son Quake’ten bu yana dokuz yıl olmuş, dile kolay. Yeni bir oyun gelmeli mi?

Doom piyasaya kıyamet (tamam, itiraf ediyorum, kötü kelime oyunu) gibi bir giriş yaptıktan sonra, id Software’de yüzler gülüyor.  Haliyle şirket birer birer eski oyunlarının yeniden gün yüzüne çıkmasına olumlu bakıyor. Birkaç sene önceki leziz Wolfenstein oyununda olduğu gibi gördük ki doğru yapımcıyla bu isimlerin başarılı olmaması için hiçbir neden yok. Sırada ne var peki? Yeni bir Quake oyunu mu?

Bu aralar atıcı (!?) türü olarak dilimize kazandırılmaya çalışılan FPS oyunlarının öncüllerinden biri olan Quake vakti zamanında internet kafelerde derste olmamız gereken süreyi geçirmemize neden olmuştu. Yeni bir Quake oyunu ihtimali de id Software’in Texas ve Frankfurt ofislerindeki iş ilanlarını kurcalayan bir kullanıcı tarafından ortaya çıkarıldı.

“id Software Doom ve Quake gibi efsanevi id oyunlarının geliştirilme bünyesinde çalışacak Baş Fizik ve Simülasyon Programcısı arıyor” şeklinde beliren iş ilanı elbette nereye çekseniz oraya gidecek çapta. Fakat Doom’un daha yeni çıktığını ve son Quake oyunundan bu yana (Enemy Territory: Quake Wars) dokuz yıl geçtiğini düşünürsek neden olmasın.

Yeni bir Rage oyunu mu dediniz? Hımmm. Sukunet lütfen, haberimi baltalamayın.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Alper Kurt

30'u hafiften geçmiş, üslup her şey susuzluk hiçbir şey yazın felsefesini benimsemiş, bir ecnebi dili öğretmeye çalışan, oyun ve bisiklet sevdalısı yazar.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir