Yapımcılar Kendi Oyunlarını Torrent Sitesine Yüklediler

Yapımcılar Kendi Oyunlarını Torrent Sitesine Yüklediler

Steam’de bulunan Darkwood isimli korku oyunu, yapımcıları tarafından herkesin oynayabilmesi amacıyla Torrent sitesine yüklendi.

Geçtiğimiz ay Steam üzerinden satışa sunulan Darkwood, kasvetli ve gerilim dolu atmosferi sayesinde oyunculardan gayet olumlu geri dönüşler almıştı. Oyun için yazılan binin üzerinde incelemenin sonucu olarak “Çok Olumlu” notunu elde etmeyi başaran yapım makul sayılabilecek fiyatlarla satılmaktaydı. Ancak yapımcı stüdyo Acid Wizard ilginç bir karara imza attı ve bazı oyuncuların zor durumda kalmasını sebep göstererek oyunun güncel sürümünü bir Torrent sitesi üzerinden yayınladı.

Imgur üzerinden paylaşımda bulunan Acid Wizard Studio, “Bir oyunu 2 saatten fazla oynamadıysanız Steam size iade şansı veriyor. Ve geliştiriciler olarak, insanların iade seçeneğini kullanmalarının arkasında yatan nedeni görebiliyoruz. Ailesinin ay sonunda kesilen faturayı görüp strese girmemesi için oyunu iade etmesi gerektiğini belirten bir kullanıcının açıklamasını okuduk. Bu bizi fazlasıyla kötü hissettirdi.” diyerek zor durumda kalan oyuncular için bu kararı aldıklarını vurguladı. “Dolayısıyla konuyla ilgili bir şey yapma gereği duyduk. Paranız yok ancak oyunu oynamak istiyorsanız Darkwood’un son sürümünü güvenli Torrent olarak Pirate Bay’e ekledik. Herhangi bir kısıtlama veya oyun karakterlerine korsan şapkası ekleme gibi bir durum yok. Sadece tek bir isteğimiz mevcut: Darkwood’u beğenir ve bizden oyun yapmaya devam etmemizi isterseniz gelecekte oyunu satın almayı düşünün.

Yapımcıların son derece alışılmadık, ancak aynı zamanda anlamlı bir karar aldıkları aşikar. Darkwood çıkış yaptığı tarihten bu yana beklenen düzeyde satmayan, oyuncular tarafından beğenilmeyen bir oyun olsa alınan bu kararı bir çeşit reklam olarak görebilirdik. Ancak Darkwood bağımsız bir oyuna göre güzel satış rakamlarına ulaşan, beğenilme oranı yüksek olan bir yapım. Acid Wizard Studio bu karar sayesinde son derece olumlu geri dönüşler almaya devam ediyor. Daha önce oyundan haberdar olmayan oyuncuların bir kısmı sırf bu ince düşünce nedeniyle oyunu aldıklarını, bir kısmı da ücretsiz versiyonu deneyip beğendikleri takdirde satın alacaklarını belirtiyor.

17 Temmuz’da erken erişim olarak çıkartılan Darkwood bu ayın 17’sinde de tam sürümüyle piyasadaki yerini almıştı. Oyun şu an 24₺ fiyat etiketi ile Steam’de satılmakta.

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
301
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

2017 Golden Joystick Ödüllerinin Kazananları Belli Oldu

2017 Golden Joystick Ödüllerinin Kazananları Belli Oldu


2017 Golden Joystick Ödüllerinin Kazananları Belli Oldu

Bu yıl 35.'si düzenlenen ve yirmiden fazla ödülün dağıtıldığı 2017 Golden Joystick Ödülleri sahiplerini buldu. Geçtiğimiz yıl herkese açık oylama sistemine geçerek kazanacak yapımları oyuncuların seçmesine olanak sağlayan Golden Joystick Ödülleri'nin 35.'si geçtiğimiz gün Londra'da düzenlendi...

Darwin Project İlk Bakış

Darwin Project İlk Bakış


Darwin Project İlk Bakış

Burası Sörbaybır, burda şaka yookh, her şey gerçek! İnsanlar genelde bıkkınlık veren ve yanlış addettikleri şeyleri nitelerken "milletçe şöyleyiz, milletçe yaptık, milletçe *****" gibisinden tabirler kullanmaya gittikçe alıştılar. Doğrudur veya yanlıştır, beni alakadar etmiyor zira bu girizgahı...

PlayStation 4 İçin Canlı Aksiyon Macera Oyunu Erica Duyuruldu

PlayStation 4 İçin Canlı Aksiyon Macera Oyunu Erica Duyuruldu


PlayStation 4 İçin Canlı Aksiyon Macera Oyunu Erica Duyuruldu

Flavourworks tarafından PlayStation 4 PlayLink'e özel olarak geliştirilen canlı aksiyon macera türündeki Erica, Paris Oyun Haftası sırasında duyuruldu. Sony'nin Paris Oyun Haftası 2017 sırasında PlayStation 4 için duyurduğu oyunlar arasında Erica da bulunuyor. PlayLink'e özel olacağı...

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz