Yapımcılar Kendi Oyunlarını Torrent Sitesine Yüklediler

Yapımcılar Kendi Oyunlarını Torrent Sitesine Yüklediler

Steam’de bulunan Darkwood isimli korku oyunu, yapımcıları tarafından herkesin oynayabilmesi amacıyla Torrent sitesine yüklendi.

Geçtiğimiz ay Steam üzerinden satışa sunulan Darkwood, kasvetli ve gerilim dolu atmosferi sayesinde oyunculardan gayet olumlu geri dönüşler almıştı. Oyun için yazılan binin üzerinde incelemenin sonucu olarak “Çok Olumlu” notunu elde etmeyi başaran yapım makul sayılabilecek fiyatlarla satılmaktaydı. Ancak yapımcı stüdyo Acid Wizard ilginç bir karara imza attı ve bazı oyuncuların zor durumda kalmasını sebep göstererek oyunun güncel sürümünü bir Torrent sitesi üzerinden yayınladı.

Imgur üzerinden paylaşımda bulunan Acid Wizard Studio, “Bir oyunu 2 saatten fazla oynamadıysanız Steam size iade şansı veriyor. Ve geliştiriciler olarak, insanların iade seçeneğini kullanmalarının arkasında yatan nedeni görebiliyoruz. Ailesinin ay sonunda kesilen faturayı görüp strese girmemesi için oyunu iade etmesi gerektiğini belirten bir kullanıcının açıklamasını okuduk. Bu bizi fazlasıyla kötü hissettirdi.” diyerek zor durumda kalan oyuncular için bu kararı aldıklarını vurguladı. “Dolayısıyla konuyla ilgili bir şey yapma gereği duyduk. Paranız yok ancak oyunu oynamak istiyorsanız Darkwood’un son sürümünü güvenli Torrent olarak Pirate Bay’e ekledik. Herhangi bir kısıtlama veya oyun karakterlerine korsan şapkası ekleme gibi bir durum yok. Sadece tek bir isteğimiz mevcut: Darkwood’u beğenir ve bizden oyun yapmaya devam etmemizi isterseniz gelecekte oyunu satın almayı düşünün.

Yapımcıların son derece alışılmadık, ancak aynı zamanda anlamlı bir karar aldıkları aşikar. Darkwood çıkış yaptığı tarihten bu yana beklenen düzeyde satmayan, oyuncular tarafından beğenilmeyen bir oyun olsa alınan bu kararı bir çeşit reklam olarak görebilirdik. Ancak Darkwood bağımsız bir oyuna göre güzel satış rakamlarına ulaşan, beğenilme oranı yüksek olan bir yapım. Acid Wizard Studio bu karar sayesinde son derece olumlu geri dönüşler almaya devam ediyor. Daha önce oyundan haberdar olmayan oyuncuların bir kısmı sırf bu ince düşünce nedeniyle oyunu aldıklarını, bir kısmı da ücretsiz versiyonu deneyip beğendikleri takdirde satın alacaklarını belirtiyor.

17 Temmuz’da erken erişim olarak çıkartılan Darkwood bu ayın 17’sinde de tam sürümüyle piyasadaki yerini almıştı. Oyun şu an 24₺ fiyat etiketi ile Steam’de satılmakta.

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
301
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

Ace Combat 7 İçin Yeni Oynanış Videosu ve Ekran Görüntüleri Yayınlandı

Ace Combat 7 İçin Yeni Oynanış Videosu ve Ekran Görüntüleri Yayınlandı


Ace Combat 7 İçin Yeni Oynanış Videosu ve Ekran Görüntüleri Yayınlandı

Ace Combat serisinin yeni oyunu Ace Combat 7: Skies Unknown için Tokyo Game Show 2017'de yepyeni ekran görüntüleri ve videolar yayınlandı. Ace Combat serisinin şu anki nesildeki ilk oyunu olacak Skies Unknown önümüzdeki sene çıkışını gerçekleştirecek. Project Aces tarafından geliştirilen ve...

2017 Golden Joystick Ödülleri İçin Adaylıklar Açıklandı

2017 Golden Joystick Ödülleri İçin Adaylıklar Açıklandı


2017 Golden Joystick Ödülleri İçin Adaylıklar Açıklandı

Bu yıl 35.'si düzenlenecek olan Golden Joystick Ödülleri'ne aday olan yapımlar belli oldu. Geçtiğimiz yıl herkese açık oylama sistemine geçen Golden Joystick Ödülleri'nin 35.'si bu yıl Londra'da düzenlenecek. 17 Kasım'da gerçekleştirilecek törende ödül için yarışacak yapımlar ise belli...

Forza Motorsport 7’nin Demosu Yayınlandı

Forza Motorsport 7'nin Demosu Yayınlandı


Forza Motorsport 7'nin Demosu Yayınlandı

Xbox One ve Windows 10’a özel olarak çıkışını gerçekleştirecek Forza Motorsport 7'nin demosu iki platform için de yayınlandı. Yarış oyunları dünyasının en çekişmeli rekabetlerinden birine tanıklık etmemize çok az bir zaman kaldı. Bir tarafta Microsoft'un gözdesi Forza Motorsport 7, diğer...

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz