Yapımcılar Kendi Oyunlarını Torrent Sitesine Yüklediler

Yapımcılar Kendi Oyunlarını Torrent Sitesine Yüklediler

Steam’de bulunan Darkwood isimli korku oyunu, yapımcıları tarafından herkesin oynayabilmesi amacıyla Torrent sitesine yüklendi.

Geçtiğimiz ay Steam üzerinden satışa sunulan Darkwood, kasvetli ve gerilim dolu atmosferi sayesinde oyunculardan gayet olumlu geri dönüşler almıştı. Oyun için yazılan binin üzerinde incelemenin sonucu olarak “Çok Olumlu” notunu elde etmeyi başaran yapım makul sayılabilecek fiyatlarla satılmaktaydı. Ancak yapımcı stüdyo Acid Wizard ilginç bir karara imza attı ve bazı oyuncuların zor durumda kalmasını sebep göstererek oyunun güncel sürümünü bir Torrent sitesi üzerinden yayınladı.

Imgur üzerinden paylaşımda bulunan Acid Wizard Studio, “Bir oyunu 2 saatten fazla oynamadıysanız Steam size iade şansı veriyor. Ve geliştiriciler olarak, insanların iade seçeneğini kullanmalarının arkasında yatan nedeni görebiliyoruz. Ailesinin ay sonunda kesilen faturayı görüp strese girmemesi için oyunu iade etmesi gerektiğini belirten bir kullanıcının açıklamasını okuduk. Bu bizi fazlasıyla kötü hissettirdi.” diyerek zor durumda kalan oyuncular için bu kararı aldıklarını vurguladı. “Dolayısıyla konuyla ilgili bir şey yapma gereği duyduk. Paranız yok ancak oyunu oynamak istiyorsanız Darkwood’un son sürümünü güvenli Torrent olarak Pirate Bay’e ekledik. Herhangi bir kısıtlama veya oyun karakterlerine korsan şapkası ekleme gibi bir durum yok. Sadece tek bir isteğimiz mevcut: Darkwood’u beğenir ve bizden oyun yapmaya devam etmemizi isterseniz gelecekte oyunu satın almayı düşünün.

Yapımcıların son derece alışılmadık, ancak aynı zamanda anlamlı bir karar aldıkları aşikar. Darkwood çıkış yaptığı tarihten bu yana beklenen düzeyde satmayan, oyuncular tarafından beğenilmeyen bir oyun olsa alınan bu kararı bir çeşit reklam olarak görebilirdik. Ancak Darkwood bağımsız bir oyuna göre güzel satış rakamlarına ulaşan, beğenilme oranı yüksek olan bir yapım. Acid Wizard Studio bu karar sayesinde son derece olumlu geri dönüşler almaya devam ediyor. Daha önce oyundan haberdar olmayan oyuncuların bir kısmı sırf bu ince düşünce nedeniyle oyunu aldıklarını, bir kısmı da ücretsiz versiyonu deneyip beğendikleri takdirde satın alacaklarını belirtiyor.

17 Temmuz’da erken erişim olarak çıkartılan Darkwood bu ayın 17’sinde de tam sürümüyle piyasadaki yerini almıştı. Oyun şu an 24₺ fiyat etiketi ile Steam’de satılmakta.

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
301
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

Valve Hollandalı Oyuncular İçin Takas Seçeneğini Yasakladı

Valve Hollandalı Oyuncular İçin Takas Seçeneğini Yasakladı


Valve Hollandalı Oyuncular İçin Takas Seçeneğini Yasakladı

Hollanda Oyun Otoritesi'nin dava açma tehdidi nedeniyle Valve, Hollandalı oyuncular için CS:GO ve Dota 2'de takas imkanını yasakladı. Geçtiğimiz Nisan ayında Hollanda Oyun Otoritesi Komisyonu (De Kansspelautoriteit) ülkelerinde erişimi bulunan on oyundan dördünün yasalara aykırı olduğu...

Battlefield V Yapımcısı DLC’ler ve Battle Royale Modundan Bahsetti

Battlefield V Yapımcısı DLC'ler ve Battle Royale Modundan Bahsetti


Battlefield V Yapımcısı DLC'ler ve Battle Royale Modundan Bahsetti

Battlefield V yapımcı ekibi oyunda yer alacak ücretsiz DLC'lerden bahsedip neden Battle Royale modunu oyuna eklediklerini açıkladılar. Seriyi tekrardan İkinci Dünya Savaşı atmosferine taşıyacak olan Battlefield V çıkmadan bile çokça tartışılmayı başarıyor. Electronic Arts'tan beklenmeyecek...

Dünya Sağlık Örgütü Oyun Bağımlılığını Hastalık Olarak Kabul Etti

Dünya Sağlık Örgütü Oyun Bağımlılığını Hastalık Olarak Kabul Etti


Dünya Sağlık Örgütü Oyun Bağımlılığını Hastalık Olarak Kabul Etti

Birleşmiş Milletler'e bağlı olan Dünya Sağlık Örgütü aldığı son karar beraberinde oyun bağımlılığını akıl hastalığı olarak sınıflandırdı. Aşırı uzun sürelere yayılan veya aralıksız devam eden video oyun oynama seansları uzunca bir süredir hem ruh hem de beden sağlığına tehdit olarak...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir