Yapımcılar Kendi Oyunlarını Torrent Sitesine Yüklediler

Yapımcılar Kendi Oyunlarını Torrent Sitesine Yüklediler

Steam’de bulunan Darkwood isimli korku oyunu, yapımcıları tarafından herkesin oynayabilmesi amacıyla Torrent sitesine yüklendi.

Geçtiğimiz ay Steam üzerinden satışa sunulan Darkwood, kasvetli ve gerilim dolu atmosferi sayesinde oyunculardan gayet olumlu geri dönüşler almıştı. Oyun için yazılan binin üzerinde incelemenin sonucu olarak “Çok Olumlu” notunu elde etmeyi başaran yapım makul sayılabilecek fiyatlarla satılmaktaydı. Ancak yapımcı stüdyo Acid Wizard ilginç bir karara imza attı ve bazı oyuncuların zor durumda kalmasını sebep göstererek oyunun güncel sürümünü bir Torrent sitesi üzerinden yayınladı.

Imgur üzerinden paylaşımda bulunan Acid Wizard Studio, “Bir oyunu 2 saatten fazla oynamadıysanız Steam size iade şansı veriyor. Ve geliştiriciler olarak, insanların iade seçeneğini kullanmalarının arkasında yatan nedeni görebiliyoruz. Ailesinin ay sonunda kesilen faturayı görüp strese girmemesi için oyunu iade etmesi gerektiğini belirten bir kullanıcının açıklamasını okuduk. Bu bizi fazlasıyla kötü hissettirdi.” diyerek zor durumda kalan oyuncular için bu kararı aldıklarını vurguladı. “Dolayısıyla konuyla ilgili bir şey yapma gereği duyduk. Paranız yok ancak oyunu oynamak istiyorsanız Darkwood’un son sürümünü güvenli Torrent olarak Pirate Bay’e ekledik. Herhangi bir kısıtlama veya oyun karakterlerine korsan şapkası ekleme gibi bir durum yok. Sadece tek bir isteğimiz mevcut: Darkwood’u beğenir ve bizden oyun yapmaya devam etmemizi isterseniz gelecekte oyunu satın almayı düşünün.

Yapımcıların son derece alışılmadık, ancak aynı zamanda anlamlı bir karar aldıkları aşikar. Darkwood çıkış yaptığı tarihten bu yana beklenen düzeyde satmayan, oyuncular tarafından beğenilmeyen bir oyun olsa alınan bu kararı bir çeşit reklam olarak görebilirdik. Ancak Darkwood bağımsız bir oyuna göre güzel satış rakamlarına ulaşan, beğenilme oranı yüksek olan bir yapım. Acid Wizard Studio bu karar sayesinde son derece olumlu geri dönüşler almaya devam ediyor. Daha önce oyundan haberdar olmayan oyuncuların bir kısmı sırf bu ince düşünce nedeniyle oyunu aldıklarını, bir kısmı da ücretsiz versiyonu deneyip beğendikleri takdirde satın alacaklarını belirtiyor.

17 Temmuz’da erken erişim olarak çıkartılan Darkwood bu ayın 17’sinde de tam sürümüyle piyasadaki yerini almıştı. Oyun şu an 24₺ fiyat etiketi ile Steam’de satılmakta.

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
301
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

THQ Nordic Ünlü Oyun Dağıtım Şirketini Satın Aldı

THQ Nordic Ünlü Oyun Dağıtım Şirketini Satın Aldı


THQ Nordic Ünlü Oyun Dağıtım Şirketini Satın Aldı

Video oyun dünyasının tanınan şirketlerinden THQ Nordic, 121 Milyon Euro'luk bir anlaşma karşılığında Koch Media'yı bünyesine kattı. Elinde bulundurduğu Darksiders serisi ile tanıdığımız THQ Nordic büyük bir atılım gerçekleştirdi. Video oyun dağıtım şirketlerinden Koch Media'yı 121 Milyon...

Crossing Souls İçin Demo Yayımlandı!

Crossing Souls İçin Demo Yayımlandı!


Crossing Souls İçin Demo Yayımlandı!

80'ler havasıyla dolup taşan aksiyon-macera oyunu için demo yayımlandı   Son dönemlerde, malumunuz, 3 boyutlu görsellere sahip oyunlardaki kalite standartının oldukça yukarılara tırmanması bağımsız 3D oyun projelerini ciddi manada etkiledi. Beklentileri karşılamak, pek çok geliştirici...

My Time at Portia İlk Bakış

My Time at Portia İlk Bakış


My Time at Portia İlk Bakış

Portia’da Günlerim; kum, deniz, güneş, keçiler, tavuklar ve sıcakkanlı insanlar Bilmeyenler veya bu oyunu radarına almamışlar için,My Time at Portia, Nintendo’nun meşhur oyun serisi Harvest Moon’un Fantastik dünyayla harmanlanmış hali olarak niteleyebileceğimiz bir yapım. Hatta bu bağlamda...

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
  Subscribe  
Bildir