XCOM: Enemy Unknown AAA Olarak İOS’a Geliyor!

XCOM: Enemy Unknown AAA Olarak İOS’a Geliyor!

X-Com ekibi PC ve konsolları uzaylılardan temizledikten sonra şimdi de iOS platformunu uzaylılardan kurtarmaya geliyor. Hem de PC ve konsollardaki aynı oyun deneyimi ile!

2012 yılının en iyi strateji oyunu olarak gösterilen tur tabanlı strateji oyunu XCOM: Enemy Unknown yaz ayında iOS platformuna geliyor. Hem de performansından hiç bir şey kayıp etmeden.

XCOM geliştirici firması olan Firaxis Games yöneticisi Jake Solomon yaptığı açıklama ile gelecek oyun hakkında birçok aydınlatıcı bilgiler verdi. Oyunun dokunmatik ekranlar için mükemmel bir seçim olduğunu belirten Jake; oyunu haritalardaki birkaç düzeltme hariç tamamen AAA kalitesinde mobil platforma uyarladıklarını söyledi ve ekledi: “Oyun gerçekten XCOM!”. 

Jake oyunun dokunmatik ekranlar ile mükemmel bir uyum yakaladığını ve askerler ile duygusal bir bağ kurmanızı sağladığını düşünüyor. Jake anlatmaya devam ediyor: “Bizi düşünmeye zorlayan tek şeyin oyunun mobil platformlardaki oynanışının nasıl olacağını belirlemek oldu. PC’nin küçülmüş versiyonu olduğu için iPad’de askerleri kontrol etmek kolaydı. Ekrana bak ve tıkla bu kadar basit.“. Jake’in bahsettiği bu sorunu, iPhone’daki dokunmatik ekran sayesinde oyunun kamerasını yönlendirme yöntemiyle çözmüşler.

Oyunun PC ve konsol versiyonundan temel farkı mobil platformlardaki yer kaplama sorunundan dolayı haritaların küçültülmesi ve azaltılması olmuş. Ama Jake yeni haritaların yayınlanacağını hatta PC ve konsol versiyonunda görmediğiniz haritaların bile olabileceğini söyledi.

Başarılı bir oyun geliyor gibi bekleyip, göreceğiz.

XCOM oyununu merak edenler, sitemizde ki incelemeyi okuyabilirler.

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

Operasyon: Anka Çıktı

Operasyon: Anka Çıktı


Operasyon: Anka Çıktı

Yerli yapım Operasyon: Anka mobil platformlarda yerini aldı. Yerli oyun geliştiricisi iki stüdyo, Udo ve Otto Games'den gelen bilgiler aşağıdaki gibidir, mutlulukla sunuyoruz sizlere. Udo Games ve Otto Games işbirliğinde geliştirdiğimiz ve Türkiye'nin savunma sanayine yönelik ilk oyunu olma...

Oddmar İnceleme

Oddmar İnceleme


OFD: 88.0%

Oddmar İnceleme

OFD: 88.0%

Bir John Coffrey, İsmail Abi, Oddmar olduğumuz oyun… Nedendir bilmem; Yeşil Yol’un minik akıllı, koca yürekli devi John ve Leyla ile Mecnun dizisinin İsmail Abi’si bana hep birbirlerine çok yakın karakterler gibi gelmiştir. İnsanların, aslında tüm canlıların, iyi taraflarını gören, seçeneksiz...

Five Nights at Freddy’s Yapımcılarından Kötü Haber

Five Nights at Freddy's Yapımcılarından Kötü Haber


Five Nights at Freddy's Yapımcılarından Kötü Haber

Yeni bir Five Nights at Freddy's oyunu bekleyeniniz varsa bu haber sizi üzebilir. Zira senin yaratıcısı Scott Cawthon'ın buna pek de niyeti yok gibi. Adını ilk kez 2014 yılında duyduğumuz korku oyun serisi Five Nights at Freddy's oyuncular tarafından sevilen ve kısa sürede popülerliğe ulaşan...

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Faruk UYAR Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Faruk UYAR
Ziyaretçi
Faruk UYAR

Gerçekten çok yararı bi yazı olmuş. Özellikle Furkan Arslan ve Volkan Şahin oyun severlerin merakını giderecek haberleriyle dikkat çekiyor. Kolay gelsin.