Wild West Online’ın Kapalı Alpha Aşaması Başladı

612 Games tarafından geliştirilen Wild West Online’ın kapalı alpha aşaması oyuna destek çıkmış oyuncular için başlatıldı.

Aylar önce ortaya çıkan vahşi batı temalı bir oyunun görselleri akıllardan”Bu görüntüler Red Dead Redemption 2’ye mi ait?” sorusunun geçmesine sebep olmuştu. Ancak az bir zaman sonra görsellerin aslında Wild West Online isimli bir oyuna ait olduğu anlaşılmıştı. Red Dead Redemption’a ait olmaması bir nebze bizi üzmüş olsa da vahşi batı temalı çevrim içi bir oyunu görecek olmak da heyecanlandırmıştı.

Yayınlanan görsel ve videoların ardından Mayıs ayında 612 Games oyun için bağış toplama ve erken erişim süreçlerini es geçerek Alpha aşamasını başlatacaklarını duyurmuştu. Geçtiğimiz gün ise oyuna bağışta bulunup destek çıkanların erişebileceği Kapalı Alpha aşaması başlatıldı.

Üç hafta sürecek Kapalı Alpha boyunca oyuncular altın etrafında şekillenen bir macera yaşayacaklar. Oyuncular altını maden olarak çıkarıp satarak para kazanabilecekler. Bu kadar uğraşmak istemeyenler ise haydutluk yaparak oyun dünyasında nam salabilirler. Hem altın toplamak hem de yağma yapmak grup çalışması halinde de yapılabilecek. Diğer oyuncularla maden çıkarma bölgeleri kurabilir, diğer haydutlarla bir araya gelip daha büyük vurgunlara imza atabilirsiniz.

Oyunun Baş Yapımcısı Stephan Bugaj bu aşamada gösterdiklerinin oyun hakkında fikir sahibi olunmasına yardımcı olacağını belirterek “Bu oyunun nasıl olacağını gözler önüne seren kabaca bir versiyon. Yani büyük kapsamlı bir sürüm veya demo değil. Oyunculara hem oyunumuza göz atma hem de hakiki alpha aşamasına katkıda bulunacak önerilerde bulunarak geliştirme aşamasına dahil olmaları fırsatını sunuyoruz. Önümüzdeki yıllarda zevk alınarak oynanacak bir oyun hazırlamak için yapıcı geri bildirimler almak ve topluluğumuzla birlikte çalışmak istiyoruz.” açıklamasını yaptı.

Wild West Online’ın kapalı betası şu an başlamış durumda. Stephan Bugaj’ın oyunu tanıttığı oynanış videosunu ise aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Gökhan Uçar

Yazılım Mühendisliği öğrencisi, kendi çapında okur, video oyun ve havacılık sevdalısı bir özgür insan.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir