Visceral Games Kapanmasaydı Dead Space Serisi Nasıl Devam Edecekti?

Visceral Games Kapanmasaydı Dead Space Serisi Nasıl Devam Edecekti?

Dead Space’in Yaratıcı Yönetmeni Ben Wanat, Visceral Games’in kapanması sonucu vazgeçtikleri Dead Space 4 hakkında bilgiler verdi.

Geçtiğimiz yılın Ekim ayı içerisinde, Electronic Arts oldukça şaşırtıcı bir karar alarak Dead Space serisinin de aralarında bulunduğu pek çok yapımı geliştiren Visceral Games stüdyosunu kapattığını duyurmuştu. Stüdyonun kapanmasıyla Uncharted serisinin yönetmeni Amy Hennig’in başında olduğu Star Wars oyunu iptal edilmişti. Electronic Arts’ın bu kararının büyük kurbanlarından bir diğeri de Dead Space serisiydi. Kapatma öncesinde dördüncü bir oyunla devam etmesi beklenen serinin geleceği şu an belirsiz. Ancak Dead Space’in ve Visceral Games’in Kreatif Direktörü Ben Wanat, stüdyo kapatılmadan önce dördüncü oyun için neler planladığını anlattı.

Eurogamer’ın röportajında konuşan Ben Wanat, Dead Space 4 için resmi bir duyuru yapmasalar da çeşitli fikirlerin kafalarında var olduğunu belirtti. Özellikle keşif ve hayatta kalmak için kaynak toplama anlamında Dead Space 4’ün özenilmiş bir oyun olacağının altını çizen Wanat daha özgür hissettirecek açık alanları da sunmayı planladıklarını belirtti.

Oluşturmak istediğimiz oyun yapısı istilaya uğramış gemilerin arasında her gün hayatta kalma savaşı verirken bir yandan da yaşam belirtisi aramak, kendi küçük geminizi faal tutmak için kaynaklar bulmak ve diğer hayatta kalanlara ulaşmaktı.” diyen Wanat aynı zamanda Dead Space 3’teki Lost Flotilla bölümünü örnek alan bir tasarım planlandığını anlattı. “Dead Space 3’teki Flotilla görevi lineer kurgu içermeyen bir oyunun nasıl olabileceği hakkında ufak bir örnekti ve bunu daha detaylı bir şekilde işlemeyi çok isterdim.” Bu bölümde hatırlarsanız Isaac bir nevi tahrip olmuş gemiler mezarlığında sinyal peşinde dolanıyordu.

Ben Wanat’ın dikkat çeken bir diğer açıklaması da muhtemel ana karakter hakkındaydı. Pek çok kişi devam oyunu için Isaac Clarke’ı ideal görse de anlaşılan Ben Wanat pek de böyle düşünmüyormuş. Zira Dead Space 4 için aklından geçirdiği ana karakterin Dead Space 3’te gördüğümüz Ellie olduğunu söyledi. Ancak bunun ekibin planı olmadığını, sadece kendi kafasından geçirdiği bir şey olduğunu vurguladı. Ayrıca özellikle mikro yerçekimi ortamlarda daha tehlikeli hale gelen bir sürü yeni nekromorf türü de eklemeyi istediğini belirtti.

Ben Wanat röportajının önemli kesitleri bu şekilde. Tabi herkesin beklediği o soru da unutulmadan yöneltildi. Stüdyo kapatılmasına rağmen Dead Space serisinin devam etme ihtimali sorulduğunda Ben Wanat bunu tüm hayranlar gibi çok arzuladığını belirtti. “Bence Dead Space evreni sağlam bir tasarıma sahip. Devam oyunları, yeni hikayeler ve fikirler için yeterince büyük bir evreni var. Tabi ne olacağını asla bilemeyiz. Günün birinde bir geliştirici ortaya çıkar ve EA Games’in eski yapımlarına bakıp ‘Dead Space ne olmuştu sahiden? Bence seriyi diriltmemiz gerek.’ diyebilir.

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
11
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 Geliyor

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 Geliyor


Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 Geliyor

Paradox’u genel olarak devasa strateji oyunlarından tanıyoruz ama bünyesinde tonlarca isim/dağıtım haklarını barındırdığı oyun da var. Bunlardan birisi de işte bu kült seri ve GDC’de duyuruldu. San Francisco’da GDC gerçekleştiriliyor, oyun geliştiricileri konferansı, önemli birçok sektörel...

Mass Effect’i Modlu Oynamanızı Tavsiye Ediyoruz

Mass Effect'i Modlu Oynamanızı Tavsiye Ediyoruz


Mass Effect'i Modlu Oynamanızı Tavsiye Ediyoruz

Bir klasik, Mass Effect, birçok kez bitirilebilir. Ancak hiçbiri bu kadar güzel gözükmez. Neyden mi bahsediyoruz? Elbette modlanabilmesinden. Eğer Mass Effect'i henüz oynamadıysanız ya da tekrar oynamak istyorsanız Ahmet'e kulak verin. Kendisinin hazırladığı mühim modlama rehberi vesilesiyle...

Google Yeni Oyun Platformunu Duyurdu!

Google Yeni Oyun Platformunu Duyurdu!


Google Yeni Oyun Platformunu Duyurdu!

Dev şirket sonunda ağzındaki baklayı çıkardı   Google uzun süredir konsol/PC oyunları piyasasına adımını atmak için adım saymaktaydı. Kapalı kapılar arkasındaki anlaşmalar, eleman alımları, Project Stream ve konsol planı dedikoduları derken sonunda Google'ın yeni projesi ortaya...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir