Valve’dan Özel Konferans: Steam Dev Days

Valve Software, geçtiğimiz aylarda duyurduğu yarı konsol yarı bilgisayar olan Steam Machinies ve oyun yapımcıları için özel bir konferans düzenliyor.

15-16 Ocak tarihlerinde Seattle, Washington’da Valve Software Merkezinde düzenlenecek özel konferansta konu ise gündeme çıktığından beri düşmeyen Steam OS ve Steam Machines. Konferansa davet edilen kişiler ise oldukça sık dokunmuş durumda. Valve, basını dahil çağırmayacağı konferansa isminden de anlaşılabileceği üzere oyun yapımcıları ve yayıncıları davet etti. İki gün sürecek olan konferans, Valve’ın Linux üzerinden çalışan Steam OS’ini, büyük ekran televizyonlar için tasarlanan Steam Machine’ini, pekte alışık olmadığımız türden olan bir oyun kumandası olan Steam Controller’ını yapımcılara ve yayıncılara test etme imkanı sunacak. AMD, Oculus ve Nvida gibi şirketlerden konuk konuşmacıları da ağırlayacak olan konferansın en şaşırtıcı özelliği ise basının davet edilmemesi. Kapalı kapılar ardında neler yaşanacağı hakkında daha geniş bir bilgi edinebilmek için Valve’in açıklamasına bir göz atalım:

Steam Dev Days, iki gün sürecek olan ve profesyonellerin rahat, kayda müsaade edilmeyen bir ortamda görüşecekleri bir oyun yapımcı konferansı. Yapımcıları, tasarım ve endüstri tecrübelerini paylaşacağı, yuvarlak masa görüşmelerine katılacakları ve deneyimli meslektaşlarının OpenGL/Linux’tan VR’a, kullanıcıların geliştirdiği içeriklerden oyun ekonomisine kadar geniş bir konuya sahip konferanslarına katılabilecekler. Yapımcılar bu konferans süresinde aynı zamanda Valve Software’ın Steam Takımıyla buluşabilecekleri ve Steam OS, Steam Controllers ve protatip Steam Machines’lere erişim şansları bularak geri bildirim yapabilecekler.

 

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Mehmet Arda Gündüz

Okan Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık öğrencisi, TaleWorlds destekçisi, Valve çevirmeni ve çeviri tutkunu.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir