Unreal Tournament’ın Geleceği Başlıyor

Bir efsane daha yeniden doğuyor. Unreal Engine Blog’u bugün yeni Unreal Tournament üzerinde çalışmaya başladıklarını ve bunu UT tutkunları ile birlikte yapacaklarını duyurdular.

Proje üzerinde çalışmak üzere UT emektarları ile küçük bir ekip kurulduğunu, kodlamadan tasarıma kadar her şeyde UT fanları ve UE4 geliştiricileri arasında bir işbirliği olacağı söyleniyor. Ayrıca forum ve Twitch yayınları ile proje ilerlemesi bizlere sunulacak. Eğer bir UT hayranı iseniz ve projeye katılmak istiyorsanız, bu çok kolay. Ücretsiz bir hesap oluşturarak tartışma forumuna katılabilirsiniz.

Projenin açık kaynak kodlu olarak devam edeceğini de müjdeleyelim. Tüm kod ve içerik UE4 geliştiricileri tarafından GitHub’da canlı canlı sunulacak.

Oyun’un geliştirilme kriterleri ise şöyle;

-Rekabetçi bir FPS olarak köklerine bağlı kalacak.
-Geliştirme, Windows, Mac ve Linux için yapılacak.

Peki oyunun bize faturası ne olacak?

Oyunun oyuncular tarafından oynanabilir olması için daha aylar olduğu bunun sıfırdan bir oyun geliştirme olduğunu belirtelim. Oyun oynanabilir olduğunda ise ücretsiz olarak sunulacak. Sadece ücretsiz, kesinlikle F2P(Free to Play) değil.

Oyunun maddi geri dönüşü ise oyun içerisindeki pazardan olacak. Valve’den alıştığımız bu sistem ile mod geliştiriciler, tasarımcılar ve oyuncular mod ve içerik satışı yapabilecek. Kazançlar ise mod/içerik sahipleri ile Epic Games arasında bölüştürülecek.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir