Unity’nin Hisseleri Büyümeye Devam Ediyor

Unity’nin Hisseleri Büyümeye Devam Ediyor

Bağımsız oyun geliştiricilerinin en çok tercih ettiği oyun motoru Unity’nin yapımcı şirketi, finansal açıdan son derece verimli bir dönem geçiriyor.

Unity Technologies tarafından geliştirilen Unity oyun motorunun popülaritesi gittikçe yükselmeye devam ediyor. Zaten son birkaç yıldır mali açıdan olumlu dönemler geçiren Unity Technologies, gelen son haberlere göre şu sıralar müthiş bir büyüme dönemi yaşıyor. Şirket görevlileri gerçekleştirdikleri finansal durum toplantısının ardından şirketin yeni finansman sağlama döneminde 181 milyon Dolar kar ettiğini açıkladılar.

Bir önceki finansman döneminde şirket sadece 25 Milyon Dolar kar etmişken, şimdi bu değerin 7 kat büyümüş olması ortada ne tür hesapların döndüğünü merak ettiriyor. Yapılan açıklamalarda bu büyümede en büyük paylardan birinin, finansal planları hazırlayan ve gelişim sermayesi sağlayan DFC Growth’a ait olduğu belirtiliyor. New York Times’ın hazırladığı habere göre bu verimli dönemin ardından şirketin toplam değeri 1.5 milyar Doları aştı.

Yapılan açıklamadaki dikkat çeken bir diğer husus da şu an oyun motorunu kullanan 5.5 milyon kayıtlı kullanıcı bulunduğu. Böylece Unity; en yakın takipçisi Unreal Engine’in kullanıcı sayısını ikiye katlamış bulunuyor, zira Epic Games; Unreal Engine’i kullananların sayısını kısa süre önce yaptığı bir bildiriyle 2.5 milyon olarak belirtmişti. Aynı zamanda şirketin oyun motoru piyasasındaki toplam hisselerin %45’ine sahip olduğu, ve bu motorla geliştirilen oyunları 600.000 farklı oyuncunun denediği gelen diğer bilgiler arasında.

DFC Growth şirketinin ortaklarından Barry Schuler yaptığı açıklamada sanal gerçekliğin bu büyümedeki etkisinin son derece büyük olduğuna ve yüksek kaliteli oyunların geliştirilmesinde sağlanan kolaylığa değiniyor “Bu oyun motoru; bağımsız yapımlardan AAA yapımlara kadar birçok güzel ve ilgi uyandıran oyunun geliştirilmesini mümkün kılarak oyun sanayisinde adeta bir devrim etkisi yarattı. Şimdi de geliştirici ekiplerin yapımlarını tüm platformlara çıkarabilmesi için, Unity’de arttırılmış gerçeklik/sanal gerçeklik imkanlarına yer verilmeye çalışılacak.

Diğer oyun motorlarına göre daha anlaşılır bir ara yüze ve farklı geliştirme özelliklerine sahip olan Unity’nin bu hızlı ve önlenemez büyüyüşü, bir süre daha devam edecek gibi görünüyor.

Dipnot: Pokemon GO da Unity ile geliştirildi…

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
1
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

Pro Evolution Soccer 2020 İncelemesi

Pro Evolution Soccer 2020 İncelemesi


Pro Evolution Soccer 2020 İncelemesi

https://yabgunizampasha.com/efootball-pro-evolution-soccer-2020-inceleme.html

Total War: THREE KINGDOMS – Eight Princes Chapter Pack Duyuruldu

Total War: THREE KINGDOMS – Eight Princes Chapter Pack Duyuruldu


Total War: THREE KINGDOMS – Eight Princes Chapter Pack Duyuruldu

https://yabgunizampasha.com/total-war-three-kingdoms-8-prens-ve-cine-damga-vuran-turkler.html

Killsquad İlk Bakış

Killsquad İlk Bakış


Killsquad İlk Bakış

https://yabgunizampasha.com/killsquad-ilk-bakis.html

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir