Unity’nin Hisseleri Büyümeye Devam Ediyor

Unity’nin Hisseleri Büyümeye Devam Ediyor

Bağımsız oyun geliştiricilerinin en çok tercih ettiği oyun motoru Unity’nin yapımcı şirketi, finansal açıdan son derece verimli bir dönem geçiriyor.

Unity Technologies tarafından geliştirilen Unity oyun motorunun popülaritesi gittikçe yükselmeye devam ediyor. Zaten son birkaç yıldır mali açıdan olumlu dönemler geçiren Unity Technologies, gelen son haberlere göre şu sıralar müthiş bir büyüme dönemi yaşıyor. Şirket görevlileri gerçekleştirdikleri finansal durum toplantısının ardından şirketin yeni finansman sağlama döneminde 181 milyon Dolar kar ettiğini açıkladılar.

Bir önceki finansman döneminde şirket sadece 25 Milyon Dolar kar etmişken, şimdi bu değerin 7 kat büyümüş olması ortada ne tür hesapların döndüğünü merak ettiriyor. Yapılan açıklamalarda bu büyümede en büyük paylardan birinin, finansal planları hazırlayan ve gelişim sermayesi sağlayan DFC Growth’a ait olduğu belirtiliyor. New York Times’ın hazırladığı habere göre bu verimli dönemin ardından şirketin toplam değeri 1.5 milyar Doları aştı.

Yapılan açıklamadaki dikkat çeken bir diğer husus da şu an oyun motorunu kullanan 5.5 milyon kayıtlı kullanıcı bulunduğu. Böylece Unity; en yakın takipçisi Unreal Engine’in kullanıcı sayısını ikiye katlamış bulunuyor, zira Epic Games; Unreal Engine’i kullananların sayısını kısa süre önce yaptığı bir bildiriyle 2.5 milyon olarak belirtmişti. Aynı zamanda şirketin oyun motoru piyasasındaki toplam hisselerin %45’ine sahip olduğu, ve bu motorla geliştirilen oyunları 600.000 farklı oyuncunun denediği gelen diğer bilgiler arasında.

DFC Growth şirketinin ortaklarından Barry Schuler yaptığı açıklamada sanal gerçekliğin bu büyümedeki etkisinin son derece büyük olduğuna ve yüksek kaliteli oyunların geliştirilmesinde sağlanan kolaylığa değiniyor “Bu oyun motoru; bağımsız yapımlardan AAA yapımlara kadar birçok güzel ve ilgi uyandıran oyunun geliştirilmesini mümkün kılarak oyun sanayisinde adeta bir devrim etkisi yarattı. Şimdi de geliştirici ekiplerin yapımlarını tüm platformlara çıkarabilmesi için, Unity’de arttırılmış gerçeklik/sanal gerçeklik imkanlarına yer verilmeye çalışılacak.

Diğer oyun motorlarına göre daha anlaşılır bir ara yüze ve farklı geliştirme özelliklerine sahip olan Unity’nin bu hızlı ve önlenemez büyüyüşü, bir süre daha devam edecek gibi görünüyor.

Dipnot: Pokemon GO da Unity ile geliştirildi…

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
1
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

E3 2019 Konferanslarında Neler Yaşandı?

E3 2019 Konferanslarında Neler Yaşandı?


E3 2019 Konferanslarında Neler Yaşandı?

E3 2019'da büyük isimlerin konferansları nasıldı, hangi oyunlar duyuruldu ve ne düşünüyoruz? Duyurulan oyunlar hakkında detaylar, yeni duyurulanlar ve canlı yayını izlerken yaptığımız yorumlar aşağıdaki yönlendirme içeren başlıklarda mevcut. Ubisoft E3 2019 Konferansıyla Hayal Kırıklığı...

Dauntless Mercek Altında

Dauntless Mercek Altında


Dauntless Mercek Altında

Fakir adamın Monster Hunter’ı. Böyle yazınca bir kendimden tiksinmedim desem yalan olur. F2P oyunlara “fakir adamın şusu” yakıştırmasını yapmaktan hoşlanmam, lakin bu başlığın bir nedeni var. Dauntless, gerçekten, Monster Hunter World’e para vermek istemeyen oyuncuları çekmek için yapılmış...

Team Sonic Racing İnceleme

Team Sonic Racing İnceleme


Team Sonic Racing İnceleme

Hepimizin özlediği Kirpi Sonic yeni macerasında pistlerin en hızlısı olmak için mücadele veriyor. Sumo Digital’ın geliştirdiği Sonic & All-Stars Racing Transformed isimli kart yarış oyunu piyasaya sürüldüğü 2012 yılında oldukça olumlu yorumlar elde etti. Öyle ki oyunun Steam sayfasındaki...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir