Ubisoft Watch_Dogs’tan Dersini Almış

Ubisoft bundan sonra ne yapacak? Düşüş devam mı ediyor, yoksa daha yükseğe mi çıkılcak?

Ubisoft için 2014 oldukça zor geçti, Assassin’s Creed: Unity fiyaskosundan öncesine yoğunlaşırsak, oyuncular Watch Dogs’dan da pek mutlu değildi. Oyunun 2012’de ki abartılı reklamlarına karşın son sürümündeki grafikler nefes kesebilecek derecede değildi. Ubisoft’un CEO’su Yves Guillemot’a göre, bu Ubisoft’a özgü bir olgu değil; birçok dağıtımcı, teknolojinin doruk noktasıyla piyasanın iştahını doyurmak için oyun kongrelerinde idealist dikey parçalar gösteriyor, ancak pratikte bunun Ubisoft için zararlı olduğu kanıtlandı.

The Guardian ile yaptığı röportajda, Guillemot, dağıtımcıların E3 2015 gösteriminde oynanış görüntülerinin bilinçi olarak hedef makinelerinde yani aslında oyunu çalıştırmak için optimize ettikleri makinelerde gösterildiğini ifade etti.

“E3 2015’le birlikte ‘Pekala, oyunların oynanılabilir olduğundan ve hedef makinelerde çalışacaklarından emin olalım’ dedik. Bir şeyi gösterdiğimiz zaman, yapımcı ekibin oyunun oynanılabilir olduğuna, oyuncuların neler olup bittiğini görebilecek olmalarına dair emin olmalarını istiyoruz. “

Guillemot ayrıca neden Watch Dogs’da bu sorunların meydana geldiğini ve neden geciktiğini de açıkladı.

“Bu türde oyunları yaratmak gerçekten büyük emek gerektiriyor. Ve de bu oyunlar çıktıkları zaman özellikle de ilk yinelemeler her alanda kusursuz olmuyor. Bizim görüşümüzce yeni teknolojiye sahip olan bir türdeki ilk adımımıza göre kaliteli bir oyun çıkardık. Belki de ayrıntısız çoklu oyuncu modu, telefonlara ve tabletlere bağlanılabilirlik ve birçok şey ilk yineleme için biraz fazla ve karışık gelmiştir.

 

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Serhat Çavunt

Strateji, simülasyon ve RYO oyunlarını seven; haritacılık, yabancı diziler ve tarihe ilgi duyan bir genç...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir