Ubisoft İki Oyununu Öldürüyor!

Ubisoft yeni aldığı bir karar ile iki F2P oyununun fişini çekiyor.

Ubisoft, Ghost Recon: Phantoms ve The Mighty Quest For Epic Loot’un operasyonlarını bitirme kararı aldı.

Ghost Recon: Phantoms piyasaya ilk olarak 2012 yılında Ghost Recon Online adıyla sürülmüştü. Oyun içi aktif kullanıcı sayısı ilk seneler yapıcıyı tatmin edecek düzeydeyken bu sayı, zaman içerisinde yavaş fakat düzenli bir düşüşe geçmişti. Steam Data Base verilerine göre iki yıl önce 20000’lere ulaşan anlık oyuncu sayısı 1000’e düşmüş, son 30 gün içerisinde ise bu değer 800’ü çok nadir geçmişti. Elindeki verileri göz önüne alan Ubisoft, oyunun beklenen başarıya ulaşamadığını gerekçe göstererek GR: Phantoms serverlarını 1 Aralık’ta kapatacağını duyurdu.

Steam Topluluğu’nda ise bu karar, Phantoms ekibinin yayınladığı bir mesajla oyunculara bildirildi. Ekibin yayınladığı mesaja göre Phantoms’ın oyun içi mağazasında Ghost Coins alma işlemi durduruldu. Buna ek olarak şu an Ghost Coins’e sahip oyunculara ellerinde olan coinlerin karşılında geri ödeme yapılmayacak ve bu coinler başka bir Ubisoft oyununa aktarılmayacak. Ekibin bize önerisi, elimizde olan Ghost Coinleri 1 Aralık’a kadar oyun içerisinde tüketmemiz yönünde.

The Mighty Quest for Epic Loot serverlarının kapatılma gerekçesi ise GR: Phantoms ile birebir aynı; beklenen başarıyı gösterememesi. 25 Ekim’de serverları kapatılacak olan the Mighty Quest’in oyun içi mağazasında sahip olduğumuz coinler de Ghost Coinlerin kaderini taşıyor; geri ödeme veya başka bir Ubisoft oyununa aktarma hakkımız yok.

GR: Phantoms ve the Mighty Quest serverlarının kapatılması sadık oyuncuları üzse de Ubisoft penceresinden bakıldığında karar, çok doğru bir adım olarak görünüyor.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Sultan Nur Korkusuz

Part-time bir oyuncuyum. Aslında bu bir kamuflaj, hayatım oyun olmuş :)

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir