Ubisof Skull & Bones’un Özel Bir Oyun Olmasını İstiyor

Ubisof Skull & Bones’un Özel Bir Oyun Olmasını İstiyor

Ubisoft’un merakla beklenen yapımı Skull & Bones için gerçekleştirilen röportaj sayesinde merak edilen pek çok soru yanıt buldu.

Ubisoft’un güzel anlar yaşattığı E3 2017 konferansında en dikkat çeken oyunlarından birisi de Skull & Bones olmuştu. Assassin’s Creed IV: Black Flag ile sevdiğimiz korsan maceralarını tamamen ayrı bir oyun olarak piyasaya sürmeye karar veren ekip oldukça yoğun bir emek harcıyor. Ubisoft Singapur’un Kreatif Direktörü Justin Farren da, GameSpot ile gerçekleştirdiği röportajda oynanış unsurlarından teknik detaylara kadar pek çok bilgi verdi.

Skull & Bones’un neden bir Assassin’s Creed oyunu olmayıp seriden tamamen bağımsız olarak geliştirildiği sorusunu cevaplayan Justin Farren “Assassin’s Creed oyunları Suikastçı olma, kalabalıktaki tek bir insan olma üzerine odaklı son derece özel bir fantezi dünyada geçiyor. Biz de bu şekilde bir oyun yapmak istemiyorduk. Devasa gemilerin sahip oldukları gücü rahatlıkla sırtlayacak bir oyun yapmak istedik.” sözleriyle duruma açıklık getirdi.

Oyuncuların gemileriyle gezinirlerken sadece düşmanlarına değil, aynı zamanda masmavi sulara da dikkat etmeleri gerektiğini belirten Farrel “Önemli olan nokta okyanusun üzerinde ustalaşılması gereken bir unsur olduğunu anlayabilmek. Yani bir oyuncu olarak bazı şeylerin üstesinden gelmeniz gerekecek. […] Şahsi bakış açımı göz önüne alırsam oyuncuların okyanusu bir tehdit olarak görmelerini istiyorum.” dedi ve oyundaki ana amacın hayatta kalmak olduğunu vurgulayarak “Denizcilik veya korsanlarla ilgili bir film izlerseniz her zaman savaşılmadığını görürsünüz. Gerçek tehdit, hatta gerçek düşman tam da bu durum. Denizlerin ustası olmak, çeşitli senaryolarla oyunculara sunmak istediğimiz bir şey. Elbette ki diğer gemilerle savaşacakları zamanlar gelecek. Ancak esas mücadele okyanus yaşamında hayatta kalabilmek olacak.” sözlerini ekledi.

Skull & Bones’un merak edilen gemi bordalama mekaniklerine değinen Justin Farren, bu anları özel hale getirmek için çalıştıklarını belirtti. “Çok oyunculu bir ortamda gemi bordalarken hesaba katmanız gereken pek çok diğer gemi de bulunacak. Bordalamanın çarpıcı ve vahşi olmasını istiyoruz.” açıklamasını yaptı. Ayrıca oyun içerisinde tek kişilik sefer veya hikaye modu olup olmayacağı da Justin Farren’a soruldu. Farren net bir cevap vermekten kaçınsa da oyunculara bu anlamda bir şeyler sunacaklarını vurguladı.

Skull & Bones, çıkış yapacağı platformların sahip olduğu tüm gücü kullanmayı amaçlıyor. Yani teknik anlamda sıkıntısız ve akıcı bir deneyim sunmak için özverili bir çalışma yürütülüyor. Oyunun Nintendo Switch’e çıkıp çıkmayacağı hala bir soru işareti. Justin Farren bu durum için “Oldukça zengin bir oyun dünyasına sahibiz. Switch hakkında kendi aramızda pek fazla bir şey konuşmadık. Ancak böyle bir durum söz konusu olursa Switch’in tüm gücünden faydalanırız.” açıklamasını yaptı.

Skull & Bones’un 2018 yılının sonlarına doğru PC, PlayStation 4 ve Xbox One için piyasaya sürülmesi planlanıyor. Oyun için E3 2017’de yayınlanan oynanış videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

Çıkmadan Imperator Rome Hakkında Bilgi Edinin

Çıkmadan Imperator Rome Hakkında Bilgi Edinin


Çıkmadan Imperator Rome Hakkında Bilgi Edinin

Satışa sunulmadan yeni devasa strateji oyunu Imperator Rome'u bizden öğrenin. "Paradox’un yeni eseri Imperator Rome’u çıkmadan oynuyor, sizler için tecrübe ediyoruz. Devasa strateji oyunu denince akla uzun yıllardır Paradox dışında başka bir firma gelmiyor. Geliştirdikleri oyunlar...

PlayStation 5 Hakkındaki İlk Bilgiler Geldi

PlayStation 5 Hakkındaki İlk Bilgiler Geldi


PlayStation 5 Hakkındaki İlk Bilgiler Geldi

PlayStation 4’ün Sistem Mimarisi Lideri olan Mark Cerny, gerçekleştirdiği röportajda PlayStation 5 hakkında ilk bilgileri açıkladı. Sony’nin yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 üzerinde birkaç yıldır çalıştığını hepimiz biliyoruz. Ancak şimdiye dek birkaç ima ve sızıntı dışında elimize pek...

Role Playing Yaparken Dikkat Edin

Role Playing Yaparken Dikkat Edin


Role Playing Yaparken Dikkat Edin

Bir oyun ya da evren ile alakalı rol yaparak ilerlettiğiniz eğlenceniz baltalanırsa nasıl toparlarsınız? İşte size bir örnek. Öncelikle bu içeriğin kaynak (source) olarak https://yabgunizampasha.com olduğunu belirtelim. Daha fazla içerik, sadece oyun değik, kültür, dünya, tarih gibi nice...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir