Total War: Three Kingdoms’ın Sistem Gereksinimleri Açıklandı!

Total War: Three Kingdoms’ın Sistem Gereksinimleri Açıklandı!

Total War: Three Kingdoms için sistem gereksinimlerine ilaveten çeşitli teknik bilgiler paylaşıldı.

Total War Three Kingdoms’ın çıkış tarihi yavaş yavaş yaklaşıyor. 23 Mayıs’ta çıkışını gerçekleştirecek oyun için bilgi aktarımı hız kesmeden devam ediyor. Kısa bir süre önce de oyunun detaylı sistem gereksinimleri Total War Resmi Blog Sayfası üzerinden açıklandı. Geliştiriciler gereksinimlere ilaveten Three Kingdoms’ın geliştirilme süreci ve teknik yönü hakkında çeşitli bilgiler de paylaştı.

Bir ay kadar önce oyunun ertelenmesindeki en büyük etkenlerden birinin optimizasyon ve görsel kalite olduğu aktarıldı. Görsel kaliteyi geliştirmek için kenar yumuşatma ve gölgelendirme gibi özelliklere yoğun mesai harcanmış. Ayrıca değişiklik yanlısı oyuncular için de gerçekçi ve düşsel olmak üzere iki farklı renk paleti tasarlanmış.

Lafı daha da uzatmadan sistem gereksinimlerini sizlerle paylaşım. Fakat kısaca şunu belirtelim: Geliştiriciler tümleşik ve ayrık olmak üzere iki farklı gereksinim belirtmişler. Tümleşik seçeneği; ekran kartı işlemcinin içerisinde yer alan bilgisayar içinken ayrık seçeneği NVIDIA ve AMD gibi markalara ait ayrı ekran kartını barındıran bilgisayarlar için belirtilmiştir.

PC Minimum Gereksinimler (Tümleşik)

Sefer haritasında, düelloda ve 21’e 21 birim savaşlarında 1280×720 çözünürlük ve “Düşük” ayarlarda 25-35 FPS beklenmektedir.
– İşletim Sistemi: Windows 7 64 Bit
– İşlemci: i7-8550U 1.80GHz
– RAM: 6GB
– Ekran Kartı: Intel UHD Graphics 620

PC Minimum Gereksinimler (Ayrık)

Sefer haritasında, düelloda ve 21’e 21 birim savaşlarında 1280×720 çözünürlük ve “Düşük” grafik ayarında 25-35 FPS beklenmektedir.
– İşletim Sistemi: Windows 7 64 Bit
– İşlemci: Intel Core 2 Duo 3.00Ghz
– RAM: 4GB
– Ekran Kartı GTX 650 Ti | HD 7850 1GB VRAM

PC Önerilen Gereksinimler

Sefer haritasında, düelloda ve 21’e 21 birim savaşlarında 1920×1080 çözünürlük ve “Yüksek” grafik ayarında 45-55 FPS beklenmektedir.
– İşletim Sistemi: Windows 10 64 Bit
– İşlemci: Intel i5-6600 | Ryzen 5 2600X
– RAM: 8GB
– Ekran Kartı: GTX 970 | R9 Fury X 4GB VRAM

PC 60 FPS Üstü Gereksinimler

Sefer haritasında, düelloda ve 21’e 21 birim savaşlarında 1920×1080 çözünürlük ve “Ultra” grafik ayarında 60 üstü FPS beklenmektedir.
– İşletim Sistemi: Windows 10 64 Bit
– İşlemci: Intel® Core™ Intel i7-8700K
– RAM: 8GB
– Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1080 | NVIDIA GeForce RTX 2060

Total War: Three Kingdoms son düzenlemenin de ardından 23 Mayıs 2019’da oyuncularla buluşacak. Oyun için yayınlanan son sinematik fragmanı Türkçe altyazı desteğiyle aşağıdan izleyebilirsiniz. Ayrıca başta Three Kingdoms olmak üzere tüm Total War oyunları hakkında bilgi edinmek, tartışmalara katılıp fikir alışverişinde bulunmak isterseniz size Total War Türkiye sitesini öneriyoruz.

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

Pandemic Express Nasıl Olmuş?

Pandemic Express Nasıl Olmuş?


Pandemic Express Nasıl Olmuş?

Gelecek vaat eden bir erken erişim daha: Pandemic Express – Zombie Escape. Bir başka erken erişim oyununu gösteriyorum size. Videoları ile dikkatimi cezbeden oyunu geçen oynadım, akabinde kısa bir süre önce Twitch’te canlı yayınını yaptım. Gayet eğlenceliydi, yayın da oyun da. Video...

Total War Three Kingdoms’da Nasıl Asker Üretiliyor?

Total War Three Kingdoms'da Nasıl Asker Üretiliyor?


Total War Three Kingdoms'da Nasıl Asker Üretiliyor?

Çin'de İmparator olmak kolay değil. Çin’i yönetmek istiyorsanız, bu koca kadim coğrafyayı kontrol altında tutmak ve rakiplerden arınmak için ordularınızın korku salması lazım. Karşı unsurları bertaraf etmek için dayanıklı, her savaş türüne hazırlıklı olması lazım. Peki bunu nasıl...

Trials of Fire’a Bir Bakış Attık

Trials of Fire'a Bir Bakış Attık


Trials of Fire'a Bir Bakış Attık

Trials of Fire İlk Bakış. Erken erişimin meyvelerinde bugün... Erken erişime çıkışını gerçekleştirmiş oyunlar üzerine yazdığım her ilk bakışta değindiğim bir husus var: erken erişim her zaman kötü değildir. Erken erişim nitelikli geliştiriciler ve oyunları için , normal şartlar altında...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir