Todd Howard: The Elder Scrolls VI Yapım Aşamasında

Fallout 4 çıkmış olabilir ancak Bethesda Game Studios’un her zaman bayrak gemisi The Elder Scrolls VI olacak. Todd Howard yapım hakkında bilgi verdi.

Bethesda Game Studios’dan Todd Howard, Youtube E3 Live programında Geoff Keighley’in konuğu oldu. Konu The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition’dan açıldıktan sonra bir anda konu Bethesda Game Studios’un ileride The Elder Scrolls VI’yı yapıp yapmayacaklarına geldi. Todd Howard bu konudaki soruya

“Bu soru odadaki fil gibi aslında. Bu tarz anlarda hayranlarımıza söylemek isteriz ki, evet The Elder Scrolls VI’yı geliştiriyoruz. Üzerinde çalışmayı seviyoruz ancak, söylediklerimde dikkatli olmalıyım, daha çok yolu var. Burada oturup sizlere oyunun nasıl olacağını anlatabilirim ve senin bana söyleyebileceğin tek şey daha böyle bir teknoloji yok, nasıl başaracaksınız bunu olurdu. Bu yüzden o oyun için aklımızda olan şeyleri başarabilmemiz için daha çok zaman gerekiyor. Aynı zamanda The Elder Scrolls VI’den önce üzerinde çalıştığımız iki farklı büyük projemiz var. Bunlar daha önce yaptığımız herhangi bir oyundan daha büyük projeler. Ve muhtemelen insanlar The Elder Scrolls VI’den önce bunlardan haberdar olacaklar. Ve bu bundan yıllar sonra sizlere mantıklı gelecek. Oyunun nasıl olması gerektiğini biliyoruz ve onu o hale getirebilecek teknolojiye şuan sahip değiliz.”

cevabını verdi.

Daha önce yaptıkları her şeyden büyük olacağını söylediği diğer iki yapım hakkında da konuşan Todd Howard,

“Henüz onlar hakkında konuşmak istemiyorum ancak insanlar bilmelilerki bir ürün hakkında ortaya çıkması ve satışa çıkması arasındaki boşluğun kısa olmasını isteyenlerdenim. Ve o aralığın gerçekten kısa olmasını istiyorum. Her iki yapım da şuan çok uzaktalar. Onlar hakkında konuşacağımız zaman, onlar hakkında konuşacağız. Üzerinde çalıştığımız yapımlar her zaman bir arada ilerliyorlar. Ve biz deney yapmayı seven bir şirketiz. Bunun için zamanımız ve kaynağımız mevcut. Bundan yıllar önce size Skyrim’i geliştirirken Fallout 4’ü ve hatta Fallout Shelter isimli bir de mobil oyun geliştiriyoruz deseydim bunların hepsini aynı anda nasıl başarıyorsunuz diye sorardınız. Bu bizim için anormal bir şey değil. Bazı şeyleri deniyoruz ve hoşumuza giderse üzerinde çalışan insanların sayısını arttırıyoruz ve diyoruz ki evet bu sıradaki ürünümüz olacak.

yorumlarında bulundu.

The Elder Scrolls VI’in ne durumda olduğunu kısa bir şekilde özetleyecek olursak, Bethesda Game Studios’un bundan sonra çıkarttığı üçüncü büyük yapım The Elder Scrolls VI olacak. Beklemeye devam!

 

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Mehmet Arda Gündüz

Okan Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık öğrencisi, TaleWorlds destekçisi, Valve çevirmeni ve çeviri tutkunu.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir