The Saxxy Awards 2013 Adayları Belirlendi!

The Saxxy Awards 2013 Adayları Belirlendi!

Valve’ın Source Filmmaker ile yapılan videolar arasında düzenlenen bir nevi SFM’in Oscar’ı Saxxy Awards 2013’ün adayları belirlendi. Kazananlar yarın açıklanıyor!

Her yıl düzenlenen ve bu sene üçüncüsü düzenlenen video yarışmasında adaylar belirlendi, Valve’ın kazananları 26 Kasım tarihinde açıklayacak. Türkiye Saati ile Çarşamba günü sabaha karşı yayınlanması bekleniyor.

Valve’ın 2 Ekim de duyurduğu yarışmada, oyuncular oylamalarını Steam Topluluk sayfasından Saxxy Awards için özel olarak kategorize edilen sayfadan 18 Kasım – 24 Kasım arasında yaptı. Valve pazartesi günü, her kategoriden dört tane olmak üzere toplamda 16 aday video belirledi ve çarşamba günü kazananları açıklaması bekleniyor.

Bu sene toplamda 5 kategoride oylanacak videolar için adaylar belirlendi. Filmlerin çoğu Team Fortress 2 temalı olsa da azınlıkta olan başka oyun temalı filmlerde mevcut. Valve, yarışmaya katılan filmlere geniş bir kural listesi koymuştu. Filmlerde telif hakkı korunan hiç bir medya unsurunun kullanılmaması veya yapımcıların ya da Valve’in tasarladığı eşyaların kullanılabileceği gibi.

En İyi Kısa Film, En İyi Aksiyon, En İyi Komedi ve En İyi Drama kategorilerinde oylamaları sonucunda seçilen filmler belirlendi. Adaylar arasından seçilen En İyi Film ise Valve tarafından kazananlar açıklandığı zaman belirlenecek. Kazananlara oyun içinde kullanılabilir Oscar Heykelciği benzeri, altından bir Saxton Hale veriliyor. Düşmanı bu silahla öldürdüğünüzde ceset som altından bir heykele dönüşmekte. Bu silaha sadece ödül alan oyuncular sahip olabiliyor.

Seçilen 16 kısa film içerisinde çok kaliteli çalışmalar göze çarpıyor. Seçilen kısa filmleri izlemek için buraya bakabilirsiniz.

Benim 16 film arasından en beğendiğim film Lil’ Guardian Pyro oldu.

Geçtiğimiz seninin En İyi Filmi seçilen Story of a Sentry SpikeTV’nin VGA Ödül Töreninde canlı olarak yayınlanmıştı. Bu senenin galibinin ise her hangi bir yerde yayınlanacağına dair elimizde bir bilgi henüz yok.

Geçtiğimiz senenin kazananı Story of a Sentry:

Kazananları yarın sitemizden de izleyebilirsiniz!

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

Türk Oyun Sektörü 1 Milyar Dolar İhracat Rakamına Ulaştı!

Türk Oyun Sektörü 1 Milyar Dolar İhracat Rakamına Ulaştı!


Türk Oyun Sektörü 1 Milyar Dolar İhracat Rakamına Ulaştı!

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türk Oyun Sektörü'nün ihracatta 2018 yılında 1 milyar dolar barajını aştığını açıkladı. Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı, Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED) ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ortaklığında düzenlenen etkinlikte ülkemizdeki oyun...

LG’ye Göre XBOX Kullanıcıları PS4 ve PC Oyuncularından Daha İyi!

LG'ye Göre XBOX Kullanıcıları PS4 ve PC Oyuncularından Daha İyi!


LG'ye Göre XBOX Kullanıcıları PS4 ve PC Oyuncularından Daha İyi!

Buralar karışacak, vaziyet alın Dünyaca bilinen elektronik firması LG'nin Activision ile ortaklaşa gerçekleştirdiği bir "reaksiyon" testi, başlıkta belirttiğimiz sonucu verdi. Yaklaşık 1500 kişi üzerinde yapılan denemenin sonucunda, Xbox oyuncuları en yüksek "reaksiyon" gösterme ortalamasına...

Half-Life 3 İçin Yeni Bir Umut Doğdu

Half-Life 3 İçin Yeni Bir Umut Doğdu


Half-Life 3 İçin Yeni Bir Umut Doğdu

Half-Life 2'nin yazar kadrosunda bulunan Erik Wolpaw'ın tekrardan Valve ekibine katılması Half-Life 3'ü bekleyenleri heyecanlandırdı. Oyun dünyasına altın harflerle imza atan Half-Life 2 çıkalı tam 14 yıl oldu. Bu 14 yıllık süreç içerisinde defalarca kez serinin üçüncü ve yeni oyunu için "Ha...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir