The Saxxy Awards 2013 Adayları Belirlendi!

The Saxxy Awards 2013 Adayları Belirlendi!

Valve’ın Source Filmmaker ile yapılan videolar arasında düzenlenen bir nevi SFM’in Oscar’ı Saxxy Awards 2013’ün adayları belirlendi. Kazananlar yarın açıklanıyor!

Her yıl düzenlenen ve bu sene üçüncüsü düzenlenen video yarışmasında adaylar belirlendi, Valve’ın kazananları 26 Kasım tarihinde açıklayacak. Türkiye Saati ile Çarşamba günü sabaha karşı yayınlanması bekleniyor.

Valve’ın 2 Ekim de duyurduğu yarışmada, oyuncular oylamalarını Steam Topluluk sayfasından Saxxy Awards için özel olarak kategorize edilen sayfadan 18 Kasım – 24 Kasım arasında yaptı. Valve pazartesi günü, her kategoriden dört tane olmak üzere toplamda 16 aday video belirledi ve çarşamba günü kazananları açıklaması bekleniyor.

Bu sene toplamda 5 kategoride oylanacak videolar için adaylar belirlendi. Filmlerin çoğu Team Fortress 2 temalı olsa da azınlıkta olan başka oyun temalı filmlerde mevcut. Valve, yarışmaya katılan filmlere geniş bir kural listesi koymuştu. Filmlerde telif hakkı korunan hiç bir medya unsurunun kullanılmaması veya yapımcıların ya da Valve’in tasarladığı eşyaların kullanılabileceği gibi.

En İyi Kısa Film, En İyi Aksiyon, En İyi Komedi ve En İyi Drama kategorilerinde oylamaları sonucunda seçilen filmler belirlendi. Adaylar arasından seçilen En İyi Film ise Valve tarafından kazananlar açıklandığı zaman belirlenecek. Kazananlara oyun içinde kullanılabilir Oscar Heykelciği benzeri, altından bir Saxton Hale veriliyor. Düşmanı bu silahla öldürdüğünüzde ceset som altından bir heykele dönüşmekte. Bu silaha sadece ödül alan oyuncular sahip olabiliyor.

Seçilen 16 kısa film içerisinde çok kaliteli çalışmalar göze çarpıyor. Seçilen kısa filmleri izlemek için buraya bakabilirsiniz.

Benim 16 film arasından en beğendiğim film Lil’ Guardian Pyro oldu.

Geçtiğimiz seninin En İyi Filmi seçilen Story of a Sentry SpikeTV’nin VGA Ödül Töreninde canlı olarak yayınlanmıştı. Bu senenin galibinin ise her hangi bir yerde yayınlanacağına dair elimizde bir bilgi henüz yok.

Geçtiğimiz senenin kazananı Story of a Sentry:

Kazananları yarın sitemizden de izleyebilirsiniz!

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

Elder Scrolls Online Summerset İlk Bakış

Elder Scrolls Online Summerset İlk Bakış


Elder Scrolls Online Summerset İlk Bakış

Bekleyin Kralıçam geliyorum Aldmeri Dominion oyuncuları muhtemelen Summerset ilk duyurulduğunda böyle haykırmışlardır. Haklı olarak tabi, benim gibi Uruklar ise muhtemelen içten içe homurdanmışlardır. Yani Summerset dediğiniz daha evvel oyunu yapılmamış, Elder Scrolls serisinde ise detaylıca...

Battle Royale Türünü Orta Çağ Savaşlarıyla Birleştiren Oyun: Valhall

Battle Royale Türünü Orta Çağ Savaşlarıyla Birleştiren Oyun: Valhall


Battle Royale Türünü Orta Çağ Savaşlarıyla Birleştiren Oyun: Valhall

Battle Royale türünü biraz da baltalar ve kılıçlar eşliğinde denemek istiyorsanız Valhall aradığınız oyun olabilir. Battle Royale'in gittikçe popülerleşmesi ile daha da çok yapımcı bu türe yönelip yeni oyunlar ortaya koymayı sürdürüyor. Birkaç ay önce duyurulan Valhall ise diğer Battle Royale...

Battlefield V Resmen Tanıtıldı – İlk Bilgiler Elimize Geçti

Battlefield V Resmen Tanıtıldı - İlk Bilgiler Elimize Geçti


Battlefield V Resmen Tanıtıldı - İlk Bilgiler Elimize Geçti

Battlefield V bugün gerçekleştirilen bir yayınla resmi olarak tanıtıldı. İkinci Dünya Savaşı'nı işleyecek oyun için çıkış tarihi de verildi. Bir süredir yeni Battlefield oyunun ne olacağı, neyi konu alacağı gibi sorular etrafta dolanıyor, çeşitli iddialar ortaya atılıyordu. Geliştirici firma...

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
  Subscribe  
Bildir