The Old Republic Free to Play Olabilir!

Bioware’in geliştirdiği ve Electronic Arts’ın World of Warcraft’ı tahtından etme iddiasıyla piyasaya sürdüğü Star Wars: The Old Republic’de işler iyi görünmüyor. The Old Republic baş tasarımcısı Emmanuel Lusinchi’nin son söylemlerine bakılırsa The Old Republic, F2P olabilir!

Bundan yaklaşık 8 yıl önce Blizzard Entertainment tarafından piyasaya sürülen World of Warcraft’ı ücretli devasa çevrimiçi oyunlar kategorisindeki tahtından etme iddiasıyla piyasaya sürülen Star Wars: The Old Republic de F2P oyunculuğa yenilebilir.

Bugüne dek oyuncu sayısındaki azalmaya rağmen inatla “ücretsiz oyun modeli gündemimizde değil” türünden açıklamalar yapan Bioware ilk firesini verdi. Star Wars: The Old Republic’in teknik tasarım ekibinin başında bulunan Emmanuel Lusichi’ye göre “Bioware ekibi her türlü duruma adapte olabilecek durumda” ve “ücretsiz oyun modelini nasıl uygulayabilecekleri yönündeki araştırmalara başladılar bile!”

Ücretsiz haftasonları ve belirli seviyeye ulaşmayı başaran oyunculara aylık ücretsiz oyun hakkı gibi sunumlarla oyuncu sayısını korumayı başaramayan Bioware, tahmin edilenden de kısa bir süre sonunda ücretsiz oyun modeline geçerek F2P oyunlar karşısında boyun eğecek gibi görünüyor…

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Sertuğ Bakırcı

Her şeyden önce bir oyuncu olan yazarımız RPG ve korku oyunlarının yanında bilim kurgu türünün de hayranıdır. Bu alanlara olan ilgisini ve bilgisini birkaç kitap denemesiyle halka açmayı deneyen yazarımız, sahip olduğu yazım sanatının bir müddet daha gelişmesi gerektiğini düşündüğünden kendini haber editörlüğüne vermiştir. Konsol Üssü'nde başlayan editörlük macerasına Oyun Fest'te inceleme yazarlığını da ekleyen yazar, 3 aylık aradan sonra bir kez daha Oyun Fest bünyesinde yazılarıyla sevenlerini buluşturmaya başlamıştır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir