The Last Stand: Dead Zone İnceleme

Oyunda yanınıza aldığınız silahlar ve yardımcı malzemelerin de seviyeleri olduğunu hatırlatmakta fayda var. Oyunda size gelen görevlerin dışında 90 tane de başarım olduğunu hatırlatmalıyım. Oyun zorlaştıkça sizdeki silahların ve malzemelerinde seviyesi artıyor ve hayatta kalmanız bir nebze kolaylaşıyor. Oyunda gerekli maddeleri arayıp zombi öldürmek işe yaramıyor. Yerleşkeniz üç ana özellik üstüne kurulu. Moral, Güvenlik ve Konfor. Mesela, konforu arttırmak için yatak, duş hatta hela bile inşa ederek arttırabilirken, güvenlik seviyenizi arttırmak için barikatlar, sokak lambaları hatta gözlem kuleleri bile inşa edebilirsiniz. Tabii bütün bunlar cuk diye bir günde olacak şeyler değil. Workbenchler yaparak yaptığınız binaların seviyelerini arttırabilir, ConstructionYard yaparak dışarıda büyük binalar yapabilmek gibi mantıklı duran bir kaç element oyun içinde söz konusu.

Oyunda kendi grubunuzda toplam altı tip üye bulunabilir. Bunlardan birincisi yarattığınız karakter. Lider sınıfında ve diğer tüm tiplerin özelliklerine sahip. Diğer 5 karakter tipi ise Fighter, Scavenger, Medic, Recon ve Engineer. İsimlerinden de anlayacağınız üzere grubunuza katılan yeni üyelere bir rol belirleyip onları o rollere göre yontabilirsiniz.

Grafik

Oyun her ne kadar bir tarayıcı oyunu olsa da, Adobe’un Stage 3D motoru ile gerçekçi grafikler vermeyi umuyor. Umuyor diyuorum çünkü çoğu yerde bulanık kaplamalar, gereksiz animasyonlar ve anlamsız renkler karşımıza çıkıyor. Her ne kadar oyunun şimdiki hali beta da olsa bu eksiklerin kesinlikle giderilmesi lazım.

Artıları ve Eksileri:

Artılar:

  • Facebook oyunları arasında eşsiz bir yapım.
  • Detaylı hazırlanmış, güzel ve derin hikaye.
  • Stateji ve Survival kavramlarının iyi kullanılması.
  • Sürekli güncellenen bir yapım olması.

Eksiler:

  • Oyuna alışmanın biraz uzun sürmesi.
  • Karmaşık yapı.
  • Bazı grafik hataları.

 

[easyreview title=”SONUÇ” cat1title=”Puan: 80″ cat1detail=”Facebook’ta fazla bulamayacağınız kalitede be özenle hazırlanmış bir yapım ve daha önce pek görülmeyen bir tema işlemesi yapımı çok eşsiz bir hale sokuyor. Hali hazırda geliştirilmiş pek çok Facebook oyunundan kat be kat iyi olması ve gelişmiş oynanış dinamikleri ile Browser Oyunları arasında kesinlikle denenmesi gereken bir yapım olduğunu düşünüyorum.” cat1rating=”8.0″]
Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Mehmet Arda Gündüz

Okan Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık öğrencisi, TaleWorlds destekçisi, Valve çevirmeni ve çeviri tutkunu.

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Deniz Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Deniz
Ziyaretçi

Denemek istediğim bir oyun. Göz atacağım, inceleme için teşekkürler.