The International 2014 Playoff’ları Tamamlandı

The International 2014 Playoff’ları Tamamlandı

Dota 2’nin ve E-Sporlar tarihinin en büyük ödüle sahip turnuvasında Playoff’lar sona erdi Asıl heyecan şimdi başlıyor!

Yedi günün sonunda ve üç farklı etabın sonunda The International 2014’ün Playoff’ları sonuçlandı. 16 takımdan 8 takım evine giderken kalan 8 takım bir üst tura çıktı. Yazının devamına, The International 2014’ü takip edememiş okuyucularımız için bir uyarıyla başlayalım. Spoiler! Elenen takımlar arasında bilmedikleriniz olabilir! Biz uyarımızı yapalım.

Playoff’ların ikinci etabının sonunda KeyArena’da ki ana etkinliğe gitmeyi garantileyerek Üst Grupta yer almayı başaran Vici Gaming ve Evil Geniuses’ın yanına, ikinci etabı dokuzuncu tamamlayarak zorlu bir maç serisini oynamak zorunda olmasına rağmen çok iyi bir oyun geçirerek Üst Grupta yer almaya başaran Newbee ve ilk etabı üçüncü bitiren Team DK katıldı. Üçüncü Etap’ta Üst Gruba çıkma şansını kullanamayarak Alt Grubu oluşturan dört takım ise 2011 Şampiyonu ve iki kez The International Finalisti olan Na,Vi, 2012 Şampiyonu Invictus Gaming, Cloud9 ve LGD Gaming şeklinde sıralandı.

İkinci Etap sonunda elenen takımlar, Arrow Gaming, NaVi.US, Fnatic ($21,504 kazandı), Team Empire ($21,504 kazandı), The International 2013’ü şampiyonuThe Alliance ($37,632 kazandı) ve mousesports ($37,632 kazandı) oldu. Üçüncü Etap sonunda turnuvaya veda eden takımlar ise Team Liquid ($48,384 kazandı) ve Titan ($48,384 kazandı) oldu.

Playoff’lar sonunda, her ne kadar çoğunlukta az gözükse de aslında çoğu E-Spor turnuvasının birincilik ödülü takribinde bir ödül ile evine dönen altı takım, ve The International tecrübesi yaşayarak evine dönen iki takım bıraktı. Artık gözler son sekiz takımın kaldığı Ana Etkinlikte. Ana Etkinlikten önce 3 gün ara verilerek bir haftadır maç yapan takımlara bir dinlenme süresi verildi. 18 Temmuz Cuma günü Ana Etkinlik, KeyArena’da başlayacak. Ana Etkinliğe katılmayı garantilemiş her takım evine en az $500,000 gibi devasa bir rakam ile dönecek. 7./8. olan takımlar $510,722, 6./5. olan takımlar $645,123, dördüncü olan takım $806,403, üçüncü olan takım $1,451,526, ikinci olan takım $1,021,444 gibi devasa rakamlar alırken turnuvayı kazanan takım $4,945,940 gibi bir ödülün sahibi olacaklar. Tabii ki hâlâ ödül havuzu Compendium satışlarıyla azda olsa artmakta. O yüzden bu rakamlar yarın artacak şekilde değişebilir. Bunu unutmayalım.

Bakalım önümüzdeki hafta sonu finale hangi iki takım çıkacak? Ve daha önemlisi Pazartesi günü hangi ekip Aegis of Immortality‘yi kaldıracak?

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

Call of Duty: Black Ops 4 İnceleme

Call of Duty: Black Ops 4 İnceleme


OFD: 77.0%

Call of Duty: Black Ops 4 İnceleme

OFD: 77.0%

Serinin nam salmış senaryo modunun terk edilip tüm ağırlığın çok oyunculu modlara verildiği Call of Duty: Black Ops 4 başarılı bir oyun mu? Geçtiğimiz yıllar Call of Duty serisi için oldukça zor anlara sahne oldu. Serinin her oyunu satış rakamları açısından tatmin edici olmayı başarsa da...

Deep Sky Derelicts İncelemesi

Deep Sky Derelicts İncelemesi


OFD: 80.0%

Deep Sky Derelicts İncelemesi

OFD: 80.0%

Uzayın ıssız ve ucu bucağı bilinmeyen derinliklerinde… Deep Sky Derelicts, pek çok oyuncunun tabiriyle, “Darkest Dungeon”un uzayda geçen versiyonu olarak kendine isim yapmış bir yapım. Peki Deep Sky Derelicts gerçekten Darkest Dungeon’un uzayda geçen versiyonu mu? Oynanışları ve yapıları çok mu...

Call of Duty: Black Ops 4’ün Türkiye Lansmanı Yapıldı

Call of Duty: Black Ops 4'ün Türkiye Lansmanı Yapıldı


Call of Duty: Black Ops 4'ün Türkiye Lansmanı Yapıldı

Call of Duty: Black Ops 4'ün Aralgame tarafından gerçekleştirilen Türkiye lansmanına sizler için katıldık. Büyük bir merakla beklediğimiz ve daha önce de iki beta aşamasının ön incelemesini yaptığımız Call of Duty: Black Ops 4 bugün resmen çıkışını gerçekleştirdi. Tüm dünyada olduğu gibi...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir