The Elder Scrolls Online Hakkında Yeni Bilgiler

Merakla beklenen The Elder Scrolls Online hakkında Zenimax Online Baş PVP Tasarımcısı Brian Wheeler bazı açıklamalarda bulundu.

Zenimax Online, The Elder Scrolls Online ile ilgili yaptığı açıklamada, oyuncuları platformlara göre ayıracağını duyurmuştu. Firma, PC ve Mac platformalarına sahip oyuncuların ayrı bir serverda, Playstation 4 ve Xbox One oyuncularının ayrı bir serverda oynayacağını söylemişti. Bu durum haliyle bazı oyuncuları huzursuz etmişti. Firma bugün yaptığı açıklamayla huzursuz olan oyunculara, seçtikleri platformun oyun deneyimleri açısından farklılık yaratmayacağının teminatını verdi. Baş PVP Tasarımcısı Brian Wheeler, Gamezone’a “ Hiçbir platformda kaliteden ödün vermeyi düşünmüyoruz, oyuncular hangi platformlarda oynarlarsa oynasınlar, aynı deneyimi elde edecekler” şeklinde konuştu.

Habere göre konuşmanın tamamına yakını oyunda yer alacak PVP haritasının büyüklüğü ile ilgiliydi. Bazı haritalarda bir kerede 200 den fazla oyuncu olabilecek, buna ek olarak Cyrodill haritasında zaten binlerce kişi olacak. E3’te gösterilen demonun çok yüksek kaliteli bir bilgisayarda olmasına binaen, Wheeler kalitenin konsollarda da korunacağının güvencesini verdi ve son 3 yılda çıkan bir işlemciye sahip herhangi bir bilgisayarda grafikleri ayarlayabileceğinizi, grafiklerin konsollarda da PC’lerde de harika olacağını ekledi.

Ayrıca The Elder Scrolls serisinin kendisini konsollara çok iyi entegre ettiğine ve kontrollerin size sıkıntı çıkarmayacağını söyledi. Gamepad’le de oynasanız fareyle de oynasanız, oyunun dövüş sistemi size aynı hissi verecek. Wheeler yaptığı açıklamada “Örneğin fare ile oynarken, saldırmak için sol tık, savunmak için sağ tık, karakteri hareket ettirmek için ise imleci kullanırsınız, aynı şeyi oyunda gamepadlere de uyarladık” dedi.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir