The Elder Scrolls Online: Envanter Nasıl Genişletilir?

The Elder Scrolls Online: Envanter Nasıl Genişletilir?

Eğer looter bir oyuncu tarzına sahipseniz, The Elder Scrolls Online’da da, her MMORPG’de olduğu gibi, envanterinizde daha fazla alana ihtiyaç duyarsınız. Peki, Elder Scrolls Online’da envanter nasıl genişletilir?

Envanterde daha fazla yer açmak, bir looter olarak daha fazla eşya toplamanız için yararlıdır. Ancak böyle güzel bir yanı olmasına rağmen, biraz da masraflıdır. Envanter genişletmenin iki yolu vardır: birincisi direkt olarak Crown Store’dan bir miktar crown harcayarak satın alacağınız ilgili geliştirme sayesinde genişletebilirsiniz. Dilerseniz de, sadece oyun içi bakiye, yani altın harcayarak envanter genişletme işlemi yapabilirsiniz.

Envanter neden genişletilmelidir?

Envanterinizi dilerseniz hiç genişletmeyebilirsiniz. Ancak eğer bir MMORPG oynuyorsanız, ki bir de grinder ve looter gibi oynuyorsanız, bir süre sonra eşya toplayamaz hâle geleceksiniz. Her karakter için başlangıçta 60 eşya slotu verilir. Bu slotlar pekâlâ çok hızlı bir şekilde dolar. Craft ettiğiniz eşyalar, craft malzemeleri, rune’ler, loot ettiğiniz eşyalar vb. Her eşyanın bir değeri olduğunu düşünürsek ve başlangıç oyuncusu için de altın toplamanın zorluğunu işin içine katarsak, her gördüğünüz şeyi toplamak o an için tek çare gibi görünüyor.

Bir süre sonra dolan envanterle dolaştığınıza zaman, belki bir an değerli bir eşya bulduğunuzda o eşyayı alamazsınız. Bunun için de envanterden bir öğeyi çöp edersiniz. Bunu engellemek için her zaman envanter genişletmek belli durumlarda çok işe yaramaktadır.

Envanter genişletme işlemi nerede yapılır?

Envanterinizi Tamriel’daki bazı çanta satıcıları aracılığıyla genişletebilirsiniz. Çoğu şehirde bulunan bu satıcılar sayesinde, belli bir miktar karşılığı envanterinizi genişletebilirsiniz.

Envanteri hızlıca ve kolayca genişletmek isteyen birisi için kurtarıcı denebilecek bu tipleri genelde,şehirlerin market district’lerinde bulabilirsiniz. Haritada market district’lerin üzerine fare imlecini sürüklerseniz, bu arkadaşların ikonu bir bohça ya da altın kesesi olarak görünecektir.

Envanter genişletmenin maliyeti nedir?

Her özel şeyde olduğu gibi bu işte de iyi para var. Envanterinizi genişletmek için bir satıcıyla konuştuğunuzda, başlangıçta cüzi bir fiyat beklerken birden hiç beklemediğiniz fiyat karşılığı bu işi yapabilirler. Ancak çok da pahalı olmadıklarını söyleyebilirim. O altını oyun içinde, eğer grinder iseniz, kısa sürede topluyorsunuz.

Fiyatların değişme ihtimallerini göz önünde bulundurarak, şu an için net fiyatlar veremiyoruz. Çünkü bazı güncellemeler nedeniyle bu fiyatlarda güncelleme olabileceğini düşünüyoruz. Ancak ortalama fiyat söyleyecek olursak aşağıdaki gibi bir fikir yürütebiliriz.

70 Slot 400 Gold
80 Slot 2,000 Gold
90 Slot 5,900 Gold
100 Slot 11,000 Gold
110 Slot 19,200 Gold
120 Slot 30,700 Gold
130 Slot 46,000 Gold
140 Slot 64,500 Gold

Tüm bu geliştirmelerin her biri ekstradan 10 slot kazandırır. Eğer sınıra ulaştıysanız da, toplamda 200 slota sahip bir karakteriniz olabilir.

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
1
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

Pandemic Express Nasıl Olmuş?

Pandemic Express Nasıl Olmuş?


Pandemic Express Nasıl Olmuş?

Gelecek vaat eden bir erken erişim daha: Pandemic Express – Zombie Escape. Bir başka erken erişim oyununu gösteriyorum size. Videoları ile dikkatimi cezbeden oyunu geçen oynadım, akabinde kısa bir süre önce Twitch’te canlı yayınını yaptım. Gayet eğlenceliydi, yayın da oyun da. Video...

Total War Three Kingdoms’da Nasıl Asker Üretiliyor?

Total War Three Kingdoms'da Nasıl Asker Üretiliyor?


Total War Three Kingdoms'da Nasıl Asker Üretiliyor?

Çin'de İmparator olmak kolay değil. Çin’i yönetmek istiyorsanız, bu koca kadim coğrafyayı kontrol altında tutmak ve rakiplerden arınmak için ordularınızın korku salması lazım. Karşı unsurları bertaraf etmek için dayanıklı, her savaş türüne hazırlıklı olması lazım. Peki bunu nasıl...

Trials of Fire’a Bir Bakış Attık

Trials of Fire'a Bir Bakış Attık


Trials of Fire'a Bir Bakış Attık

Trials of Fire İlk Bakış. Erken erişimin meyvelerinde bugün... Erken erişime çıkışını gerçekleştirmiş oyunlar üzerine yazdığım her ilk bakışta değindiğim bir husus var: erken erişim her zaman kötü değildir. Erken erişim nitelikli geliştiriciler ve oyunları için , normal şartlar altında...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir