The Division Underground İçin İlk Bilgiler Geldi

E3 2016’da The Division’a iki yeni DLC duyurulmuştu. Bunlardan ilki olan The Division Underground hakkında ilk bilgiler elimize geçti.

The Division’daki oyuncu kaybını düzeltmek isteyen Ubisoft, iki yeni DLC Underground ve Survival’ı E3 2016 oyun konferansında duyurmuştu. Şimdi de ortaya çıkan bir video sayesinde Underground’da karşılaşacağımız şeylere bir göz atma şansı bulduk.

Yer altında görevler yapma şansı bulacağımız DLC’de, RPG oyunlarından tanıdığımız zindan sistemi bulunacak. Bu zindanları, yer altında bulunacak olan yeni üssümüzden açabileceğiz. Dört temel zorluk sayesinde oyuncular zindanlar içinde kendilerini sınayabilecekler: Normal, Zor, Rekabetçi ve Epik. Zindanlarda planlanmış temel bir düzen bulunmayacak. Aynı zindana her girişinizde, farklı yaklaşımlarda bulunabilecek, farklı saldırılara ve düşman çeşitlerine maruz kalabileceksiniz.

Rekabetçi zorluk seviyesinde daha zorlu ve planlı düşmanlarla karşılaşacakken, Epik seviyesinde kelimenin tam anlamıyla ölüme burun buruna geleceğiz. The Division’ı uzunca bir süredir oynayan ajanların bile, bu seviyelerde fazlasıyla zorlanacağı belirtiliyor. Tabi daha rekabetçi oynanışın çeşitli getirileri olacak. Etkisiz hale getirdiğiniz düşmanlar daha değerli eşyalar düşürürken, kazandığınız XP kayda değer oranda yükselecek. Yüksek öncelikli hedeflerden elde edeceğiniz istihbaratlar sayesinde, görevlerinize ‘Direktif’ adı verilen ögeler ekleniyor. Bu direktifler, oyundaki rekabet ortamını arttırmaya ve işinizi zorlaştırmaya yarıyor. Bu direktifler arasında; Age of Empires başta olmak üzere strateji oyunlarından bildiğimiz ‘Savaş Sisi’ de olacak. Haritanın etkisizleştirilmesi ile oyunda tamamen tek başınıza olacak, hisleriniz ve içgüdüleriniz ile ilerlemek zorunda kalacaksınız. Diğer bir direktifimiz ‘Sakla Samanı Gelir Zamanı’ eğer merminiz bitmeden şarjör değiştirirseniz devreye girecek. Şarjörünüzde kalan mermiler, değiştirmeniz halinde yok olacak. Belirtilen bir diğer direktif ‘Hastalık’ yüzünden; can barınız belirli bir döngü içerisinde sürekli azalacak ve tek kutuya kadar dayanacak. Böylece daha çok saklanmanız ve çatışırken dikkatli olmanız gerekecek.

Daha birçok yeni oynanış elementleri içerecek DLC hakkında şimdilik elimize geçenler bunlar. The Division Underground; Xbox One için, diğer platformlara kıyasla daha erken çıkış yaparak 28 Haziran’da piyasa sürülecek. PlayStation 4 ve PC içinse 2 Ağustos’ta çıkışını gerçekleştirecek.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Gökhan Uçar

Yazılım Mühendisliği öğrencisi, kendi çapında okur, video oyun ve havacılık sevdalısı bir özgür insan.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir