TEKNOFEST 2019 Heyecanı Başlıyor – Tarih Belli Oldu!

TEKNOFEST 2019 Heyecanı Başlıyor – Tarih Belli Oldu!

Ayakları yere basmayan tek festival, TEKNOFEST 2019 hakkındaki ilk bilgiler düzenlenen tanıtım toplantısında sergilendi.

Geçtiğimiz sene ilk kez düzenlenen ve dünyanın en büyük ikinci havacılık festivali olan TEKNOFEST için heyecan yeniden başlıyor. Geçtiğimiz yıl İstanbul Havalimanı’nda düzenlenen ve 600.000’e yakın ziyaretçiye ulaşan TEKNOFEST, bu sene 17-22 Eylül 2019 tarihleri arasında Atatürk Havalimanı’nda düzenlenecek.

Bu yıl yine ilklere sahne olacak TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivalinin tanıtım toplantısı 13 Şubat 2019 tarihinde, Atatürk Havalimanı Özel Hangarlar Bölgesinde gerçekleştirildi. Toplantıya Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı – Teknofest İcra Kurulu Başkanı Mehmet Fatih KACIR, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı – Teknofest Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk BAYRAKTAR ile T3 Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Haluk BAYRAKTAR, proje paydaşları ve diğer davetliler katıldı.

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir bugün yapılan yatırımların karşılığını, gelecekte alacaklarını vurguladı. “Bu ekilen tohumlar, bu faaliyetlerle  oluşturulan fidanlar yetişmeli, büyümeli. Devletin burada en önemli görevi yol  açmak… Yol açtıktan sonra enerji, istek, gayret orada… Bu gayretler ülkemizi  layık olduğu yere götürecektir.” Sanayi ve Teknolojisi Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır da “Gelişen teknolojiyle ortaya çıkan yeni ihtiyaçlara yanıt verecek insan kaynağının yetiştirilmesine, alanında lider teknoloji şirketlerinin doğmasına ve dijital dönüşüme yönelik güçlü adımlar atacağız.” diyerek TEKNOFEST’in de bu doğrultuda büyük önem taşıdığını belirtti.

Teknofest Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar yaptığı açıklamada amaçlarının, gençleri ve fikirlerini destekleyerek teknoloji üretimini gerçekleştirmek ve toplumsal bir dönüşüm sağlamak olduğunu belirtti. “Amacımız, ülkemizi yüksek teknoloji, havacılık ve uzay alanlarında zirveye taşıyacak gençlerimizin çalışmalarıyla toplumsal bir dönüşüm sağlamak. Şimdi Teknofest’te tohumlanacak fikirlerin filizlenmesiyle açığımızı kapatıp, dünyanın önüne geçmek için çalışıyoruz. Artık ikinci uçuş için hazırlanma vakti. Bu kez gözümüz daha yükseklerde.

“Milli Teknoloji Hamlesi” sloganıyla yola çıkan TEKNOFEST 2019, bu doğrultuda pek çok yarışmaya ve etkinliğe ev sahipliği yapacak. Düzenlenecek yarışmalarda roketlerden insansız hava araçlarına, model uydulardan robotik araçlara kadar pek çok tasarım yapılacak. Yarışmalara ortaokul, lise, üniversite takımları ve profesyoneller katılabilecek ve geleceğin teknoloji ürünlerini geliştirecekler. Teknoloji yarışmalarına başvurular www.teknofestistanbul.org adresi üzerinden 28 Şubat 2019 tarihine kadar devam ediyor. Yarışmacı takımlara malzeme desteği ve teknik danışmanlık da sunulacak.

TEKNOFEST ilk yılında sadece Türkiye’nin değil, dünyanın en önemli havacılık ve teknoloji etkinliklerinden biri olmayı başardı. Geçtiğimiz yıl TEKNOFEST’in yarışmacıları arasında 25 ülkeden drone yarışçıları, 24 ülkeden beyaz şapkalı hackerlar ve 83 ülkeden teknoloji girişimcileri de yer almıştı. Bu yıl da yurtdışından takımların TEKNOFEST yarışmalarına başvuruları kabul ediliyor. Bu yılki festivalde ziyaretçi sayısının 1 milyonu aşması hedefleniyor.

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
51
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

PlayStation 5’in Logosu Ve PlayStation 4 Rekorları

PlayStation 5'in Logosu Ve PlayStation 4 Rekorları


PlayStation 5'in Logosu Ve PlayStation 4 Rekorları

CES 2020’de Sony PlayStation 5’ ve PlayStation 4’e ait bilgiler açığa çıktı. https://yabgunizampasha.com/yeni-playstation-5in-logosu-ve-rakamlarla-playstation-4.html  

TOGG Yerli Oto Huzurlarınızda

TOGG Yerli Oto Huzurlarınızda


TOGG Yerli Oto Huzurlarınızda

TOGG yerli otomobilin tanıtımı gerçekleşti. https://yabgunizampasha.com/togg-yerli-otomobil-tanitimi-gerceklesti-tum-detaylar.html

ViewSonic Donanım Sponsorluğu

ViewSonic Donanım Sponsorluğu


ViewSonic Donanım Sponsorluğu

Bugün tüm şartlar gerçekleşti ve duyuru vakti geldi. Başlıkta okuduğunuz gibi, dünyanın seçkin oyun monitörü ve bu alanla alakalı teknolojilerini üreterek bizlerin, oyuncuların, kullanımına sunan firmalardan birisi olan ViewSonic donanım sponsorum...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir