TEKNOFEST 2019 Heyecanı Başlıyor – Tarih Belli Oldu!

TEKNOFEST 2019 Heyecanı Başlıyor – Tarih Belli Oldu!

Ayakları yere basmayan tek festival, TEKNOFEST 2019 hakkındaki ilk bilgiler düzenlenen tanıtım toplantısında sergilendi.

Geçtiğimiz sene ilk kez düzenlenen ve dünyanın en büyük ikinci havacılık festivali olan TEKNOFEST için heyecan yeniden başlıyor. Geçtiğimiz yıl İstanbul Havalimanı’nda düzenlenen ve 600.000’e yakın ziyaretçiye ulaşan TEKNOFEST, bu sene 17-22 Eylül 2019 tarihleri arasında Atatürk Havalimanı’nda düzenlenecek.

Bu yıl yine ilklere sahne olacak TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivalinin tanıtım toplantısı 13 Şubat 2019 tarihinde, Atatürk Havalimanı Özel Hangarlar Bölgesinde gerçekleştirildi. Toplantıya Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı – Teknofest İcra Kurulu Başkanı Mehmet Fatih KACIR, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı – Teknofest Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk BAYRAKTAR ile T3 Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Haluk BAYRAKTAR, proje paydaşları ve diğer davetliler katıldı.

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir bugün yapılan yatırımların karşılığını, gelecekte alacaklarını vurguladı. “Bu ekilen tohumlar, bu faaliyetlerle  oluşturulan fidanlar yetişmeli, büyümeli. Devletin burada en önemli görevi yol  açmak… Yol açtıktan sonra enerji, istek, gayret orada… Bu gayretler ülkemizi  layık olduğu yere götürecektir.” Sanayi ve Teknolojisi Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır da “Gelişen teknolojiyle ortaya çıkan yeni ihtiyaçlara yanıt verecek insan kaynağının yetiştirilmesine, alanında lider teknoloji şirketlerinin doğmasına ve dijital dönüşüme yönelik güçlü adımlar atacağız.” diyerek TEKNOFEST’in de bu doğrultuda büyük önem taşıdığını belirtti.

Teknofest Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar yaptığı açıklamada amaçlarının, gençleri ve fikirlerini destekleyerek teknoloji üretimini gerçekleştirmek ve toplumsal bir dönüşüm sağlamak olduğunu belirtti. “Amacımız, ülkemizi yüksek teknoloji, havacılık ve uzay alanlarında zirveye taşıyacak gençlerimizin çalışmalarıyla toplumsal bir dönüşüm sağlamak. Şimdi Teknofest’te tohumlanacak fikirlerin filizlenmesiyle açığımızı kapatıp, dünyanın önüne geçmek için çalışıyoruz. Artık ikinci uçuş için hazırlanma vakti. Bu kez gözümüz daha yükseklerde.

“Milli Teknoloji Hamlesi” sloganıyla yola çıkan TEKNOFEST 2019, bu doğrultuda pek çok yarışmaya ve etkinliğe ev sahipliği yapacak. Düzenlenecek yarışmalarda roketlerden insansız hava araçlarına, model uydulardan robotik araçlara kadar pek çok tasarım yapılacak. Yarışmalara ortaokul, lise, üniversite takımları ve profesyoneller katılabilecek ve geleceğin teknoloji ürünlerini geliştirecekler. Teknoloji yarışmalarına başvurular www.teknofestistanbul.org adresi üzerinden 28 Şubat 2019 tarihine kadar devam ediyor. Yarışmacı takımlara malzeme desteği ve teknik danışmanlık da sunulacak.

TEKNOFEST ilk yılında sadece Türkiye’nin değil, dünyanın en önemli havacılık ve teknoloji etkinliklerinden biri olmayı başardı. Geçtiğimiz yıl TEKNOFEST’in yarışmacıları arasında 25 ülkeden drone yarışçıları, 24 ülkeden beyaz şapkalı hackerlar ve 83 ülkeden teknoloji girişimcileri de yer almıştı. Bu yıl da yurtdışından takımların TEKNOFEST yarışmalarına başvuruları kabul ediliyor. Bu yılki festivalde ziyaretçi sayısının 1 milyonu aşması hedefleniyor.

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
51
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 Geliyor

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 Geliyor


Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 Geliyor

Paradox’u genel olarak devasa strateji oyunlarından tanıyoruz ama bünyesinde tonlarca isim/dağıtım haklarını barındırdığı oyun da var. Bunlardan birisi de işte bu kült seri ve GDC’de duyuruldu. San Francisco’da GDC gerçekleştiriliyor, oyun geliştiricileri konferansı, önemli birçok sektörel...

Mass Effect’i Modlu Oynamanızı Tavsiye Ediyoruz

Mass Effect'i Modlu Oynamanızı Tavsiye Ediyoruz


Mass Effect'i Modlu Oynamanızı Tavsiye Ediyoruz

Bir klasik, Mass Effect, birçok kez bitirilebilir. Ancak hiçbiri bu kadar güzel gözükmez. Neyden mi bahsediyoruz? Elbette modlanabilmesinden. Eğer Mass Effect'i henüz oynamadıysanız ya da tekrar oynamak istyorsanız Ahmet'e kulak verin. Kendisinin hazırladığı mühim modlama rehberi vesilesiyle...

Google Yeni Oyun Platformunu Duyurdu!

Google Yeni Oyun Platformunu Duyurdu!


Google Yeni Oyun Platformunu Duyurdu!

Dev şirket sonunda ağzındaki baklayı çıkardı   Google uzun süredir konsol/PC oyunları piyasasına adımını atmak için adım saymaktaydı. Kapalı kapılar arkasındaki anlaşmalar, eleman alımları, Project Stream ve konsol planı dedikoduları derken sonunda Google'ın yeni projesi ortaya...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir