TEKNOFEST 2019 Heyecanı Başlıyor – Tarih Belli Oldu!

TEKNOFEST 2019 Heyecanı Başlıyor – Tarih Belli Oldu!

Ayakları yere basmayan tek festival, TEKNOFEST 2019 hakkındaki ilk bilgiler düzenlenen tanıtım toplantısında sergilendi.

Geçtiğimiz sene ilk kez düzenlenen ve dünyanın en büyük ikinci havacılık festivali olan TEKNOFEST için heyecan yeniden başlıyor. Geçtiğimiz yıl İstanbul Havalimanı’nda düzenlenen ve 600.000’e yakın ziyaretçiye ulaşan TEKNOFEST, bu sene 17-22 Eylül 2019 tarihleri arasında Atatürk Havalimanı’nda düzenlenecek.

Bu yıl yine ilklere sahne olacak TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivalinin tanıtım toplantısı 13 Şubat 2019 tarihinde, Atatürk Havalimanı Özel Hangarlar Bölgesinde gerçekleştirildi. Toplantıya Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı – Teknofest İcra Kurulu Başkanı Mehmet Fatih KACIR, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı – Teknofest Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk BAYRAKTAR ile T3 Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Haluk BAYRAKTAR, proje paydaşları ve diğer davetliler katıldı.

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir bugün yapılan yatırımların karşılığını, gelecekte alacaklarını vurguladı. “Bu ekilen tohumlar, bu faaliyetlerle  oluşturulan fidanlar yetişmeli, büyümeli. Devletin burada en önemli görevi yol  açmak… Yol açtıktan sonra enerji, istek, gayret orada… Bu gayretler ülkemizi  layık olduğu yere götürecektir.” Sanayi ve Teknolojisi Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır da “Gelişen teknolojiyle ortaya çıkan yeni ihtiyaçlara yanıt verecek insan kaynağının yetiştirilmesine, alanında lider teknoloji şirketlerinin doğmasına ve dijital dönüşüme yönelik güçlü adımlar atacağız.” diyerek TEKNOFEST’in de bu doğrultuda büyük önem taşıdığını belirtti.

Teknofest Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar yaptığı açıklamada amaçlarının, gençleri ve fikirlerini destekleyerek teknoloji üretimini gerçekleştirmek ve toplumsal bir dönüşüm sağlamak olduğunu belirtti. “Amacımız, ülkemizi yüksek teknoloji, havacılık ve uzay alanlarında zirveye taşıyacak gençlerimizin çalışmalarıyla toplumsal bir dönüşüm sağlamak. Şimdi Teknofest’te tohumlanacak fikirlerin filizlenmesiyle açığımızı kapatıp, dünyanın önüne geçmek için çalışıyoruz. Artık ikinci uçuş için hazırlanma vakti. Bu kez gözümüz daha yükseklerde.

“Milli Teknoloji Hamlesi” sloganıyla yola çıkan TEKNOFEST 2019, bu doğrultuda pek çok yarışmaya ve etkinliğe ev sahipliği yapacak. Düzenlenecek yarışmalarda roketlerden insansız hava araçlarına, model uydulardan robotik araçlara kadar pek çok tasarım yapılacak. Yarışmalara ortaokul, lise, üniversite takımları ve profesyoneller katılabilecek ve geleceğin teknoloji ürünlerini geliştirecekler. Teknoloji yarışmalarına başvurular www.teknofestistanbul.org adresi üzerinden 28 Şubat 2019 tarihine kadar devam ediyor. Yarışmacı takımlara malzeme desteği ve teknik danışmanlık da sunulacak.

TEKNOFEST ilk yılında sadece Türkiye’nin değil, dünyanın en önemli havacılık ve teknoloji etkinliklerinden biri olmayı başardı. Geçtiğimiz yıl TEKNOFEST’in yarışmacıları arasında 25 ülkeden drone yarışçıları, 24 ülkeden beyaz şapkalı hackerlar ve 83 ülkeden teknoloji girişimcileri de yer almıştı. Bu yıl da yurtdışından takımların TEKNOFEST yarışmalarına başvuruları kabul ediliyor. Bu yılki festivalde ziyaretçi sayısının 1 milyonu aşması hedefleniyor.

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
51
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

Pandemic Express Nasıl Olmuş?

Pandemic Express Nasıl Olmuş?


Pandemic Express Nasıl Olmuş?

Gelecek vaat eden bir erken erişim daha: Pandemic Express – Zombie Escape. Bir başka erken erişim oyununu gösteriyorum size. Videoları ile dikkatimi cezbeden oyunu geçen oynadım, akabinde kısa bir süre önce Twitch’te canlı yayınını yaptım. Gayet eğlenceliydi, yayın da oyun da. Video...

Total War Three Kingdoms’da Nasıl Asker Üretiliyor?

Total War Three Kingdoms'da Nasıl Asker Üretiliyor?


Total War Three Kingdoms'da Nasıl Asker Üretiliyor?

Çin'de İmparator olmak kolay değil. Çin’i yönetmek istiyorsanız, bu koca kadim coğrafyayı kontrol altında tutmak ve rakiplerden arınmak için ordularınızın korku salması lazım. Karşı unsurları bertaraf etmek için dayanıklı, her savaş türüne hazırlıklı olması lazım. Peki bunu nasıl...

Trials of Fire’a Bir Bakış Attık

Trials of Fire'a Bir Bakış Attık


Trials of Fire'a Bir Bakış Attık

Trials of Fire İlk Bakış. Erken erişimin meyvelerinde bugün... Erken erişime çıkışını gerçekleştirmiş oyunlar üzerine yazdığım her ilk bakışta değindiğim bir husus var: erken erişim her zaman kötü değildir. Erken erişim nitelikli geliştiriciler ve oyunları için , normal şartlar altında...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir