Tekken Tag Tournament 2 İnceleme

Tekken Tag Tournament 2 İnceleme

Tekken Tag Tournament 2, tüm oyuncuları cel-shade baskısından kurtarmak için arenada yerini aldı!

Tekken Tag Tournament’ta olduğu gibi Tekken Tag Tournament 2’nin de bir hikayesi yok, yaklaşık 50 Tekken karakterini bünyesinde barındırıyor ve yenilikleriyle beraber oyuncuya takım dayanışmasına ağırlık vermesini gerektiren bir içerik sunuyor.

Tekken Tag Tournament 2’nin temel amacı çevrimiçi rakiplere ve aynı ortamda arkadaşlar arası düzenlenen müsabakalar. Tag Tournamet serilerinin nasıl bir yapıya sahip olduğunu az önce yeniden hatırlattım. Özellikle hikaye akışının olmayışı birçoğunuzu amaçsızlıktan dolayı olumsuz yönde etkileyip bir anda oyundan soğutabilir. Lakin bu hata düşmeyin, zira gerek tek kişilik bölümlerde gerek çok kişilik bölümlerde seviye atlama sistemi mevcut. Bol bol başarılar (achievement) da elde ediyorsunuz. Karakterleri özelleştirebileceğiniz gerçekten zengin bir eşya çeşitliliği var. Ek olarak oldukça absürt dövüşlerin yaşandığı, az da olsa hikayeye dayalı bir ilerleyişe sahip Fight Lab bölümü de sizi oylayacak cinsten. Hatta Fight Lab’da bolca vakit geçirin, sabırlı olun derim. Çünkü bu bölümdeki dövüşler müsabakalarda başarılı olmanız için eğitim görevi görüyor. Ben erken pes ettim, belki siz bu bölümde sınırları zorlaya bilirsiniz.

Karater bolluğu had safhada…

Alex (konsollara özel), Alisa Bosconovitch, Ancient Ogre (konsol DLC’si ile…), Angel (konsol DLC’si ile…), Anna Williams, Armor King II, Asuka Kazama, Baek Doo San, Bob Richards, Bruce Irvin, Bryan Fury, Christie Monteiro, Combot (konsollara özel), Craig Marduk, Devil Jin, Dr. Boskonovitch (konsol DLC’si ile…), Eddy Gordo, Feng Wei, Forest Law (konsollara özel), Ganryu, Heihachi Mishima, Hwoarang, Jack-6, Jin Kazama, Jinpachi Mishima, Julia Chang / Jaycee, Jun Kazama, Kazuya Mishima / Devil Kazuya, King II, Kuma II, Kunimitsu (konsol DLC’si ile…), Lars Alexandersson, Lee Chaolan, Lei Wulong, Leo Kliesen, Lili de Rochefort, Ling Xiaoyu, Marshall Law, Michelle Chang (konsol DLC’si ile…C), Miguel Caballero Rojo, Miharu Hirano (konsol DLC’si ile…), Mokujin, Nina Williams, Panda, Paul Phoenix, Prototype Jack (konsollara özel), Raven, Roger Jr., Sergei Dragunov, Sebastian (konsol DLC’si ile…), Slim Bob (konsol DLC’si ile…), Steve Fox, Tiger Jackson (konsollara özel), True Ogre, Unknown (konsol DLC’si ile…), Violet (konsol DLC’si ile…), Wang Jinrei, Yoshimitsu ve Zafina oyunda yerini almış durumda.

Aslında inceleme şu listeden sonra bitti, zira bu kadar karakteri bir arada göreceğiniz bir Tekken oyununu yerin dibine soksak dahi fayda etmez. Yanlış anlaşılmasın öyle bir şey yapmıyorum, aksin övüyorum….

Özlenen tat geri geldi…

Say say bitmeyen karakter zenginliğine arenalar da eklenince dövüşlerdeki haz katlanıyor. Az ama öz etkileşime girebileceğiniz arenalar, harika atmosferiyle dövüşlerinize kucak açıyor. Sizden bağımsız hareket eden arka plan ve dövüşlerinizden etkilenen çevre Tekken Tag Tournament 2’deki mücadelelerinizde küçük duraksamalar yaşamanıza sebep olabiliyor. Çevrede olup biteni bir bakayım, bu arena hangi ülkedeymiş derken birkaç yumruk yeme olasılığı var. Gerçi sebep dedik ama sonuç olumsuz da olsa tahlil edildiğinde arenadaki anlattığım durum oyunun tadı tuzu. Atmosferin bu kadar dikkat çekici ve göze hitap etmesi grafiklerle paralel. Gerek karakter modellemeleri gere arenalar konsolun sağladı nimetlerden ciddi anlamda nasibini almış, bir Uncharted 2/3  değil ama Tekken oyunlarındaki en güzel dinamiklerin ve görselin TTT 2’de olduğunu söyleyebilirim.
Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
Bu yazıyı paylaş :

ARTILARI

EKSİLERİ

Benzer Yazılar

Trials Rising İncelemesi

Trials Rising İncelemesi


OFD: 80.0%

Trials Rising İncelemesi

OFD: 80.0%

Saf eğlence ve hırs içeren Trials Rising, çıkışını gerçekleştirdi. Peki oyun nasıl olmuş? Trials ailesinin oyunları, zamanında NES'de, internetten flash tabanlı oyun sitelerinde, şimdi ise mobil platformlarda boy gösteren platform bazlı yarış oyunlarının zihinlerde adıyla yer tutmuş...

Trüberbrook İncelemesi

Trüberbrook İncelemesi


OFD: 82.0%

Trüberbrook İncelemesi

OFD: 82.0%

Macera oyunlarının altın çağına saygı duruşu Trüberbrook… Oldukça enteresan bir isim seçimi değil mi? Bana kalırsa öyle. Hatta belki de oyunu geliştiren Alman “btf” şirketinin çalışanlarına da enterasan geliyordur, kim bilebilir? Ama bildiğim bir şey var, o da Trüberbrook’un son dönemde...

Far Cry New Dawn İncelemesi

Far Cry New Dawn İncelemesi


OFD: 60.0%

Far Cry New Dawn İncelemesi

OFD: 60.0%

Aceleye gelen ve yanlış stratejinin kurbanı olanlar listesine yeni bir ismi daha yazıyoruz, Far Cry New Dawn! Şu haberimizi lütfen yeni sekmede açın, öyle devam edin. Bazen sadece oynar ve geçersiniz. Şuursuzca oynarsınız, zamanı öldürmek istersiniz sadece, bir boşluk vardır ve geçmesi...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir