Team Fortress 2: Love and War Güncellemesi Gün 2

Team Fortress 2’nin yeni güncellemesi artık oynanabilir durumda. Güncellemenin ikinci gününün notları ise haberimizde!

Uzun bir aradan sonra gelen büyük güncelleme olan Love and War güncellemesinde ikinci gün ilk günün aksine film odaklı değil, daha çok yeni silahlar ile ilgiliydi. “Savaş her şeye iyi gelir.” sloganıyla yola çıkan Team Fortress ekibi anlaşılan o ki, Dünya gülüşmeler ve el sıkışmalarıyla dolu bir ütopya haline gelse bile bu huyundan vazgeçmeyecek. Ne kadar çok şapka ve silah, o kadar çok eğlence!

Güncellemede 5 adet yeni silah olmasına rağmen 4 adette “ekmekleştirilmiş” eski silahlardan mevcut. Son Kullanma Tarihi filmini izlediyseniz ekmekleştirmenin hikayesini anlayacaksınız. Bu ekmekleşen silahla belli bir süre için oyunda bulunuyor. Yani bu özel silahları istiyorsanız elinizi çabuk tutun zira 9 Temmuz son gün! Gelelim tamamen yeni silahlara. Bu silahlar uzun bir süredir Team Fortress ekibi tarafından beta’ya aktırlmadan denenmekteydi. Zira TF2 ekibinin betayı güncellemeyi bırakalı çok oluyor. Güncellemenin boyutunun 750 MB civarlarında olacağını da hatırlatalım.

Scout’a gelen The Back Scatter, yakın menzilli ve düşmana arkasından vurarak mini-crit alabileceğiniz bir silah. Tıpkı Pyro’nun Back Burner silahı gibi. Tabii ki bu mini-crit kesinliği yüzünden her hangi bir random crit alamayan The Back Scatter, daha az mermiye sahip ve nişan alması daha zor. İkinci yeni silahımız tam Dota 2’den Kunkka’ya göre olsa bile, Demoman’a. The Tide Turner adındaki bir gemi dümeni. Kalkan olarak kullanılan The Tide Turner’da oyuncu hücum ederken diğer kalkanların aksine sağa ve sola dönüş yapabiliyor. Ve hücum ederken öldürülen her düşman için hücum süresi daha da artmakta. Oyuna Workshop’tan gelen yeni silah/alet ise The B.A.S.E Jumper. Demoman ve Soldier için erişilebilir olacak olan alet aslında bir paraşüt. Havadayken açabileceğiniz paraşüt ile her ne kadar kendinizi çok belli etseniz de stratejik olarak çok önemli bir avantajı da elinize geçirmiş olacaksınız. The Classic adındaki tüfek ise Sniper’a geliyor. Team Fortress Classic’den günümüze gelen tüfeklerden farklı olarak bu silah zoom yapmadan şarj olabiliyor. Tabii ki tamamen şarj olmadan headshot atılamaması ve %10 daha az hasar vermesi de bunun bir götürüsü. Oyuna yeni eklenen son silah ise Soldier’a gelen The Air Strike. Bu yeni roketatarın özelliği rocketjump yaparken daha hızlı saldırı hızı sağlaması ve havada öldürdüğünüz her düşman için şarjör kapasitesinin artması. -%25 daha az hasar vermesinin yanı sıra -%25 daha az rokete sahip ve -%15 daha küçük bir alanda patlıyor.

Bunun dışında yeni silahlarla eklenen toplan 22 yeni başarım oyunda. Valve, güncelleme ile birlikte oyuna eklenecek yeni tauntlar, silahlar ve potansiyel kozmetik eşyalar için birde kısa bir film yayınladı.

Güncellemenin bir üçüncü günü olup olmayacağı henüz netlik kazanmazken biz ne olur ne olmaz diye bekleyeceğiz. Güncelleme hakkında daha fazla bilgi almak için sitesini ziyaret edebilir, Son Kullanma Tarihi adlı 15 dakikalık TF2 filmini izlemek ve güncellemenin ilk günü hakkında bilgi almak için de haberimize göz atabilirsiniz.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Mehmet Arda Gündüz

Okan Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık öğrencisi, TaleWorlds destekçisi, Valve çevirmeni ve çeviri tutkunu.

2
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Mehmet Arda GündüzTercümanımben Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Tercümanımben
Ziyaretçi
Tercümanımben

Mütercim tercümanlık öğrencisinin şarja ŞARZ demesi. Oh yeah baby.