Team Fortress 2: Love and War Güncellemesi Gün 1

Team Fortress 2 için Aşk ve Savaş temalı yeni ve büyük bir güncelleme geldi! Şimdiye kadar yapılmış en uzun Valve yapımı SFM Filmi de çabası!

Uzun bir süredir oyunculara ne olduğu bilinmeyen ARG çalışmalarıyla reklamı yapılan ve çıkışına kadar adı ve ne olduğu dahi bilinmeyen yeni bir Team Fortress 2 güncellemesi yayınlandı! En son geçtiğimiz sene Kasım ayında Mann vs Machiene üzerine yoğunlaşan Two Cities güncellemes idışında büyük bir güncelleme görmeyen TF2 sonnuda güncelleme orucundan çıkmış benziyor. Bir gün süren bir geri sayımın ardından görücüye çıkan güncellemenin ismi Love and War! En an 2 gün sürmesi beklenen Love and War güncellemesiyle, çıkışından bu kadar yıl geçmesine rağmen hâlâ oyuncu kitlesini koruyan ve hatta genişleten bir oyun olduğunu anladığımız Team Fortress 2 anlaşılan o ki oynanmaya devam edildikçe büyümeye devam edecek!

Güncellemenin yanı sıra Valve, 2012 yılında hayranlarına verdiği sözü tuttu ve 15 dakikalık bir Team Fortress 2 macerası hazırladı. “Son Kullanma Tarihi” adıyla bizlere sunulan kısa filmde, paralı askerlerimizin yaşamak için son üç günü kalıyor. Ve bakın son günlerini nasıl geçiriyorlar?

Açıkçası, şimdiye kadar gördüğüm en kaliteli ve en uzun SFM filmlerinden bir tanesi. Film Valve’in elinden çıktığı için, senaryo, müzik, seslendirme, lip sync ve görsel bütün unsurlar kusursuz olmuş durumda. Daha iyisi istenemezdi her halde? Bu film ile birlikte Team Fortress 2’de son zamanlarda konu olan ne olduğu da bilinmeyen ekmeklerin sırrını anlamış olduk!

Peki güncellemenin ilk günü bizlere bu filmden başka ne getiriyor? Aslında film tek başına bile yeterince doyurucu fakat filmin yanında kalan kısımlar biraz kuru duruyor. 7 adet yeni başarım ve oyun içinde karşı takım oyuncuları ile birlikte yapabileceğiniz beş adet dans hareketi. Bunların içinde latin Conga dansından kafa tokuşturmaya, havada takla attırmaktan taş,kağıt, makas oynamaya kadar uzayabilen garip ve gülünç dans hareketleri mevcut.

Eğer bundan seneler önceki Team Fortress 2’ye gelen büyük güncellemeleri hatırlayan okuyucularımız varsa onlar iyi bilirler, “Day 1” ibaresinin gözüktüğü bütün güncellemelerde her şey olabilir. Beklemeye devam! Güncellemenin ikinci gününde görüşünceye kadar 15 dakikalık kısa filmi izlemeye devam edin!

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Mehmet Arda Gündüz

Okan Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık öğrencisi, TaleWorlds destekçisi, Valve çevirmeni ve çeviri tutkunu.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir