Take-Two Interactive’e Göre Rockstar Heyecan Verici Projeler Peşinde

Take-Two Interactive finansal durumunu açıklarken bünyesindeki firmalar hakkında bilgiler vermekten de geri kalmadı.

Take-Two Interactive geçtiğimiz günlerde 2017 ve 2018 yılları için mali beklentilerini konu alan bir finansal rapor oluşturdu. 1 Nisan 2017 itibariyle başlayan raporda 2017 yılının oldukça zorlu geçeceği belirtilirken bu zorlu yılın ardından 2018’de ise geliştirme planları sayesinde şirketin mali açıdan daha mutlu bir dönemi geride bırakacağı öngörülüyor.

Şirkete göre bünyelerinde barındırdıkları Rockstar Games geleceğe yönelik projeler için büyük bir uğraş verse de şimdilik birkaç yıl boyunca büyük çaplı bir projeye girişmeyebilir. Ancak GTA Online satışlarının her çeyrekte arttığı göz önüne alındığında 2017’ye kadar bu satışların mali duruma büyük katkı sağlaması bekleniyor. GTA 5’in yılın üçüncü çeyreğinde 5 milyon daha satarak toplamda 65 milyon sattığı da finans notları arasında. Son olarak da GTA serisi için Remastered kararı alınması durumunda Take-Two Interactive bu karara destek verecek.

Take-Two bünyesinde barındırdığı bir diğer şirket 2K Games’in de son projeleri hakkında açıklamalar yaptı. 2K Games’in yayıncılığını üstlendiği Battleborn’un satış rakamlarının şimdilik güzel devam ettiği söylenirken geleceğe yönelik bir beklenti içerisinde olmak için henüz çok erken olduğu belirtildi. Ayrıca NBA 2K16 ve WWE 2K16’nın da serileri içerisindeki önceki oyunlara göre daha yüksek satış rakamlarına ulaşmalarından dolayı mutlu olduklarını açıkladılar.

Şirketin CEO’su Strauss Zelnick “GTA V’in inanılması güç satış performansı, NBA 2K ve WWE 2K serilerinin yükselen satışları ile XCOM 2’nin başarılı geçen ilk dönemi mali durumumuzu sırtlayan başlıca etmenler oldular.” diyerek maddi açıdan güzel bir dönemi geride bıraktıklarını açıkladı. Ayrıca Playstation 4.5 veya Xbox 2 gibi yeni konsolların gelmesi durumunda şirketin ne yapacağı sorulduğunda “Yeni bir konsol bizlere yepyeni oyunlar yapmamız için güzel bir fırsat sağlar.” diyerek sözlerini noktaladı.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Gökhan Uçar

Yazılım Mühendisliği öğrencisi, kendi çapında okur, video oyun ve havacılık sevdalısı bir özgür insan.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir