Take-Two Interactive Patronundan Önemli Açıklamalar

Take-Two Interactive Patronundan Önemli Açıklamalar

Take-Two Interactive CEO’su Strauss Zelnick, şirketinin konferansında Red Dead Redemption 2’nin PC’ye çıkma ihtimalinden PlayStation 5’e kadar pek çok önemli açıklamada bulundu.

Take-Two Interactive geçtiğimiz gün bir mali konferans düzenledi ve şirketin son mali yılda elde ettiği başarılar tartışıldı. Konferansta söz alan Strauss Zelnick mali konulara ilave olarak Red Dead Redemption 2’den 2020’de çıkacağı dedikodusu yayılan PlayStation 5’e ve Fortnite’ın başarısına kadar pek çok konuya değindi.

Şimdilik PlayStation 4 ve Xbox One’a çıkarılacağı duyurulan Red Dead Redemption 2’nin PC’ye çıkıp çıkmayacağı büyük bir soru işareti. Bu konuya üstü kapalı bir şekilde değinen Zelnick, PC’nin kendileri için çok önemli olduğunu belirtti. Dijital dağıtım sektörüne artık PC’nin hakim olduğunu belirten Zelnick bu durumun şirketleri açısından dikkate alınması gerektiğini vurguladı. Ayrıca ilerleyen yıllarda video oyun sanayisinde platformların önemini kaybettiği bir noktaya gelinebileceğini söyledi. “Bu piyasanın çizgisel bir hal alacağı, her şeyin açık hale geleceği ve marka isimlerine önem vermeyeceğimiz anlamına mı geliyor? Hiç de bile! Yeni nesil platformların gün yüzüne çıkabilecek olmalarını göz ardı etmek istemem. Yine de gelecekte endüstri olarak “platform bilinemez” bir noktaya yaklaşabiliriz. Henüz o noktada değiliz, ancak zamanı gelecek.

2020 yılında Sony’nin PlayStation 5’i piyasaya sürmeyi planladığına dair bazı iddialar mevcut. Strauss Zelnick’e bu iddia hakkında ne düşündüğü sorulduğunda kendinden emin bir şekilde şirketlerinin geçmişte iki nesil arasındaki dönüşümü gayet güzel idare ettiğini belirtti. Şirketin bunu GTA V’in PlayStation 3’ten PlayStation 4’e geçişinde gayet güzel kanıtladığını vurgulayan Zelnick “bu tarz dönüşüm aşamalarında bile yüksek kalitede oyunlar geliştirmeye” devam edeceklerini vurguladı. Ancak Sony’nin yeni nesil hamlesi hakkında yorum yapmanın başka bir şirketin işine burnunu sokmak olacağını da belirtti.

Take-Two’nun Battle Royale için güzel potansiyele sahip yapımları mevcut – -GTA serisi gibi- Ancak Strauss Zelnick 2K Games ve Rockstar stüdyolarından Battle Royale için pek bir hamle beklemediğini açıkladı. Zaten geçmişte yaptığı bir açıklamada da “Sizden önceki ekiplerin yaptıklarını tekrar ederek bu endüstride lider bir figür olamazsınız.” sözlerini söylemişti. Konferansta ise bu sözlerini biraz daha açan Zelnick, “Başkalarının büyük vurgun yaptığı şeyleri takip etmek için kendi işinizi ve planlarınızı değiştirirseniz kendinizi ‘yakalamaca’ oynuyor gibi hissedersiniz… Bizim işimiz yenilik meydana getirmek. Elde ettiğimiz başarının en büyük sebeplerinden birisi de bu.

Strauss Zelnick’in konferansta değindiği bir diğer şey de GTA V’in satış rakamları oldu. Çıkışından şimdiye dek oyunun 95 milyon sattığı belirtilirken GTA Online için pek çok yeni içeriğin de planlandığı, bu sayede satış rakamlarının daha da artacağı belirtildi. Ayrıca Take-Two Interactive E3 2018’e katılacak olmasına rağmen herhangi bir yeni ürün duyurusunda bulunmayacak. Konferanstaki öncelikli amaçlarının ticari buluşmalar gerçekleştirmek olduğu vurgulanıyor.

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

Hitman 2’deki İlk Zorlu Hedefimiz Ünlü Aktör Sean Bean Olacak!

Hitman 2'deki İlk Zorlu Hedefimiz Ünlü Aktör Sean Bean Olacak!


Hitman 2'deki İlk Zorlu Hedefimiz Ünlü Aktör Sean Bean Olacak!

Ölmelerden kurtulamayan ünlü aktör Sean Bean bu sefer de Hitman 2'deki zorlu hedeflerimizden biri olacak. 2016'nın başlarında ilk kez çıkış yapan ve sene içerisinde altı bölüm olarak sunulan Hitman, ünlü seriye yeni bir soluk getirmiş ve beğenileri kazanmıştı. Bunun ardından yapımcı IO...

Call of Duty: Black Ops 4’ün Türkiye Lansmanı Yapıldı

Call of Duty: Black Ops 4'ün Türkiye Lansmanı Yapıldı


Call of Duty: Black Ops 4'ün Türkiye Lansmanı Yapıldı

Call of Duty: Black Ops 4'ün Aralgame tarafından gerçekleştirilen Türkiye lansmanına sizler için katıldık. Büyük bir merakla beklediğimiz ve daha önce de iki beta aşamasının ön incelemesini yaptığımız Call of Duty: Black Ops 4 bugün resmen çıkışını gerçekleştirdi. Tüm dünyada olduğu gibi...

EA Games Command & Conquer Serisini Geri Getirmek İstiyor

EA Games Command & Conquer Serisini Geri Getirmek İstiyor


EA Games Command & Conquer Serisini Geri Getirmek İstiyor

Gerçek zamanlı strateji türünün en büyük efsanelerinden biri olan Command & Conquer serisini yakın zamanda yeniden görebiliriz. Gerçek zamanlı strateji denince akla ilk gelenlerden, bir zamanların en popüler serilerinden olan Command & Conquer, bundan tam 23 yıl önce oyun piyasasına...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir