Take-Two Interactive Patronundan Önemli Açıklamalar

Take-Two Interactive Patronundan Önemli Açıklamalar

Take-Two Interactive CEO’su Strauss Zelnick, şirketinin konferansında Red Dead Redemption 2’nin PC’ye çıkma ihtimalinden PlayStation 5’e kadar pek çok önemli açıklamada bulundu.

Take-Two Interactive geçtiğimiz gün bir mali konferans düzenledi ve şirketin son mali yılda elde ettiği başarılar tartışıldı. Konferansta söz alan Strauss Zelnick mali konulara ilave olarak Red Dead Redemption 2’den 2020’de çıkacağı dedikodusu yayılan PlayStation 5’e ve Fortnite’ın başarısına kadar pek çok konuya değindi.

Şimdilik PlayStation 4 ve Xbox One’a çıkarılacağı duyurulan Red Dead Redemption 2’nin PC’ye çıkıp çıkmayacağı büyük bir soru işareti. Bu konuya üstü kapalı bir şekilde değinen Zelnick, PC’nin kendileri için çok önemli olduğunu belirtti. Dijital dağıtım sektörüne artık PC’nin hakim olduğunu belirten Zelnick bu durumun şirketleri açısından dikkate alınması gerektiğini vurguladı. Ayrıca ilerleyen yıllarda video oyun sanayisinde platformların önemini kaybettiği bir noktaya gelinebileceğini söyledi. “Bu piyasanın çizgisel bir hal alacağı, her şeyin açık hale geleceği ve marka isimlerine önem vermeyeceğimiz anlamına mı geliyor? Hiç de bile! Yeni nesil platformların gün yüzüne çıkabilecek olmalarını göz ardı etmek istemem. Yine de gelecekte endüstri olarak “platform bilinemez” bir noktaya yaklaşabiliriz. Henüz o noktada değiliz, ancak zamanı gelecek.

2020 yılında Sony’nin PlayStation 5’i piyasaya sürmeyi planladığına dair bazı iddialar mevcut. Strauss Zelnick’e bu iddia hakkında ne düşündüğü sorulduğunda kendinden emin bir şekilde şirketlerinin geçmişte iki nesil arasındaki dönüşümü gayet güzel idare ettiğini belirtti. Şirketin bunu GTA V’in PlayStation 3’ten PlayStation 4’e geçişinde gayet güzel kanıtladığını vurgulayan Zelnick “bu tarz dönüşüm aşamalarında bile yüksek kalitede oyunlar geliştirmeye” devam edeceklerini vurguladı. Ancak Sony’nin yeni nesil hamlesi hakkında yorum yapmanın başka bir şirketin işine burnunu sokmak olacağını da belirtti.

Take-Two’nun Battle Royale için güzel potansiyele sahip yapımları mevcut – -GTA serisi gibi- Ancak Strauss Zelnick 2K Games ve Rockstar stüdyolarından Battle Royale için pek bir hamle beklemediğini açıkladı. Zaten geçmişte yaptığı bir açıklamada da “Sizden önceki ekiplerin yaptıklarını tekrar ederek bu endüstride lider bir figür olamazsınız.” sözlerini söylemişti. Konferansta ise bu sözlerini biraz daha açan Zelnick, “Başkalarının büyük vurgun yaptığı şeyleri takip etmek için kendi işinizi ve planlarınızı değiştirirseniz kendinizi ‘yakalamaca’ oynuyor gibi hissedersiniz… Bizim işimiz yenilik meydana getirmek. Elde ettiğimiz başarının en büyük sebeplerinden birisi de bu.

Strauss Zelnick’in konferansta değindiği bir diğer şey de GTA V’in satış rakamları oldu. Çıkışından şimdiye dek oyunun 95 milyon sattığı belirtilirken GTA Online için pek çok yeni içeriğin de planlandığı, bu sayede satış rakamlarının daha da artacağı belirtildi. Ayrıca Take-Two Interactive E3 2018’e katılacak olmasına rağmen herhangi bir yeni ürün duyurusunda bulunmayacak. Konferanstaki öncelikli amaçlarının ticari buluşmalar gerçekleştirmek olduğu vurgulanıyor.

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

Battle Royale Türünü Orta Çağ Savaşlarıyla Birleştiren Oyun: Valhall

Battle Royale Türünü Orta Çağ Savaşlarıyla Birleştiren Oyun: Valhall


Battle Royale Türünü Orta Çağ Savaşlarıyla Birleştiren Oyun: Valhall

Battle Royale türünü biraz da baltalar ve kılıçlar eşliğinde denemek istiyorsanız Valhall aradığınız oyun olabilir. Battle Royale'in gittikçe popülerleşmesi ile daha da çok yapımcı bu türe yönelip yeni oyunlar ortaya koymayı sürdürüyor. Birkaç ay önce duyurulan Valhall ise diğer Battle Royale...

Battlefield V Resmen Tanıtıldı – İlk Bilgiler Elimize Geçti

Battlefield V Resmen Tanıtıldı - İlk Bilgiler Elimize Geçti


Battlefield V Resmen Tanıtıldı - İlk Bilgiler Elimize Geçti

Battlefield V bugün gerçekleştirilen bir yayınla resmi olarak tanıtıldı. İkinci Dünya Savaşı'nı işleyecek oyun için çıkış tarihi de verildi. Bir süredir yeni Battlefield oyunun ne olacağı, neyi konu alacağı gibi sorular etrafta dolanıyor, çeşitli iddialar ortaya atılıyordu. Geliştirici firma...

Sony’ye Göre PlayStation 4 Ömrünü Tamamlamaya Çok Yakın

Sony'ye Göre PlayStation 4 Ömrünü Tamamlamaya Çok Yakın


Sony'ye Göre PlayStation 4 Ömrünü Tamamlamaya Çok Yakın

Sony Yatırımcılar Toplantısı'nda söz alan Sony CEO'su John Kodera, PlayStation 4'ün yaşam döngüsünün son aşamasında olduğunu söyledi. Son birkaç aydır olası bir PlayStation 5 çıkışına dair pek çok haber ve iddia ortalıkta dönüyor. Kimi kesimler bunun için daha çok erken olduğunu belirtirken...

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
  Subscribe  
Bildir