SteamOS Kurmadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

SteamOS Kurmadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

SteamOS’un yayınlanmasıyla ilgili haberi zaten yapmıştık. Peki SteamOS’u denemek için yapmamız gereken neler gelin bunlara da bir göz atalım:

Öncelikle SteamOS şu an beta aşamasında olduğundan kesinlikle ama kesinlikle daha önce Windows bilgisayarına ikinci bir linux işletim sistemi kurmamış olanların, emin olmadan SteamOS Beta kurulumuna kalkışmalarının sorunlar yaratabileceği uyarısında bulunmamız gerekiyor. Uyarıyı aradan çıkarttığımıza göre devam edebiliriz.

SteamOS’u kurmadan önce sistem gereksinimleri olan Intel veya AMD 64-bit işlemciye, 4GB veya daha fazla RAM’e, 500GB veya daha büyük bir harddiske ve NVIDIA ekran kartına (evet beta aşamasında yalnızca NVIDIA ekran kartı destekleniyor) sahip olduğumuzdan emin oluyoruz.

Ayrıca BIOS’umuzun UEFI boot yapabildiğinden emin olmamız gerekiyor zira SteamOS kurulumu için http://store.steampowered.com/steamos/download adresinden indirebileceğimiz dosyayı koyacağımız USB’den boot yapabilmemiz için gerekli.

Dikkat edilmesi gereken diğer bir husus ise SteamOS kuracağınız harddiskin tamamen yeniden partition edileceği ki bu da bilgisayarınızdaki verileri kaybedeceğiniz anlamına geliyor. Bu sebeple kullanmadığınız bir harddiske (yalnızca partition değil, komple harddisk) kurulum yapmanızı öneririz. Son olarak SteamOS kuracakların kesinlikle http://steamcommunity.com/groups/steamuniverse/discussions/1/648814395741989999/ adresine giderek kurulum aşamalarını tek tek incelemeleri mantıklı olacaktır.

Debian üzerine kurulmuş olan SteamOS, Debian’ın kendi paket yönetim sistemi sayesinde de kendini devamlı güncelleyecek ve önümüzdeki günler bizlere SteamOS hakkında ne gibi yenilikler getirecek göreceğiz.

ARTILARI

EKSİLERİ

İlgili Yazılar

Europa Universalis IV: Art of War İnceleme

Europa Universalis IV: Art of War İnceleme


Europa Universalis IV: Art of War İnceleme

Europa Universalis IV, daha önce hiç olmadığı kadar büyük bir genişleme yaşıyor. Bu genişlemenin adı Art of War! Art of War, Europa Universalis IV için dördüncü ve Paradox Interactive’in tarihinde şimdiye dek yapılmış en büyük genişleme paketi, İngilizce tabirle...

Sid Meier’s Civilization: Beyond Earth İnceleme

Sid Meier's Civilization: Beyond Earth İnceleme


Sid Meier's Civilization: Beyond Earth İnceleme

Üstadın yeni oyunu Beyond Earth çıkışını yaptı, Civilization V'ten sonra neler olduğunu öğrenmek ister misiniz? Sid Meier’s Civilization serisi her zaman insanlığın bir medeniyet olarak hikayesini anlatmaya çalışan bir oyun olmuştur. Civilization II’yi oynadığımda bu...

2014’ün En Çok Kazanç Sağlayan Ücretsiz(F2P) Oyunları!

2014'ün En Çok Kazanç Sağlayan Ücretsiz(F2P) Oyunları!


2014'ün En Çok Kazanç Sağlayan Ücretsiz(F2P) Oyunları!

SuperData'nın yaptığı araştırmalar sonucunda Ocak ayından Eylül ayına kadar en fazla kazanç sağlayan 10 ücretsiz MMO bilgisayar oyunu. 10) Hearthstone: Heroes of Warcraft - 114 M$ Blizzard'ın son zamanlardaki en büyük başarılarından biri olan Hearthstone: Heroes of...

Yorum Yap