SteamOS Kurmadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

SteamOS Kurmadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

SteamOS’un yayınlanmasıyla ilgili haberi zaten yapmıştık. Peki SteamOS’u denemek için yapmamız gereken neler gelin bunlara da bir göz atalım:

Öncelikle SteamOS şu an beta aşamasında olduğundan kesinlikle ama kesinlikle daha önce Windows bilgisayarına ikinci bir linux işletim sistemi kurmamış olanların, emin olmadan SteamOS Beta kurulumuna kalkışmalarının sorunlar yaratabileceği uyarısında bulunmamız gerekiyor. Uyarıyı aradan çıkarttığımıza göre devam edebiliriz.

SteamOS’u kurmadan önce sistem gereksinimleri olan Intel veya AMD 64-bit işlemciye, 4GB veya daha fazla RAM’e, 500GB veya daha büyük bir harddiske ve NVIDIA ekran kartına (evet beta aşamasında yalnızca NVIDIA ekran kartı destekleniyor) sahip olduğumuzdan emin oluyoruz.

Ayrıca BIOS’umuzun UEFI boot yapabildiğinden emin olmamız gerekiyor zira SteamOS kurulumu için http://store.steampowered.com/steamos/download adresinden indirebileceğimiz dosyayı koyacağımız USB’den boot yapabilmemiz için gerekli.

Dikkat edilmesi gereken diğer bir husus ise SteamOS kuracağınız harddiskin tamamen yeniden partition edileceği ki bu da bilgisayarınızdaki verileri kaybedeceğiniz anlamına geliyor. Bu sebeple kullanmadığınız bir harddiske (yalnızca partition değil, komple harddisk) kurulum yapmanızı öneririz. Son olarak SteamOS kuracakların kesinlikle http://steamcommunity.com/groups/steamuniverse/discussions/1/648814395741989999/ adresine giderek kurulum aşamalarını tek tek incelemeleri mantıklı olacaktır.

Debian üzerine kurulmuş olan SteamOS, Debian’ın kendi paket yönetim sistemi sayesinde de kendini devamlı güncelleyecek ve önümüzdeki günler bizlere SteamOS hakkında ne gibi yenilikler getirecek göreceğiz.

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

Red Dead Redemption 2 İşte Böyle Bir Oyun!

Red Dead Redemption 2 İşte Böyle Bir Oyun!


Red Dead Redemption 2 İşte Böyle Bir Oyun!

Red Dead Redemption 2'nin beklenen videosu yayınlandı. Rockstar sözünde durarak yeni oyununun ilk tanıtım videosunu yayınlandı. 2010 yılında çıkan ilk oyunun devamı niteliğindeki Red Dead Redemption 2, birkaç gün önce duyurulmuştu. Yine harika atmosferi, uçsuz bucaksız düzlükleri ile Vahşi Batı...

Nintendo Switch’e Merhaba Deyin

Nintendo Switch'e Merhaba Deyin


Nintendo Switch'e Merhaba Deyin

Nintendo NX oldu mu size Nintendo Switch ! Ama ne tantana yaptık Nintendo NX için aylardır, bugün itibariyle ortaya çıkan gerçek ismi ise Nintendo Switch. Dedikodular, dalga geçmeler, ipuçları, büyük bir "hype" kısacası. Bugün gösterilen videoya göre de tüm bu heyecanın hakkını vermek...

Battlefield 1 İnceleme – Bölüm 1: Senaryo

Battlefield 1 İnceleme - Bölüm 1: Senaryo


OFD: 95.0%

Battlefield 1 İnceleme - Bölüm 1: Senaryo

OFD: 95.0%

Birinci Dünya Savaşı'nı tema seçmesiyle birlikte dikkatleri üzerine çeken, merakla beklenen Battlefield 1 nihayet çıkışını gerçekleştirdi. Bu zamana kadar devasa savaş alanlarında, birçok oyuncuya aynı anda mücadele etme şansı tanıyan Battlefield serileri genişlemeye devam ediyor. Sevilen...

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar

wpDiscuz