SteamOS Kurmadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

SteamOS Kurmadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

SteamOS’un yayınlanmasıyla ilgili haberi zaten yapmıştık. Peki SteamOS’u denemek için yapmamız gereken neler gelin bunlara da bir göz atalım:

Öncelikle SteamOS şu an beta aşamasında olduğundan kesinlikle ama kesinlikle daha önce Windows bilgisayarına ikinci bir linux işletim sistemi kurmamış olanların, emin olmadan SteamOS Beta kurulumuna kalkışmalarının sorunlar yaratabileceği uyarısında bulunmamız gerekiyor. Uyarıyı aradan çıkarttığımıza göre devam edebiliriz.

SteamOS’u kurmadan önce sistem gereksinimleri olan Intel veya AMD 64-bit işlemciye, 4GB veya daha fazla RAM’e, 500GB veya daha büyük bir harddiske ve NVIDIA ekran kartına (evet beta aşamasında yalnızca NVIDIA ekran kartı destekleniyor) sahip olduğumuzdan emin oluyoruz.

Ayrıca BIOS’umuzun UEFI boot yapabildiğinden emin olmamız gerekiyor zira SteamOS kurulumu için http://store.steampowered.com/steamos/download adresinden indirebileceğimiz dosyayı koyacağımız USB’den boot yapabilmemiz için gerekli.

Dikkat edilmesi gereken diğer bir husus ise SteamOS kuracağınız harddiskin tamamen yeniden partition edileceği ki bu da bilgisayarınızdaki verileri kaybedeceğiniz anlamına geliyor. Bu sebeple kullanmadığınız bir harddiske (yalnızca partition değil, komple harddisk) kurulum yapmanızı öneririz. Son olarak SteamOS kuracakların kesinlikle http://steamcommunity.com/groups/steamuniverse/discussions/1/648814395741989999/ adresine giderek kurulum aşamalarını tek tek incelemeleri mantıklı olacaktır.

Debian üzerine kurulmuş olan SteamOS, Debian’ın kendi paket yönetim sistemi sayesinde de kendini devamlı güncelleyecek ve önümüzdeki günler bizlere SteamOS hakkında ne gibi yenilikler getirecek göreceğiz.

ARTILARI

EKSİLERİ

İlgili Yazılar

Assassin’s Creed: Unity’den yeni bir kadın karakter!

Assassin's Creed: Unity'den yeni bir kadın karakter!


Assassin's Creed: Unity'den yeni bir kadın karakter!

Ubisoft yayımladığı son videoda yeni bir kadın karakteri ortaya çıkardı. Elise The Fiery Templar! http://www.youtube.com/watch?v=DU8QOBlNZGs AC Unity'nin ana karakteri Arno Dorian, Paris şehrinin sokaklarında zamana karşı üstlendiği bu mücadeleyi kimin için verdiğini ortaya çıkarıyor...

The Walking Dead’e Tam Gaz Devam

The Walking Dead'e Tam Gaz Devam


The Walking Dead'e Tam Gaz Devam

Comiz Con'da açıklama yapan Telltale Games serinin hayranlarına müjdeli haberi verdi. Telltale Games Başkanı Kevin Bruner ve The Walking Dead çizgi romanlarının yapımcısı Robert Kirkman beraber verdikleri demeçte serinin 3. Sezonunu çıkaracaklarını duyurdu. Şuan hakkında pek bilgi...

Sims 4′ün Minumum Sistem Gereksinimleri Açıklandı

Sims 4'ün Minumum Sistem Gereksinimleri Açıklandı


Sims 4'ün Minumum Sistem Gereksinimleri Açıklandı

Yayınlanan sistem gereksinimleri şaşırtıcı bir şekilde çok düşük. Yayınlanan sistem gereksinimleri şöyle: İşletim Sistemi: Windows XP (SP3), Windows Vista (SP2), Windows 7 (SP1), Windows 8 veya Windows 8.1 İşlemci: 1.8 GHz Intel Core 2 Duo, AMD Athlon 64 Dual-Core 4000+ yada...

Yorum Yap