SteamOS Kurmadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

SteamOS Kurmadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

SteamOS’un yayınlanmasıyla ilgili haberi zaten yapmıştık. Peki SteamOS’u denemek için yapmamız gereken neler gelin bunlara da bir göz atalım:

Öncelikle SteamOS şu an beta aşamasında olduğundan kesinlikle ama kesinlikle daha önce Windows bilgisayarına ikinci bir linux işletim sistemi kurmamış olanların, emin olmadan SteamOS Beta kurulumuna kalkışmalarının sorunlar yaratabileceği uyarısında bulunmamız gerekiyor. Uyarıyı aradan çıkarttığımıza göre devam edebiliriz.

SteamOS’u kurmadan önce sistem gereksinimleri olan Intel veya AMD 64-bit işlemciye, 4GB veya daha fazla RAM’e, 500GB veya daha büyük bir harddiske ve NVIDIA ekran kartına (evet beta aşamasında yalnızca NVIDIA ekran kartı destekleniyor) sahip olduğumuzdan emin oluyoruz.

Ayrıca BIOS’umuzun UEFI boot yapabildiğinden emin olmamız gerekiyor zira SteamOS kurulumu için http://store.steampowered.com/steamos/download adresinden indirebileceğimiz dosyayı koyacağımız USB’den boot yapabilmemiz için gerekli.

Dikkat edilmesi gereken diğer bir husus ise SteamOS kuracağınız harddiskin tamamen yeniden partition edileceği ki bu da bilgisayarınızdaki verileri kaybedeceğiniz anlamına geliyor. Bu sebeple kullanmadığınız bir harddiske (yalnızca partition değil, komple harddisk) kurulum yapmanızı öneririz. Son olarak SteamOS kuracakların kesinlikle http://steamcommunity.com/groups/steamuniverse/discussions/1/648814395741989999/ adresine giderek kurulum aşamalarını tek tek incelemeleri mantıklı olacaktır.

Debian üzerine kurulmuş olan SteamOS, Debian’ın kendi paket yönetim sistemi sayesinde de kendini devamlı güncelleyecek ve önümüzdeki günler bizlere SteamOS hakkında ne gibi yenilikler getirecek göreceğiz.

ARTILARI

EKSİLERİ

İlgili Yazılar

EA’in Star Wars Oyunu Emin Adımlarla Geliyor

EA'in Star Wars Oyunu Emin Adımlarla Geliyor


EA'in Star Wars Oyunu Emin Adımlarla Geliyor

Electronic Arts'ın üzerinde çalıştığı Star Wars oyunu beklenen başarıyı yakalamak için Uncharted serisi ve Star Wars 1313'den özellikler taşıyacak. Bu sıralar Star Wars evreni oyun dünyasında adından sıkça söz ettiriyor. Electronic Arts'ın içeriğini sır gibi sakladığı Star Wars oyunu da...

TESO’da Şoke Eden Yaprak Dökümü

TESO'da Şoke Eden Yaprak Dökümü


TESO'da Şoke Eden Yaprak Dökümü

The Elder Scrolls Online'ın tepe isimlerinden Paul Sage'ten kötü haber. TESO yönetmeni Paul Sage, oyun Xbox One ve PlayStation 4 için çıkalı üç hafta olmuşken Gearbox Software'e katılmak için Zenimax'dan ayrıldı. Eurogamer'ın iddiasına göre Sage artık Borderlands 3'ün yapımında yer...

GTA IV Online Ill-Gotten Gains Ek Paketinin İkinci Kısmı Geliyor

GTA IV Online Ill-Gotten Gains Ek Paketinin İkinci Kısmı Geliyor


GTA IV Online Ill-Gotten Gains Ek Paketinin İkinci Kısmı Geliyor

GTA IV ve Online içeriği genişlemeye devam ediyor. 10 Haziranda ilk kısmı yayınlanan ve oyunculara sunulan GTA V'in Ill-Gotten Gains Ek Paketi'nin ikinci kısmı ise Temmuz'da oyunculara sunulacak. Açıklama bizzat Rockstar Newswire'da Los Santos vinil setleriyle karışık bir şekilde yapıldı...

Yorum Yap