SteamOS Kurmadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

SteamOS Kurmadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

SteamOS’un yayınlanmasıyla ilgili haberi zaten yapmıştık. Peki SteamOS’u denemek için yapmamız gereken neler gelin bunlara da bir göz atalım:

Öncelikle SteamOS şu an beta aşamasında olduğundan kesinlikle ama kesinlikle daha önce Windows bilgisayarına ikinci bir linux işletim sistemi kurmamış olanların, emin olmadan SteamOS Beta kurulumuna kalkışmalarının sorunlar yaratabileceği uyarısında bulunmamız gerekiyor. Uyarıyı aradan çıkarttığımıza göre devam edebiliriz.

SteamOS’u kurmadan önce sistem gereksinimleri olan Intel veya AMD 64-bit işlemciye, 4GB veya daha fazla RAM’e, 500GB veya daha büyük bir harddiske ve NVIDIA ekran kartına (evet beta aşamasında yalnızca NVIDIA ekran kartı destekleniyor) sahip olduğumuzdan emin oluyoruz.

Ayrıca BIOS’umuzun UEFI boot yapabildiğinden emin olmamız gerekiyor zira SteamOS kurulumu için http://store.steampowered.com/steamos/download adresinden indirebileceğimiz dosyayı koyacağımız USB’den boot yapabilmemiz için gerekli.

Dikkat edilmesi gereken diğer bir husus ise SteamOS kuracağınız harddiskin tamamen yeniden partition edileceği ki bu da bilgisayarınızdaki verileri kaybedeceğiniz anlamına geliyor. Bu sebeple kullanmadığınız bir harddiske (yalnızca partition değil, komple harddisk) kurulum yapmanızı öneririz. Son olarak SteamOS kuracakların kesinlikle http://steamcommunity.com/groups/steamuniverse/discussions/1/648814395741989999/ adresine giderek kurulum aşamalarını tek tek incelemeleri mantıklı olacaktır.

Debian üzerine kurulmuş olan SteamOS, Debian’ın kendi paket yönetim sistemi sayesinde de kendini devamlı güncelleyecek ve önümüzdeki günler bizlere SteamOS hakkında ne gibi yenilikler getirecek göreceğiz.

Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

No Man’s Sky’ın Geliştiricisine Ölüm Tehdidi

No Man’s Sky'ın Geliştiricisine Ölüm Tehdidi


No Man’s Sky'ın Geliştiricisine Ölüm Tehdidi

No Man’s Sky’in ertelendiği ve daha sonra yeni bir çıkış tarihi verildiğini duyurmuştuk. Sean Murray, bu sefer oyunun hayranlarını üzen bir açıklama yaparak, ölüm tehditleri aldığını belirtti. Oyunun çok büyük bir etki yarattığı aşikâr, ki zaten bu yüzden ertelenmesinin ardından pek çok...

Smite’ın PlayStation 4 Çıkış Tarihi Duyuruldu

Smite’ın PlayStation 4 Çıkış Tarihi Duyuruldu


Smite’ın PlayStation 4 Çıkış Tarihi Duyuruldu

Hi-Rez’in MOBA oyunu için bir süre devam eden PS4 betasının ardından nihayet, çıkış tarihi resmi olarak duyuruldu. Hi-Rez Studios’un Kıdemli Yapımcısı Andy Anderson, “Beta döneminde Smite’ı milyonlarca PS4 oyuncusu denedi,” yorumuyla aslında PS4 oyuncularının bir MOBA oyununa ihtiyaç...

Stellaris’teki Koloni Gemileri Şehir Taşıyor

Stellaris’teki Koloni Gemileri Şehir Taşıyor


Stellaris’teki Koloni Gemileri Şehir Taşıyor

Stellaris oynarken, oyunun atmosferinden bir an kendinizi çektiğinizde bazı öğelere dikkat etmek istemişsinizdir. Bizim için bunlardan bir tanesi, koloni gemileri oldu. Oyunda koloni gemisi yapabilmek için önce New World Protocol adlı teknolojiyi araştırmak gerekiyor. Bu araştırmayı...

Yorum Bırak