SteamOS Kurmadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

SteamOS Kurmadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

SteamOS’un yayınlanmasıyla ilgili haberi zaten yapmıştık. Peki SteamOS’u denemek için yapmamız gereken neler gelin bunlara da bir göz atalım:

Öncelikle SteamOS şu an beta aşamasında olduğundan kesinlikle ama kesinlikle daha önce Windows bilgisayarına ikinci bir linux işletim sistemi kurmamış olanların, emin olmadan SteamOS Beta kurulumuna kalkışmalarının sorunlar yaratabileceği uyarısında bulunmamız gerekiyor. Uyarıyı aradan çıkarttığımıza göre devam edebiliriz.

SteamOS’u kurmadan önce sistem gereksinimleri olan Intel veya AMD 64-bit işlemciye, 4GB veya daha fazla RAM’e, 500GB veya daha büyük bir harddiske ve NVIDIA ekran kartına (evet beta aşamasında yalnızca NVIDIA ekran kartı destekleniyor) sahip olduğumuzdan emin oluyoruz.

Ayrıca BIOS’umuzun UEFI boot yapabildiğinden emin olmamız gerekiyor zira SteamOS kurulumu için http://store.steampowered.com/steamos/download adresinden indirebileceğimiz dosyayı koyacağımız USB’den boot yapabilmemiz için gerekli.

Dikkat edilmesi gereken diğer bir husus ise SteamOS kuracağınız harddiskin tamamen yeniden partition edileceği ki bu da bilgisayarınızdaki verileri kaybedeceğiniz anlamına geliyor. Bu sebeple kullanmadığınız bir harddiske (yalnızca partition değil, komple harddisk) kurulum yapmanızı öneririz. Son olarak SteamOS kuracakların kesinlikle http://steamcommunity.com/groups/steamuniverse/discussions/1/648814395741989999/ adresine giderek kurulum aşamalarını tek tek incelemeleri mantıklı olacaktır.

Debian üzerine kurulmuş olan SteamOS, Debian’ın kendi paket yönetim sistemi sayesinde de kendini devamlı güncelleyecek ve önümüzdeki günler bizlere SteamOS hakkında ne gibi yenilikler getirecek göreceğiz.

ARTILARI

EKSİLERİ

İlgili Yazılar

I, Gladiator İnceleme

I, Gladiator İnceleme


I, Gladiator İnceleme

Mobil'e sığmayarak PC'de de kuvvetini göstermek isteyen I, Gladiator'a bir göz attık. Açlık çektiğimiz o gladyatör oyunu gelmiş mi kontrol edeli. Oyun motorlarının sunduğu nimetlerden faydalanan geliştiriciler, günümüzde eserlerini farklı platformlara daha rahat şekilde çıkartabiliyor. Birçok...

Total War WARHAMMER Duyuruldu! Türkçe Olabilir!

Total War WARHAMMER Duyuruldu! Türkçe Olabilir!


Total War WARHAMMER Duyuruldu! Türkçe Olabilir!

Total War WARHAMMER, CGI videosu ile çıkışını kesinleştirdi. TWW hakkında neler biliyoruz? Total War Türkiye'nin aktardığı bilgilere göre oyun için henüz çıkış tarihi belli değil. Evreni de çok merak ediliyor. Bu hususta bazı bilgiler mevcut. Total War Türkiye'nin verdiği bilgilere göre SEGA...

Oriental Empires İle Total War’un Tekeli Kırılıyor Mu?

Oriental Empires İle Total War'un Tekeli Kırılıyor Mu?


Oriental Empires İle Total War'un Tekeli Kırılıyor Mu?

Sessiz sakin duyurulan Oriental Empires, Total War'u anımsatan dinamikleriyle geliyor... Iceberg Games Oriental Empires'ı duyurdu. Oriental Empires 4X Strategy türünde Civilization serisine göz kırparken, yüksek çeşitlilik ve özenle hazırlanan savaş sahneleri ile Total War serisinin bu tür...

Yorum Yap