SteamOS Kurmadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

SteamOS Kurmadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

SteamOS’un yayınlanmasıyla ilgili haberi zaten yapmıştık. Peki SteamOS’u denemek için yapmamız gereken neler gelin bunlara da bir göz atalım:

Öncelikle SteamOS şu an beta aşamasında olduğundan kesinlikle ama kesinlikle daha önce Windows bilgisayarına ikinci bir linux işletim sistemi kurmamış olanların, emin olmadan SteamOS Beta kurulumuna kalkışmalarının sorunlar yaratabileceği uyarısında bulunmamız gerekiyor. Uyarıyı aradan çıkarttığımıza göre devam edebiliriz.

SteamOS’u kurmadan önce sistem gereksinimleri olan Intel veya AMD 64-bit işlemciye, 4GB veya daha fazla RAM’e, 500GB veya daha büyük bir harddiske ve NVIDIA ekran kartına (evet beta aşamasında yalnızca NVIDIA ekran kartı destekleniyor) sahip olduğumuzdan emin oluyoruz.

Ayrıca BIOS’umuzun UEFI boot yapabildiğinden emin olmamız gerekiyor zira SteamOS kurulumu için http://store.steampowered.com/steamos/download adresinden indirebileceğimiz dosyayı koyacağımız USB’den boot yapabilmemiz için gerekli.

Dikkat edilmesi gereken diğer bir husus ise SteamOS kuracağınız harddiskin tamamen yeniden partition edileceği ki bu da bilgisayarınızdaki verileri kaybedeceğiniz anlamına geliyor. Bu sebeple kullanmadığınız bir harddiske (yalnızca partition değil, komple harddisk) kurulum yapmanızı öneririz. Son olarak SteamOS kuracakların kesinlikle http://steamcommunity.com/groups/steamuniverse/discussions/1/648814395741989999/ adresine giderek kurulum aşamalarını tek tek incelemeleri mantıklı olacaktır.

Debian üzerine kurulmuş olan SteamOS, Debian’ın kendi paket yönetim sistemi sayesinde de kendini devamlı güncelleyecek ve önümüzdeki günler bizlere SteamOS hakkında ne gibi yenilikler getirecek göreceğiz.

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

Polonyalı Bir Otomobil Tamircisi Hâlâ Efsaneyi Kullanıyor

Polonyalı Bir Otomobil Tamircisi Hâlâ Efsaneyi Kullanıyor


Polonyalı Bir Otomobil Tamircisi Hâlâ Efsaneyi Kullanıyor

Nostalji midir yoksa eşi görülmemiş bir cimrilik mi bilemedim Polonya'nın Gdansk şehrinde küçük bir otomobil tamir dükkanı hala  Commodore 64 kullanmaya devam ediyormuş. Bu küçük oto-tamir dükkanı balans ayarlarını 1 MHz ve 64 kblık bir RAMe sahip 34 yıllık Commodore 64 ile...

Gears of War 4’ün İlk 20 Dakikası Yayınlandı

Gears of War 4'ün İlk 20 Dakikası Yayınlandı


Gears of War 4'ün İlk 20 Dakikası Yayınlandı

Çıkışına az bir süre kala Gears Of War 4'ün 20 dakikalık Prologue kısmı paylaşıldı. Microsoft; Gears Of War 4'ün oynanışının ilk 20 dakikası yayınlandı. Oyunun tutorialı olarak tasarlanmış bu ilk 20 dakikalık kısımda ayrıca. hikayeye dair bazı bilgiler de görüyoruz. Gears Of War 4, giriş...

Wasteland 3 Duyuruldu

Wasteland 3 Duyuruldu


Wasteland 3 Duyuruldu

Radyasyon Kokulu Çiçekleri Koklamaya Wasteland 3'te devam ediyoruz. Wasteland'in devam oyunun gelmesi 20 yılı bulmuşken, ikinci oyunun devamının gelmesi Wastelan 3'le birlikte pek de gecikmedi. Özellikle Kickstarter da para toplayıp oyuncunun istediğini yapma akımını başlatan oyun olarak...

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar

wpDiscuz