SteamOS Kurmadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

SteamOS Kurmadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

SteamOS’un yayınlanmasıyla ilgili haberi zaten yapmıştık. Peki SteamOS’u denemek için yapmamız gereken neler gelin bunlara da bir göz atalım:

Öncelikle SteamOS şu an beta aşamasında olduğundan kesinlikle ama kesinlikle daha önce Windows bilgisayarına ikinci bir linux işletim sistemi kurmamış olanların, emin olmadan SteamOS Beta kurulumuna kalkışmalarının sorunlar yaratabileceği uyarısında bulunmamız gerekiyor. Uyarıyı aradan çıkarttığımıza göre devam edebiliriz.

SteamOS’u kurmadan önce sistem gereksinimleri olan Intel veya AMD 64-bit işlemciye, 4GB veya daha fazla RAM’e, 500GB veya daha büyük bir harddiske ve NVIDIA ekran kartına (evet beta aşamasında yalnızca NVIDIA ekran kartı destekleniyor) sahip olduğumuzdan emin oluyoruz.

Ayrıca BIOS’umuzun UEFI boot yapabildiğinden emin olmamız gerekiyor zira SteamOS kurulumu için http://store.steampowered.com/steamos/download adresinden indirebileceğimiz dosyayı koyacağımız USB’den boot yapabilmemiz için gerekli.

Dikkat edilmesi gereken diğer bir husus ise SteamOS kuracağınız harddiskin tamamen yeniden partition edileceği ki bu da bilgisayarınızdaki verileri kaybedeceğiniz anlamına geliyor. Bu sebeple kullanmadığınız bir harddiske (yalnızca partition değil, komple harddisk) kurulum yapmanızı öneririz. Son olarak SteamOS kuracakların kesinlikle http://steamcommunity.com/groups/steamuniverse/discussions/1/648814395741989999/ adresine giderek kurulum aşamalarını tek tek incelemeleri mantıklı olacaktır.

Debian üzerine kurulmuş olan SteamOS, Debian’ın kendi paket yönetim sistemi sayesinde de kendini devamlı güncelleyecek ve önümüzdeki günler bizlere SteamOS hakkında ne gibi yenilikler getirecek göreceğiz.

ARTILARI

EKSİLERİ

İlgili Yazılar

HTC’nin SteamVR Destekli Cihazı Vive Görücüye Çıkıyor

HTC'nin SteamVR Destekli Cihazı Vive Görücüye Çıkıyor


HTC'nin SteamVR Destekli Cihazı Vive Görücüye Çıkıyor

HTC, MWC2015'de VR cihazı HTC Re Vive'ı tüm dünyaya tanıttı. Hem de büyük bir sürpriz ile! Cihaz Valve ile birlikte geliştiriliyor ve SteamVR programı destekli! 1 Mart 2015 Pazar günü Barselona'da gerçekleşen Mobile World Congress'te Tayvan'lı tablet ve akıllı telefon üreticisi HTC'nin...

SteamVR Önümüzdeki Günlerde Duyurulacak

SteamVR Önümüzdeki Günlerde Duyurulacak


SteamVR Önümüzdeki Günlerde Duyurulacak

Valve'in önümüzdeki hafta GDC 2015'te SteamVR'ı oyun severlere tanıtmaya hazırlanıyor. Steam'in Oculust Rift'e tam olarak bir desteği bulunmaz iken şu duyuru ile birlikte önümüzdeki hafta GDC'de yeni gelecek olan SteamVR (Steam Virtual Reality)'i tanıtacağı haberi ile oyun severleri...

Far Cry 4 İnceleme

Far Cry 4 İnceleme


Far Cry 4 İnceleme

Far Cry 4 ile Himalayalar'ın derinliklerini Kyrat'ı keşfetmek için yola çıkıyoruz. Far Cry 4'ü sizler için inceledik. Far Cry serisinin son oyunu bizleri Kuzey Hindistan'da bulunan Himalayalar'daki Kyrat adında bir bölgeyi keşfetmemize vesile oluyor. Buradaki doğa şartlarını alt edip...

Yorum Yap