SteamOS Kurmadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

SteamOS Kurmadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

SteamOS’un yayınlanmasıyla ilgili haberi zaten yapmıştık. Peki SteamOS’u denemek için yapmamız gereken neler gelin bunlara da bir göz atalım:

Öncelikle SteamOS şu an beta aşamasında olduğundan kesinlikle ama kesinlikle daha önce Windows bilgisayarına ikinci bir linux işletim sistemi kurmamış olanların, emin olmadan SteamOS Beta kurulumuna kalkışmalarının sorunlar yaratabileceği uyarısında bulunmamız gerekiyor. Uyarıyı aradan çıkarttığımıza göre devam edebiliriz.

SteamOS’u kurmadan önce sistem gereksinimleri olan Intel veya AMD 64-bit işlemciye, 4GB veya daha fazla RAM’e, 500GB veya daha büyük bir harddiske ve NVIDIA ekran kartına (evet beta aşamasında yalnızca NVIDIA ekran kartı destekleniyor) sahip olduğumuzdan emin oluyoruz.

Ayrıca BIOS’umuzun UEFI boot yapabildiğinden emin olmamız gerekiyor zira SteamOS kurulumu için http://store.steampowered.com/steamos/download adresinden indirebileceğimiz dosyayı koyacağımız USB’den boot yapabilmemiz için gerekli.

Dikkat edilmesi gereken diğer bir husus ise SteamOS kuracağınız harddiskin tamamen yeniden partition edileceği ki bu da bilgisayarınızdaki verileri kaybedeceğiniz anlamına geliyor. Bu sebeple kullanmadığınız bir harddiske (yalnızca partition değil, komple harddisk) kurulum yapmanızı öneririz. Son olarak SteamOS kuracakların kesinlikle http://steamcommunity.com/groups/steamuniverse/discussions/1/648814395741989999/ adresine giderek kurulum aşamalarını tek tek incelemeleri mantıklı olacaktır.

Debian üzerine kurulmuş olan SteamOS, Debian’ın kendi paket yönetim sistemi sayesinde de kendini devamlı güncelleyecek ve önümüzdeki günler bizlere SteamOS hakkında ne gibi yenilikler getirecek göreceğiz.

ARTILARI

EKSİLERİ

İlgili Yazılar

Activision Blizzard Gözünü Orta Doğu’ya Dikti!

Activision Blizzard Gözünü Orta Doğu'ya Dikti!


Activision Blizzard Gözünü Orta Doğu'ya Dikti!

CEO Bobby Kotick Orta Doğu oyun sektörünün önümüzdeki 10 yılda çok fazla gelişeceğini ve kazançlı olacağını söyledi. Activision Blizzard Orta Doğu oyun sektörünün gelecek yıllarda büyük gelişme sağlayacak bir potansiyeli olduğunu ve çok kazanç getireceğini düşünerek orta doğuya gözünü...

Assassin’s Creed Unity İnceleme

Assassin's Creed Unity İnceleme


Assassin's Creed Unity İnceleme

Assassin's Creed Unity ile yeni nesile adım atan suikastçılar olarak bir durum değerlendirmesi yapalım. Tarih bizim oyun alanımız diyen Ubisoft, işin cılkını mı çıkartıyor acaba? Taa Assassin's Creed Brotherhood döneminde geliştirilmeye başlayan Assassin's Creed Unity, duyurulduğu andan...

DirectX 12’den Yararlanmak İsteyenler Windows 7’yi Unutsun

DirectX 12'den Yararlanmak İsteyenler Windows 7'yi Unutsun


DirectX 12'den Yararlanmak İsteyenler Windows 7'yi Unutsun

Microsoft'un yetkilileri Windows 7 kullanıcıları için üzücü bir bilgilendirmede bulundu. Bu durum oyuncuları ciddi anlamda ilgilendiriyor! 2014'ün Mart ayında demo sürümünün tanıtıldığı Directx 12, 2015'te kullanıcılara sunulmayı bekliyor. Microsoft'tan yapılan açıklamaya göre Windows 7...

Yorum Yap