SteamOS Kurmadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

SteamOS Kurmadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

SteamOS’un yayınlanmasıyla ilgili haberi zaten yapmıştık. Peki SteamOS’u denemek için yapmamız gereken neler gelin bunlara da bir göz atalım:

Öncelikle SteamOS şu an beta aşamasında olduğundan kesinlikle ama kesinlikle daha önce Windows bilgisayarına ikinci bir linux işletim sistemi kurmamış olanların, emin olmadan SteamOS Beta kurulumuna kalkışmalarının sorunlar yaratabileceği uyarısında bulunmamız gerekiyor. Uyarıyı aradan çıkarttığımıza göre devam edebiliriz.

SteamOS’u kurmadan önce sistem gereksinimleri olan Intel veya AMD 64-bit işlemciye, 4GB veya daha fazla RAM’e, 500GB veya daha büyük bir harddiske ve NVIDIA ekran kartına (evet beta aşamasında yalnızca NVIDIA ekran kartı destekleniyor) sahip olduğumuzdan emin oluyoruz.

Ayrıca BIOS’umuzun UEFI boot yapabildiğinden emin olmamız gerekiyor zira SteamOS kurulumu için http://store.steampowered.com/steamos/download adresinden indirebileceğimiz dosyayı koyacağımız USB’den boot yapabilmemiz için gerekli.

Dikkat edilmesi gereken diğer bir husus ise SteamOS kuracağınız harddiskin tamamen yeniden partition edileceği ki bu da bilgisayarınızdaki verileri kaybedeceğiniz anlamına geliyor. Bu sebeple kullanmadığınız bir harddiske (yalnızca partition değil, komple harddisk) kurulum yapmanızı öneririz. Son olarak SteamOS kuracakların kesinlikle http://steamcommunity.com/groups/steamuniverse/discussions/1/648814395741989999/ adresine giderek kurulum aşamalarını tek tek incelemeleri mantıklı olacaktır.

Debian üzerine kurulmuş olan SteamOS, Debian’ın kendi paket yönetim sistemi sayesinde de kendini devamlı güncelleyecek ve önümüzdeki günler bizlere SteamOS hakkında ne gibi yenilikler getirecek göreceğiz.

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

Bioshock ve Bioshock 2 Sahiplerine Güzel Haber

Bioshock ve Bioshock 2 Sahiplerine Güzel Haber


Bioshock ve Bioshock 2 Sahiplerine Güzel Haber

Bioshock ve Bioshock 2 Remastered sürümü için elinizi cebinize atmanıza gerek yok 2K Games'in tüm Bioshock külliyatını tek pakette toplayacağının haberini yapmıştık. Bu habeirin üzerine 2K games Bioshock ve Bioshock 2'ye sahip oyuncuları da sevindirecek bir duyuru daha yaptı. Eğer hali...

PlayStation Plus Temmuz 2016 Oyunları Belli Oldu

PlayStation Plus Temmuz 2016 Oyunları Belli Oldu


PlayStation Plus Temmuz 2016 Oyunları Belli Oldu

PlayStation Plus'ın önümüzdeki ay için sunacağı oyunlar açıklandı. Önceki ayları düşündüğümüzde bu sefer tatmin edici seçimler yapıldığını söyleyebiliriz. Uzun süredir PS Plus abonelerine Indie oyunlar sunarak adeta oyuncuları bezdiren Sony, Haziran ayı için PlayStation 4 abonelerine NBA...

Total War Warhammer’a Dev Güncelleme Ve Yeni DLC Geldi!

Total War Warhammer'a Dev Güncelleme Ve Yeni DLC Geldi!


Total War Warhammer'a Dev Güncelleme Ve Yeni DLC Geldi!

Total War serisinin aykırı üyesi Total War Warhammer'ın içeriği güncelleme ve yeni içerik paketleriyle genişliyor. Kısa bir süre önce Total War Warhammer'ın ilk büyük yamasının çıkacağı duyurulmuş, hem DX12 desteği hem de oyunun içeriğiyle alakalı birçok düzenlemenin yapılacağı bildirilmişti...

Yorum Bırak