SteamOS Kurmadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

SteamOS Kurmadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

SteamOS’un yayınlanmasıyla ilgili haberi zaten yapmıştık. Peki SteamOS’u denemek için yapmamız gereken neler gelin bunlara da bir göz atalım:

Öncelikle SteamOS şu an beta aşamasında olduğundan kesinlikle ama kesinlikle daha önce Windows bilgisayarına ikinci bir linux işletim sistemi kurmamış olanların, emin olmadan SteamOS Beta kurulumuna kalkışmalarının sorunlar yaratabileceği uyarısında bulunmamız gerekiyor. Uyarıyı aradan çıkarttığımıza göre devam edebiliriz.

SteamOS’u kurmadan önce sistem gereksinimleri olan Intel veya AMD 64-bit işlemciye, 4GB veya daha fazla RAM’e, 500GB veya daha büyük bir harddiske ve NVIDIA ekran kartına (evet beta aşamasında yalnızca NVIDIA ekran kartı destekleniyor) sahip olduğumuzdan emin oluyoruz.

Ayrıca BIOS’umuzun UEFI boot yapabildiğinden emin olmamız gerekiyor zira SteamOS kurulumu için http://store.steampowered.com/steamos/download adresinden indirebileceğimiz dosyayı koyacağımız USB’den boot yapabilmemiz için gerekli.

Dikkat edilmesi gereken diğer bir husus ise SteamOS kuracağınız harddiskin tamamen yeniden partition edileceği ki bu da bilgisayarınızdaki verileri kaybedeceğiniz anlamına geliyor. Bu sebeple kullanmadığınız bir harddiske (yalnızca partition değil, komple harddisk) kurulum yapmanızı öneririz. Son olarak SteamOS kuracakların kesinlikle http://steamcommunity.com/groups/steamuniverse/discussions/1/648814395741989999/ adresine giderek kurulum aşamalarını tek tek incelemeleri mantıklı olacaktır.

Debian üzerine kurulmuş olan SteamOS, Debian’ın kendi paket yönetim sistemi sayesinde de kendini devamlı güncelleyecek ve önümüzdeki günler bizlere SteamOS hakkında ne gibi yenilikler getirecek göreceğiz.

ARTILARI

EKSİLERİ

İlgili Yazılar

NBA 2K15 İnceleme

NBA 2K15 İnceleme


NBA 2K15 İnceleme

Göz kamaştırıcı bir çıkış yapan yeni nesil basketbol oyunu NBA 2K15'in eskilerinden farkları ne? Bizlere neler vaat ediyor? Playstation 1'de NBA Live oynayanlarınız ve hatırlayanlarınız var mı? Shaquille O'neal'ın sürekli gülümseyen suratı rüyalarıma girerdi, hala...

Far Cry 4’ün Atmosferini Satışa Sunulmadan Tecrübe Edin

Far Cry 4'ün Atmosferini Satışa Sunulmadan Tecrübe Edin


Far Cry 4'ün Atmosferini Satışa Sunulmadan Tecrübe Edin

Ubisoft, Far Cry 4'ün "Deneysel Web Sayfası" ile oyuncuları Kyrat'ın vahşi yanlarını keşfetme olanağı sunuyor. "What are you made of?" interaktif kampanyası oyuncuları etkileyici ama vahşi bir ortamın içine bırakıyor ve herkesin birbirinden farklı bir deneyim yaşamasını...

Ryse: Son of Rome İnceleme

Ryse: Son of Rome İnceleme


Ryse: Son of Rome İnceleme

Crytek, bu sefer bizi Ryse: Son of Rome ile egzotik ormanlardan çıkartarak alternatif bir tarih yolculuğuna sürüklüyor. Hayal meyal hatırlıyorum, Crysis'in başarısının Bill Gates'i çok etkilediğine dair basınımızda tonlarca haber çıkmıştı. Hatta iddia edilene göre Bill...

Yorum Yap