SteamOS Kurmadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

SteamOS Kurmadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

SteamOS’un yayınlanmasıyla ilgili haberi zaten yapmıştık. Peki SteamOS’u denemek için yapmamız gereken neler gelin bunlara da bir göz atalım:

Öncelikle SteamOS şu an beta aşamasında olduğundan kesinlikle ama kesinlikle daha önce Windows bilgisayarına ikinci bir linux işletim sistemi kurmamış olanların, emin olmadan SteamOS Beta kurulumuna kalkışmalarının sorunlar yaratabileceği uyarısında bulunmamız gerekiyor. Uyarıyı aradan çıkarttığımıza göre devam edebiliriz.

SteamOS’u kurmadan önce sistem gereksinimleri olan Intel veya AMD 64-bit işlemciye, 4GB veya daha fazla RAM’e, 500GB veya daha büyük bir harddiske ve NVIDIA ekran kartına (evet beta aşamasında yalnızca NVIDIA ekran kartı destekleniyor) sahip olduğumuzdan emin oluyoruz.

Ayrıca BIOS’umuzun UEFI boot yapabildiğinden emin olmamız gerekiyor zira SteamOS kurulumu için http://store.steampowered.com/steamos/download adresinden indirebileceğimiz dosyayı koyacağımız USB’den boot yapabilmemiz için gerekli.

Dikkat edilmesi gereken diğer bir husus ise SteamOS kuracağınız harddiskin tamamen yeniden partition edileceği ki bu da bilgisayarınızdaki verileri kaybedeceğiniz anlamına geliyor. Bu sebeple kullanmadığınız bir harddiske (yalnızca partition değil, komple harddisk) kurulum yapmanızı öneririz. Son olarak SteamOS kuracakların kesinlikle http://steamcommunity.com/groups/steamuniverse/discussions/1/648814395741989999/ adresine giderek kurulum aşamalarını tek tek incelemeleri mantıklı olacaktır.

Debian üzerine kurulmuş olan SteamOS, Debian’ın kendi paket yönetim sistemi sayesinde de kendini devamlı güncelleyecek ve önümüzdeki günler bizlere SteamOS hakkında ne gibi yenilikler getirecek göreceğiz.

ARTILARI

EKSİLERİ

İlgili Yazılar

Pro Evolution Soccer 2015 İnceleme

Pro Evolution Soccer 2015 İnceleme


Pro Evolution Soccer 2015 İnceleme

Hakkında bir sürü söylentiye olmasına rağmen "Ben dimdik ayaktayım" diyen PES 15'i mercek altına alıyoruz. Oyun severler Pro Evolution Soccer ismini ilk kez 2001 yılında bir diğer adı Winning Eleven'ın Playstation 1 ve 2 için çıkan oyunuyla tanımıştı. İlk iki oyununda yalnızca...

Never Alone (Kisima Ingitchuna) İnceleme

Never Alone (Kisima Ingitchuna) İnceleme


Never Alone (Kisima Ingitchuna) İnceleme

Soğuk diyarlarda yüzyıllardır anlatılan bir hikayeyi dinleyeceğiz bugün, Never Alone, Kisima Ingitchuna.... 1977 yapımı, her Ramazan kanallarımızdan eksik olmayan, The Message / Çağrı filminin yönetmeni olan Mustafa Akad'ın "Eğer bugün bir Peygamber gelse idi tebliğ için sinemayı kullanırdı"...

The End of the Line Sonunda Yayınlandı

The End of the Line Sonunda Yayınlandı


The End of the Line Sonunda Yayınlandı

BioWare'ın eski yaratıcı yönetmeni James McVinnie, uzun zamandır üstünde çalıştığı Team Fortress 2 temalı kısa filmini sonunda yayınladı! Uzun bir süredir Team Fortress 2'ye tamamen topluluk tarafından tasarlanmış bir güncelleme geleceği konuşuluyordu. Gün geçtikçe bu dedikodu daha da...

Yorum Yap