SteamOS Kurmadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

SteamOS Kurmadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

SteamOS’un yayınlanmasıyla ilgili haberi zaten yapmıştık. Peki SteamOS’u denemek için yapmamız gereken neler gelin bunlara da bir göz atalım:

Öncelikle SteamOS şu an beta aşamasında olduğundan kesinlikle ama kesinlikle daha önce Windows bilgisayarına ikinci bir linux işletim sistemi kurmamış olanların, emin olmadan SteamOS Beta kurulumuna kalkışmalarının sorunlar yaratabileceği uyarısında bulunmamız gerekiyor. Uyarıyı aradan çıkarttığımıza göre devam edebiliriz.

SteamOS’u kurmadan önce sistem gereksinimleri olan Intel veya AMD 64-bit işlemciye, 4GB veya daha fazla RAM’e, 500GB veya daha büyük bir harddiske ve NVIDIA ekran kartına (evet beta aşamasında yalnızca NVIDIA ekran kartı destekleniyor) sahip olduğumuzdan emin oluyoruz.

Ayrıca BIOS’umuzun UEFI boot yapabildiğinden emin olmamız gerekiyor zira SteamOS kurulumu için http://store.steampowered.com/steamos/download adresinden indirebileceğimiz dosyayı koyacağımız USB’den boot yapabilmemiz için gerekli.

Dikkat edilmesi gereken diğer bir husus ise SteamOS kuracağınız harddiskin tamamen yeniden partition edileceği ki bu da bilgisayarınızdaki verileri kaybedeceğiniz anlamına geliyor. Bu sebeple kullanmadığınız bir harddiske (yalnızca partition değil, komple harddisk) kurulum yapmanızı öneririz. Son olarak SteamOS kuracakların kesinlikle http://steamcommunity.com/groups/steamuniverse/discussions/1/648814395741989999/ adresine giderek kurulum aşamalarını tek tek incelemeleri mantıklı olacaktır.

Debian üzerine kurulmuş olan SteamOS, Debian’ın kendi paket yönetim sistemi sayesinde de kendini devamlı güncelleyecek ve önümüzdeki günler bizlere SteamOS hakkında ne gibi yenilikler getirecek göreceğiz.

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

Ubisoft Yeni Assassin’s Creed İçin Hayranların Görüşlerini Alıyor

Ubisoft Yeni Assassin's Creed İçin Hayranların Görüşlerini Alıyor


Ubisoft Yeni Assassin's Creed İçin Hayranların Görüşlerini Alıyor

Yeni Assassin's Creed oyununu hayranların görüşleri doğrultusunda şekillendirmek isteyen Ubisoft; oyunun ekonomi sistemi için görüş topluyor. Son çıkan Assassin's Creed oyunlarının beklenen olumlu geri dönüşleri elde edememesi üzerine Ubisoft, 2016 yılında seri için yeni bir oyun...

Injustice 2’nin Yeni Karakterleri Belli Oldu

Injustice 2'nin Yeni Karakterleri Belli Oldu


Injustice 2'nin Yeni Karakterleri Belli Oldu

San Diego Comic-Con'a katılan NetherRealm Studios; Injustice 2 için yayınladıkları videoyla oyunda bulunacak yeni karakterleri açıkladı. Injustice serisinin ilk oyunu Gods Among Us'ın ve yeni gelecek olan ikinci oyunun yapımcılığını üstlenen NetherRealm Studios; San Diego Comic-Con festivali...

The Turing Test – Robot Olmadığınızı Kanıtlayabilecek Misiniz?

The Turing Test - Robot Olmadığınızı Kanıtlayabilecek Misiniz?


The Turing Test - Robot Olmadığınızı Kanıtlayabilecek Misiniz?

Bulkhead Interactive'in bilimkurgu bulmaca oyunu The Turing Test insanlığınızı sorgulamak için geliyor. Turing testini biliyoruz değil mi? Bilmeyenler için hemen şuraya yönlendirelim. Artık devam edebiliriz. Uluslararası Uzay İstasyonu'nda çalışan bir mühendisi kontrol ediyoruz. Adı Ava...

Yorum Bırak