SteamOS Kurmadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

SteamOS Kurmadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

SteamOS’un yayınlanmasıyla ilgili haberi zaten yapmıştık. Peki SteamOS’u denemek için yapmamız gereken neler gelin bunlara da bir göz atalım:

Öncelikle SteamOS şu an beta aşamasında olduğundan kesinlikle ama kesinlikle daha önce Windows bilgisayarına ikinci bir linux işletim sistemi kurmamış olanların, emin olmadan SteamOS Beta kurulumuna kalkışmalarının sorunlar yaratabileceği uyarısında bulunmamız gerekiyor. Uyarıyı aradan çıkarttığımıza göre devam edebiliriz.

SteamOS’u kurmadan önce sistem gereksinimleri olan Intel veya AMD 64-bit işlemciye, 4GB veya daha fazla RAM’e, 500GB veya daha büyük bir harddiske ve NVIDIA ekran kartına (evet beta aşamasında yalnızca NVIDIA ekran kartı destekleniyor) sahip olduğumuzdan emin oluyoruz.

Ayrıca BIOS’umuzun UEFI boot yapabildiğinden emin olmamız gerekiyor zira SteamOS kurulumu için http://store.steampowered.com/steamos/download adresinden indirebileceğimiz dosyayı koyacağımız USB’den boot yapabilmemiz için gerekli.

Dikkat edilmesi gereken diğer bir husus ise SteamOS kuracağınız harddiskin tamamen yeniden partition edileceği ki bu da bilgisayarınızdaki verileri kaybedeceğiniz anlamına geliyor. Bu sebeple kullanmadığınız bir harddiske (yalnızca partition değil, komple harddisk) kurulum yapmanızı öneririz. Son olarak SteamOS kuracakların kesinlikle http://steamcommunity.com/groups/steamuniverse/discussions/1/648814395741989999/ adresine giderek kurulum aşamalarını tek tek incelemeleri mantıklı olacaktır.

Debian üzerine kurulmuş olan SteamOS, Debian’ın kendi paket yönetim sistemi sayesinde de kendini devamlı güncelleyecek ve önümüzdeki günler bizlere SteamOS hakkında ne gibi yenilikler getirecek göreceğiz.

ARTILARI

EKSİLERİ

İlgili Yazılar

Total War: Warhammer’dan İlk Oynanış Videosu Geldi

Total War: Warhammer'dan İlk Oynanış Videosu Geldi


Total War: Warhammer'dan İlk Oynanış Videosu Geldi

Warhammer evreninde yer edinmiş savaşlardan Black Fire Pass için 10 dakikalık bir video geldi. Total War serisine gelecek olup Warhammer evrenini konu edinen Total War: Warhammer için hayranların merakla beklediği oynanış videosu geldi. Oyunun alpha öncesi sürümünden alınan videoda Black Fire...

Victor Vran İnceleme

Victor Vran İnceleme


Victor Vran İnceleme

İblislerin ve yaratıkların istilasına uğrayan şehir Zagoravia kurtarıcısını bekliyor. Oyun dünyasının en zor işlerinden biridir belki de Aksiyon RPG kategorisinde iyi bir oyun yapmak. Oldukça detaylı, sürükleyici ve sıkmayan bir oynanış sunmak büyük emek ve zeka ister. Dragon Age, Diablo...

Naughty Dog’dan Duygulandıran Davranış

Naughty Dog'dan Duygulandıran Davranış


Naughty Dog'dan Duygulandıran Davranış

Firmanın hayranlarına olan sadakati gerçekten takdir edilesi cinsten. Reddit'e 'Deadmanx132489' kullanıcı adıyla kayıt olan bir kullanıcı 4 ay önce oyun arkadaşı olarak gördüğü babasını hastalık sebebiyle kaybetti. Kullanıcı belirttiğine göre babasıyla birlikte yıllarca her gün Crash Team...

Yorum Yap