SteamOS Kurmadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

SteamOS Kurmadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

SteamOS’un yayınlanmasıyla ilgili haberi zaten yapmıştık. Peki SteamOS’u denemek için yapmamız gereken neler gelin bunlara da bir göz atalım:

Öncelikle SteamOS şu an beta aşamasında olduğundan kesinlikle ama kesinlikle daha önce Windows bilgisayarına ikinci bir linux işletim sistemi kurmamış olanların, emin olmadan SteamOS Beta kurulumuna kalkışmalarının sorunlar yaratabileceği uyarısında bulunmamız gerekiyor. Uyarıyı aradan çıkarttığımıza göre devam edebiliriz.

SteamOS’u kurmadan önce sistem gereksinimleri olan Intel veya AMD 64-bit işlemciye, 4GB veya daha fazla RAM’e, 500GB veya daha büyük bir harddiske ve NVIDIA ekran kartına (evet beta aşamasında yalnızca NVIDIA ekran kartı destekleniyor) sahip olduğumuzdan emin oluyoruz.

Ayrıca BIOS’umuzun UEFI boot yapabildiğinden emin olmamız gerekiyor zira SteamOS kurulumu için http://store.steampowered.com/steamos/download adresinden indirebileceğimiz dosyayı koyacağımız USB’den boot yapabilmemiz için gerekli.

Dikkat edilmesi gereken diğer bir husus ise SteamOS kuracağınız harddiskin tamamen yeniden partition edileceği ki bu da bilgisayarınızdaki verileri kaybedeceğiniz anlamına geliyor. Bu sebeple kullanmadığınız bir harddiske (yalnızca partition değil, komple harddisk) kurulum yapmanızı öneririz. Son olarak SteamOS kuracakların kesinlikle http://steamcommunity.com/groups/steamuniverse/discussions/1/648814395741989999/ adresine giderek kurulum aşamalarını tek tek incelemeleri mantıklı olacaktır.

Debian üzerine kurulmuş olan SteamOS, Debian’ın kendi paket yönetim sistemi sayesinde de kendini devamlı güncelleyecek ve önümüzdeki günler bizlere SteamOS hakkında ne gibi yenilikler getirecek göreceğiz.

ARTILARI

EKSİLERİ

İlgili Yazılar

Doom 4 Değil Doom İmiş!

Doom 4 Değil Doom İmiş!


Doom 4 Değil Doom İmiş!

Bethesda, QuakeCon'da yeni Doom oyunu hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Yıllardır süren bekleyişin ardından Doom oyunu ile ilgili kesin bilgiler elimize ulaştı. Öncelikle yeni gelecek oyunumuzun, yani 4. Doom oyununun ismi, Doom 4 olmayacak. Sadece Doom. Bununla ilgili sorulan sorulara...

Xbox One Ön Siparişleri İçin Tarih Ve Fiyatlar Belirlendi!

Xbox One Ön Siparişleri İçin Tarih Ve Fiyatlar Belirlendi!


Xbox One Ön Siparişleri İçin Tarih Ve Fiyatlar Belirlendi!

Xbox One 5 Eylül'de Türkiye'de. Lakin isterseniz Xbox One'ı ön siparişle bu tarihteb önce satın alabilirsiniz! Türkiye’de 5 Eylül’de piyasaya çıkacak olan Xbox One için ön sipariş tarihi 21 Temmuz olarak açıklandı. Xbox One kullanıcıları sadece ön siparişe özel kampanya ile yaklaşık 450 TL...

Eski Call of Duty Yapımcılarından Yeni Stüdyo

Eski Call of Duty Yapımcılarından Yeni Stüdyo


Eski Call of Duty Yapımcılarından Yeni Stüdyo

Bugün yaptıkları açıklamayla 4 eski Call of Duty yapımcısı sektörde yeni çığırlar açmak için biraya gelip yeni bir stüdyo kurduklarını açıkladı. Yeni Stüdyonun çalışma alanları ise çok ilginç. Yeni oyun stüdyosunun adı "Reload Studios" olacak, stüdyonun liderliğini ise Call of Duty...

Yorum Yap