Steam Greenlight’a Neler Oluyor?

Sadece bu hafta Steam Greenlight 100’den fazla oyuna karşı yeşil ışığını yaktı. Bu da Steam’in son iki ay içinde kazandığı 309 tane yeni oyuna sahiplik edicek gibi duruyor.

Bu kabullerde ilginç bir olay yaşandı. SegmentNext isimli sitede yapılan Top 10 Listesinde Playniac isimli yapımcının sahip olduğu bir oyun da bulunmaktaydı. Ne alaka şimdi demeyin, komik ve alakadar olan Playniac’ın Greenlight’a katıldığından bile haberi olmaması…

steamgreenlight

Şimdi ise Greenlight’a katılmanın bir övgü olduğunu düşününce Yapımcı’nın Twitter’ında: Bekle, Ne, #Greenlit’a mı girdik???!!!” Yazması, içindeki iğneleme ile birlikte şokun gerçek olduğunu belirtti.

Demek ki Yapıcı’nın Valve’den Greenlight’a katıldığı hakkında mail almamış. Ve bu durum onayların sıklığını son zamanlarda ‘çok boşluyorlar’ tartışmasının doğmasına sebep oldu.

Sizcede Steam Greenlight aynı anda çok mu fazla oyunu kabul ediyor? Yoksa size göre düzgün yapıldığını mı düşünüyorsunuz? Bağımsız oyun severler, cevaplarınızı bekliyoruz. İlerleyen günlerde Türkiye’de de Greenlight kullanan Türk geliştiricilere de sorular sorup, durumun daha iyi anlaşılması için sizi bilgilendireceğiz.

Bu yazıyı paylaş :

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir