Starvoid İnceleme

Starvoid İnceleme

Starvoid, hibrit oyun sınırlarını zorlamış. Peki başarının sırrı hibrit olmakta mı?

Mantar gibi çoğalan MOBA oyunları dikkat ederseniz insanları rahatsız etmiyor. Neden? Çünkü birkaç örnek dışındaki her oyun türüne yeni bir şeyler katarak karşımıza çıkıyor. StarVoid de, her ne kadar RTS olarak anılsa da, bunlardan bir tanesi. Aslına bakarsanız StarVoid sadece bir MOBA değil, birçok türü bünyesinde barındırıyor. Bu oyunu oynarken Dota, League of Legends, Dawn of War 2, StarCraft, C&C 4 ve Quake gibi oyunları bolca yad edeceksiniz.

Oyunun türünü bir kenara bırakıp hemen bir eleştiride bulunmak istiyorum. Neden tek kişilik oynanabilir bir senaryo yok? Bu oyunda senaryo yok, hikaye de çok sığ. Starvoid diye bilinen değerli bir kaynak var, ve biz de bu kaynağı ele geçirmeye çalışan paralı asker komutanlarını yönetiyoruz. Bu mudur yani?

Oyunda 4 sınıf bulunuyor, bu sınıflara mensup farklı komutanlar mevcut. Lakin hepsiyle oynamak mümkün değil. Starvoid’e başladığınızda 4 çeşit oynanabilir karakterle karşılaşacaksınız. Diğerleri ise parayla satılıyor, oyun içi para değil altını çizelim, gerçek parayla bu karakterleri aktif ediyorsunuz. Ama korkmayın, her şey o hastalıklı F2P’lerde olduğu gibi gerçek parayla elde edilmiyor. 3 farklı oyun moduna dahil olup sizin gibi kandan candan rakipleri yendikçe oyun içi para (ganimet) kazanıyorsunuz ve seviye atlıyorsunuz. Böylece gerek karakterinizi gerek karakterinize kul olan robotları (!) geliştirebiliyorsunuz.

Şimdi sınıflara bir göz atalım.

  • Infiltration Commander: Gizlenip pusu kuran bu sınıf, Assault sınıfı gibi yakından işini hallediyor ve daha fazla hasar veriyor. Nam-ı diğer suikastçılar sınıfı…
  • Engineer Commander: Mühendis sınıfının saldırıları hafif ama çevresine bir hayli yararı var. Mesela komuta ettiği robotları tamir edebiliyor.
  • Ordnance Commander: Ağır silah kullanan bu sınıf, düşmana daha çok uzaktan hasar veriyor. Örneğin Hellfire Kelly adlı komutan uzun menzilli bir keskin nişancı tüfeği kullanıyor.
  • Assault Commander: Adından da anlaşılacağı üzere savaşta sıcak temas kuran bu sınıf, düşman komutanlarına uzaktan saldırmak yerine daha çok yakından dövüşüyor. Örneğin Cleburne adlı komutan dev bir balyoz kullanıyor.Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
Bu yazıyı paylaş :

ARTILARI

EKSİLERİ

Benzer Yazılar

Trials Rising İncelemesi

Trials Rising İncelemesi


OFD: 80.0%

Trials Rising İncelemesi

OFD: 80.0%

Saf eğlence ve hırs içeren Trials Rising, çıkışını gerçekleştirdi. Peki oyun nasıl olmuş? Trials ailesinin oyunları, zamanında NES'de, internetten flash tabanlı oyun sitelerinde, şimdi ise mobil platformlarda boy gösteren platform bazlı yarış oyunlarının zihinlerde adıyla yer tutmuş...

Trüberbrook İncelemesi

Trüberbrook İncelemesi


OFD: 82.0%

Trüberbrook İncelemesi

OFD: 82.0%

Macera oyunlarının altın çağına saygı duruşu Trüberbrook… Oldukça enteresan bir isim seçimi değil mi? Bana kalırsa öyle. Hatta belki de oyunu geliştiren Alman “btf” şirketinin çalışanlarına da enterasan geliyordur, kim bilebilir? Ama bildiğim bir şey var, o da Trüberbrook’un son dönemde...

Far Cry New Dawn İncelemesi

Far Cry New Dawn İncelemesi


OFD: 60.0%

Far Cry New Dawn İncelemesi

OFD: 60.0%

Aceleye gelen ve yanlış stratejinin kurbanı olanlar listesine yeni bir ismi daha yazıyoruz, Far Cry New Dawn! Şu haberimizi lütfen yeni sekmede açın, öyle devam edin. Bazen sadece oynar ve geçersiniz. Şuursuzca oynarsınız, zamanı öldürmek istersiniz sadece, bir boşluk vardır ve geçmesi...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir