StarCraft 2’nin MMORPG Modu Çıkışını Gerçekleştirdi

Yıllar süren bekleyiş nihayet sona eriyor. Upheaval Arts tarafından StarCraft 2 için hazırlanan MMORPG modu nihayet açık betaya geçiş yaptı.

Bundan beş yıl önce Upheaval Arts isminde küçük çaplı bir şirket; StarCraft 2 için World of StarCraft isminde, World of Warcraft’tan esintiler taşıyan bir MMO modu çıkaracaklarını duyurmuşlardı. Ancak modun isminde World of Warcraft’tan esinlenildiği gayet açık olduğu için Blizzard Entertainment dava açmaya karar vermiş, bu sebeple uzunca bir süre bilgi alamamıştık. Bu süreç geçtikten sonra modun StarCraft Univese ismiyle çıkış yapacağı açıklanmıştı. Şimdi de beklediğimiz haber geldi ve StarCraft Universe’ün bir ay sürecek açık betası başladı.

Başta World of Warcraft ve Diablo olmak üzere popüler RPG oyunlarından esinlenmeler içeren mod çoğu açıdan yepyeni bir oyun olarak karşımıza çıkacak. StarCraft 2 tabanlı olmasına rağmen oyun için seslendirmeler ve ara sahneler başa olmak üzere sıfırdan pek çok yeni içerik hazırlandı. Wings of Liberty sonrası olayları konu alan modun açık betası şimdilik dört ana bölümden oluşuyor. Bu bölümlerin üçü birer eğitim görevi şeklinde iken son bölümümüz olan SC Universe: Beyond Koprulu deneyimin çekirdeğini oluşturuyor.

Eğer StarCraft Universe ilginizi çektiyse ve StarCraft 2 sahibi iseniz, moda Arcade başlığı aracılığıyla ulaşabilir ve açık betaya katılabilirsiniz. Ayrıca yayınlanan CGI ve oynanış fragmanlarını da aşağıdan izleyebilirsiniz…

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Gökhan Uçar

Yazılım Mühendisliği öğrencisi, kendi çapında okur, video oyun ve havacılık sevdalısı bir özgür insan.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir