Space Hulk: Deathwing İnceleme

Space Hulk: Deathwing İnceleme

Bir oyuncu hayatından nasıl bezdirilir sorusunu Space Hulk: Deathwing ağzınıza vura vura cevaplıyor.

Çıkışından 45 gün sonra oyun incelenir mi yahu dediğinizi duyar gibiyim? İncelenmez haklısınız, ama bir sorun bakalım niye incelenmez? Yahu biz de insan evladıyız ya, gerçekten bakın, sürekli iyi oyunları incelediğimizi zannediyorsunuz, çok eğlendiğimizi düşünüyorsunuz ama durum gerçekten öyle değil. Yeni Warhammer oyunu (olmaz olasıca) Space Hulk: Deathwing’i incelememek için o kadar çok takla attım ki … Yapacak bir şey yok buyurun efendim, çilemi bir anlatayım size.

Her Warhammer oyununa “Of, bu sefer harika olacak” nidalarıyla atlıyorum, hiç kaçarı yok. Ama inatla bu oyunlar her seferinde kötü çıkıyor. Sıkıcı oluyor. Aklım almıyor arkadaşlar. İnsanın elinde Warhammer gibi derya deniz bir evren varken nasıl olur da bu kadar şapşal yapımcıların elinde böylesine beceriksizce işlenebilir bu içerik? Warhammer: Eternal Crusade için vasat demiştim ama bu çok çok daha sıkıcı, bir Warhammer sevdalısına alenen küfür niteliğinde bir oyun olmuş.

Aslında bir oyunu Focus Home Interactive dağıtıyorsa genelde o oyunun eksik gedik bir tarafı oluyor. Bunun da bir şekilde kendini oynatabileceğini düşünmüştüm ama oyun tam anlamıyla SIKICI arkadaşlar. Ya biz niye oyun oynuyoruz, eğlenmek için, Orijinal bir şeyler görmek için, gerçek hayatın bunaltıcılığından ve tek düzeliğinden bir nebze olsun kaçmak için. Ama tüm bu saydıklarıma inat Space Hulk size tam tersini yaptırıyor. Aynı şeyleri, tekrar tekrar, zerre adam vuruyormuş hissini vermeden, daracık ve labirent gibi (gibisi bile fazla) koridorlarda yaptırıp duruyor. Hani eğlence, YOK! Hani Gameplay? Hocam Gameplay hastaymış gelememiş bugün, söyleyin velisiyle birlikte gelsin.

Yahu elimi fareden çekmeden hanımla sohbet ederken bile ekrana bakmayarak önümde düşen bir Tyranid (aslında Genestealers olarak geçiyor) ordusundan bahsediyoruz. İlerde yaratıkların çeşitleneceğini düşünüyor insan ama hepi topu 6 çeşit düşmanımız var. İnsan insana katlanamıyor her gün, oyunda aynı yaratıklara mı katlanacağı yahu (bakınız modern insan tanımlaması) O muhteşem çıkış videosundan sonra (gerçekten muhteşemdi, bir google’layın arkadaşlar eğer henüz izlemediyseniz) bu kadar güdük ve anlamsız bir oynanışla bizi cezalandırmak hiç yakışmadı.

Dünya kadar oyun yapıldı, hala Horus Heresy cevheri keşfedilemedi, o da bambaşka bir muamma zaten de neyse, bu oyun da en azından Warhammer Lore’u bakımından ağzımıza bir parmak bal çalıyor. En gizli ve korkulan Space Marine birliklerinden biri olan Death Wing’in bir garip Librarian’ı olarak üstlendiğimiz görevde, Space Hulk adındaki eski ve kadim bir uzay gemisinin keşfinde sorumlu tutuluyoruz. Gemiyi istila etmiş olan Genestealers adındaki yaratıkları öldürüp, bulabildiğimiz tüm relicleri gemiye gerisinin geriye getirmemiz bekleniyor. İşte öyle bir şey. Ne konunun adam gibi verilişi var (konu yok zaten), ne de düzgün sinematikler. İşin üzücü kısmı da E.Y.E Divine Supremacy’nin yapımcılarının üstlendiği bir oyun bu ki ilk oyunları oyun camiasında işlenmemiş mücevher olarak geçiyor. YAZIK!

Asıl yazık olansa bu oyunun görsel teması için çalışan bu kadar insanın emeği. Hani bir Warhammer müzesi yapalım insanlar dolaşıp, vay be, adamlar ne güzel iş çıkarmış desinler diye bir bina yapsanız, çok uzaklara gitmenize gerek yok. Görsel anlamda görüp görebileceğiniz en ince işçiliğe sahip oyun burada. Space Hulk gemisi buram buram tarih kokan, her köşesinde evrene dair bir işleme bulabileceğiniz devasa bir müze. O iğrençlik derecesinde boş ve sıkıcı koridorlarında dolaşırken bile saha sola asılmış kadim yeminleri, uzay gemisinin devasa motorlarını görmek bile insanın tüylerini diken diken ediyor. Yanımızda dolaşan iki cengaverin üzerindeki zırhlar, herhangi bir Warhammer oyununda bulabileceğiniz en detaylı tasarımlar. Seslendirme olarak da az ama öz olmuş. Ah öyle güzel şeyler göreceksiniz ki oyunu oynarken (gerçi bu oynanışla zor biraz). Zaten şurada gördüğünüz 5 puan tamamen oyunun görsel yanının muhteşemliği üzerine veriliyor. Ha optimizasyon berbat ama, İ5 6600K ve GTX970’le high ayarlarda sabit 60 FPS alırken, maksimumda çoğu zaman 30 FPS’nin altına düşüverdim, üzdü.

Ya ben çok severim yine de oynayayım diyorsanız, indirimleri beklemenizi tavsiye ediyorum, şu fiyatı zerre hak etmeyen, hiçbir yetenek gerektirmeyen, vuruş hissinin olmadığı bir FPS oyununu almak , ortalama insan ömrünü düşündüğünüzde şu oyuna zaman harcamak bize yakışmaz. Gidip kitap okuyun, bir film izleyin, ailenizle sohbet edin, ama bu oyuna ne para ne de vakit harcayın. Çok mu merak ediyorsunuz, videolarını izleyin, inanın daha keyifli. Yanınıza birkaç arkadaş bulup, co-op şeklinde oynamanız belki bir nebze daha keyif verecektir ama arkadaşlarınıza da yazık be.

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
Bu yazıyı paylaş :
Genel Ortalama 50

Bir oyuncu hayatından nasıl bezdirilir sorusunu Space Hulk: Deathwing ağzınıza vura vura cevaplıyor. Çıkışından 45 gün sonra oyun incelenir mi yahu dediğinizi duyar gibiyim? İncelenmez haklısınız, ama bir sorun bakalım niye incelenmez? Yahu biz de insan evladıyız ya, gerçekten bakın, sürekli iyi oyunları incelediğimizi zannediyorsunuz, çok eğlendiğimizi düşünüyorsunuz ama durum gerçekten öyle değil. Yeni Warhammer ..

Sonuç OFD: 50.0% 50 Eh İşte
6,4 4 60 7
Fiyatını zerre haketmeyen, hiçbir yetenek gerektirmeyen, vuruş hissinin olmadığı, görsel anlamda muazzam bir Warhammer 40 K FPS oyunu.

Oyunu temin etmemize yardımcı olduğu için http://www.playstore.com 'a teşekkür ederiz.

Benzer Yazılar

Oddmar İnceleme

Oddmar İnceleme


OFD: 88.0%

Oddmar İnceleme

OFD: 88.0%

Bir John Coffrey, İsmail Abi, Oddmar olduğumuz oyun… Nedendir bilmem; Yeşil Yol’un minik akıllı, koca yürekli devi John ve Leyla ile Mecnun dizisinin İsmail Abi’si bana hep birbirlerine çok yakın karakterler gibi gelmiştir. İnsanların, aslında tüm canlıların, iyi taraflarını gören, seçeneksiz...

Assassin’s Creed Origins İnceleme

Assassin's Creed Origins İnceleme


OFD: 85.0%

Assassin's Creed Origins İnceleme

OFD: 85.0%

Assassin's Creed Origins ne vaat ediyor? Her sene bir oyun sistemi terk edilerek uzun vadede geliştirilen oyun ne kadar başarılı? "Geç olsun, güç olmasın, biz bağımsız bir oyun sitesiyiz" sloganları eşliğinde çıkışından aylar sonra Assassin's Creed Origins incelemesi ile karşınızdayız. Belki...

Assassin’s Creed Origins’in PC Sürümüne Harika Bir Özellik Ekleniyor!

Assassin's Creed Origins'in PC Sürümüne Harika Bir Özellik Ekleniyor!


Assassin's Creed Origins'in PC Sürümüne Harika Bir Özellik Ekleniyor!

Animus Control Panel'e hazır mısınız? Animus'un ne olduğunu Assassin's Creed ile az buz haşır neşir olan herkes bilir. Serinin her bölümünde bizi gerçek dünya ile yıllar öncesinin suikastçileri arasında bağlayan bu cihaz, her oyunda karşımıza bir yeni sürümüyle çıkmaktaydı. Ubisoft şimdi ise...

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
  Subscribe  
Bildir