Son Dakika! Mount&Blade 2 Steamworks Desteğiyle Geliyor!

Son Dakika! Mount&Blade 2 Steamworks Desteğiyle Geliyor!

TaleWorlds’ün dünya çapında gurur kaynağımız olan projeleri Mount&Blade’in devamı olarak tasarlanmakta olan Bannerlord, Steamworks destekli olarak geliyor!

Sevgili OyunFest takipçileri, şimdi sizlere elimize ulaşan bir son dakika bilgisini iletiyoruz. Bildiğiniz üzere dünya çapında ün sahibi sayılı firmalarımızdan biri olan TaleWorlds şu sıralar sevilen tarihi temalı RPG oyunları Mount&Blade’in devamı olacak Bannerlord’u geliştiriyor. Uzun süredir sessizliğini koruyan projede hangi aşamaya gelindiği hakkında herhangi bir fikrimiz yok, ancak acar muhabirlerimizden M.Arda Gündüz’ün şahsi araştırması sonucu ortaya çıkardığı bilgilere bakılırsa Bannerlord arkasına Steamworks desteğini de almış bulunuyor!

Sıkı bir Mount&Blade fanatiği olan, TaleWorlds Forumlarında’da bir süre moderatörlük yapan ve OyunFest camiasına da büyük katkıları olan M.Arda, Steam’e getirilen yeni bir güncellemeyle başlayan “Badge” sisteminin sayesinde çok büyük bir sırrı ortaya çıkardı! Arda’nın bizatihi tespitlerine göre TaleWorlds’ün geliştiricilerine ait profillerde yeni bir “Badge” görülüyor. Profillere eklenen “Badge”in özelliği ise sadece ve sadece Steamworks çalışma atölyesine kayıtlı Steam üyelerine verilen bir unvan olması!

Peki, bunun bize ne gibi bir getirisi olabilir? Hemen açıklayalım;

Öncelikle Steamworks desteği bulunan bir oyunda Valve Anti Cheat System, nam-ı diğer (VAC) bulunabilir! Ki Warband’da bir türlü çalışmayan bir anti-cheat sistemi olduğu düşünülürse bu harika bir gelişme demektir. Yine aynı şekilde oyun sunucularına Steam desteği eklenebilir, ki bu özellik yalnızca Valve yapımlarında görmeye alışkın olduğumuz ve sunucularla ilgili tüm istatistikleri elimizin altına sunan bir özellik olarak dikkat çekiyor. Ayrıca bir diğer ihtimal dahilindeki özellik ise Steam Cloud desteği! Tabi standart olarak tüm Steam oyunlarında gördüğümüz Steam Achievements desteği, Steam In-Game Overlay özelliği ve otomatik oyun güncellemeleri de cabası! Ama durun! En güzelini en sona sakladık. Steamworks desteği sayesinde arkadaşlarımızla “Party” ve “Clan” kurup oynama imkanı da Bannerlord ile gelebilir! Sesli Chat özelliğini hiç söylemiyoruz bile!..

Elbette tüm bunlar sadece gördüğümüz bir “Badge”dan yola çıkarak türettiğimiz iddialardan ibaret. Ama her zaman söylediğimiz gibi “ateş olmayan yerden duman çıkmaz!”

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
4111
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

Total War: THREE KINGDOMS – Eight Princes Chapter Pack Duyuruldu

Total War: THREE KINGDOMS – Eight Princes Chapter Pack Duyuruldu


Total War: THREE KINGDOMS – Eight Princes Chapter Pack Duyuruldu

https://yabgunizampasha.com/total-war-three-kingdoms-8-prens-ve-cine-damga-vuran-turkler.html

Killsquad İlk Bakış

Killsquad İlk Bakış


Killsquad İlk Bakış

https://yabgunizampasha.com/killsquad-ilk-bakis.html

Lornsword Winter Chronicle – İlk Bakış

Lornsword Winter Chronicle – İlk Bakış


Lornsword Winter Chronicle – İlk Bakış

https://yabgunizampasha.com/lornsword-winter-chronicle-ilk-bakis.html

2
Kimler Neler Demiş?

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Mehmet Arda GündüzMaN Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
MaN
Ziyaretçi
MaN

Bu oyunu hile yüzünden mahfettiler öyle ki duvar arkası görme dahi var o kadar yani

Mehmet Arda Gündüz
Editor

Hile olaylarına kesin bir şey söyleyemeyiz. Fakat oyuncuların çoğu bundan yakınıyor doğru. Umarım VAC işini bu sefer halledebilirler.