“Sinan Abi” YouTube’dan Güzel Haberler Verdi

Türk oyun sektörünün önemli isimlerinden Sinan Akkol, ilerleyen günlerde ne tür projelerle oyuncuların karşısında olacağını açıkladı.

LEVEL, akabinde Oyungezer gibi kurumlarda yazılı ve siteleriyle de dijital ortamda oyunculara büyük katkılar sağlamış olan Sinan Akkol, birkaç hafta önce kurucu ortağı olduğu Oyungezer’den ayrıldığını açıklamıştı. Bugün oyun sektöründe yer alanlar ve hala oyunlarla ilgilenenler oyuncular, uzun süre Sinan Akkol’un yazılarını okumuş ve kendisinin fikirlerini takip etmişlerdi. Sadece yazılı ve dijital değil, görsel medyada da kendisi zaman zaman oyun yorumculuğu yaparak oyuncularla ekranlardan da katkı sağlamıştı. Oyungezer sonrası neler yapacağı merak edilen Sinan Akkol yeni açıklamalarda bulundu.

Sinan Akkol resmi YouTube hesabında, daha önce sitemizde incelemesi yer alan, Fabric‘i oynamaya başlamadan önce yeni planlarından bahsetti. “Şu an kafamda Oyungezer ve Seti Medya gibi profesyonel bir yayın organı kurmak yok. Ama da önce dediğim gibi kesinlikle ve kesinlikle sizlerden kopmaya niyetim yok. Oyunlardan kopmak gibi bir niyetim yok. Şu an canlı yayınların olacağı bir YouTube kanalı (Türkçe ve oyunlara yönelik) ve ayrı bir kanal da İngilizce yayın yapacak ağırlıklı olarak trailer barındıracak ve ek olarak zorlu oyunlar için “How to” (nasıl yapılır) videolarının yer alacağı bir kanal düşünüyorum. İngilizce içerikler Türkçeye de çevirilebilir.” dedi. Açıklamalarına “Gençler için kişisel gelişim video serisi düşünüyorum. Sonu olmayan, planlanmış bir bölüm sayısı yok. Seminerler verirken gördüm, gençlerin güttüğü sıkıntılar yoğun…” diyerek devam eden Sinan Akkol, oyunlar dışındaki projelerle de sevenleriyle birlikte olacağını dile getirdi. Bu açıklamalardan sonra yerli yapım Fabric‘i oynamaya geçerek bahsettiği projeler için ilk adımını atmış oldu.

Oyun Fest ailesi olarak Sinan Akkol’a hem oyunları sevmemiz hem de kurucumuz Talha Turhal hasebiyle bir bağımız ve muhabbetimiz var. Kendisine başarılar diliyor ve desteğimizi açık bir dille belirtiyoruz.

Sinan Akkol’un YouTube sayfasına buradan, Facebook sayfasına buradan ve Twitter profiline de buradan erişebilirsiniz.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Gökhan Uçar

Yazılım Mühendisliği öğrencisi, kendi çapında okur, video oyun ve havacılık sevdalısı bir özgür insan.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir